Pradinis Sportas Krepšinis „Vilkmergės“ komanda kviečia į rungtynes

„Vilkmergės“ komanda kviečia į rungtynes

2272
0

Vis labiau įsibėgėja naujas krepšinio sezonas. Šiais metais, kaip ir pernai, turime tik vieną komandą pačioje aukščiausioje lygoje. Tai moterų „Vilkmergės“ krepšinio komanda, žaidžianti Lietuvos moterų krepšinio lygoje. Apie komandą, pasikeitimus joje ir viltis naujajame sezone kalbamės su komandos prezidente Rima Boškevičiene.

Kalbėdama apie pasikeitimus komandoje prezidentė pirmiausia pasidžiaugė, kad pavyko išlaikyti vyriausiąjį trenerį – Gitautą Kieviną. Pastarasis, prieš sezono pradžią, mėnesį Kinijoje treniravo moksleivių komandą. Kalbant apie komandos vadovybę paminėta, kad pasikeitė antroji trenerė – ja tapo Ukmergės Sporto centro trenerė Rita Troškienė. Rima Petronytė-Bražėnienė dirbs vadybininke, Žilvinas Boškevičius – gydytoju. Beje, praėjusiame sezone už vadybą komanda užėmė antrą vietą lygoje. Prie komandos prisijungė psichologas Algirdas Karalius. Rima Boškevičienė tai įvardino naujove moterų krepšinyje. Tikimasi, kad su psichologo pagalba komanda geriau nusiteiks rungtynėms, lengviau bus pralaimėjus. Kaip pavydį prezidentė paminėjo, kad Lietuvos komanda, vykdama į olimpines žaidynes pirmą kartą, turėjo sporto psichologą komandoje, o Lietuvos krepšinio rinktinės pralaimėjimą Europos čempionate lėmė ne vien fizinis komandos pasirengimas, bet ir psichologinis.

Pasakodama apie komandą, jos vadovė paminėjo, kad komandoje ne tik liko senbuvės krepšininkės, bet atėjo ir naujos žaidėjos. Komandoje liko Martyna Petrėnaitė – Lietuvos rinktinės narė. Vasarą su rinktine ji buvo išvykusi į Kiniją, o vėliau su studentų rinktine – į Taipėjuje vykusią Universiadą. Į Ukmergę vėl atvyko Olivia Ann Brown iš JAV. Komandoje žaidžia ir ukmergiškės – Vesta Peregorodejevaitė ir Martyna Čepaitė. Komandos kapitone išrinkta Rita Žilinskaitė.

Komandos prezidentė pasakojo, kad „Vilkmergė“ vienintelė lygoje turi šokėjas. Repetuodamos nuo vasaros pabaigos šokėjos žiūrovams neleidžia nuobodžiauti per pertraukas.

Šį sezoną klubas jau dalyvavo Sporto centro rengiamose atvirų durų dienose – krepšininkės vadovavo mankštoms, skatino mokinius sportuoti. Klubo žaidėjos dalyvavo Pabaisko mūšio renginiuose – padėjo vištų lenktynių organizatoriams. Dalyvaudamos varžybose jos su savo višta pateko į šešioliktuką. Ateityje žadama bendradarbiauti su visomis rajono įmonėmis ar įstaigomis. Rima Boškevičienė žadėjo, kad klubo žaidėjos atvyks į visus renginius, jeigu tik bus kviečiamos.

Praėjusį sezoną komanda, iškovojusi dvi pergales, lygoje liko paskutinėje turnyrinės lentelės eilutėje. Prezidentė pasakojo, kad ukmergiškės pernai į aukščiausią lygą susiruošė vėlai, todėl tuomet kėlė tikslą iškovoti nors vieną pergalę. Tačiau pasisekė ir buvo iškovotos dvi pergalės. Šiais metais tikslai ambicingesni – norima aplenkti dvi komandas ir užimti penktą vietą. Šiandien šis tikslas įvykdytas – komanda, sužaidusi šešias rungtynes, penktoje vietoje.

Komandos prezidentė įvardino ir problemas.Skaudžiausia jų – komandos biudžetas. Kaip ir visos Ukmergės komandos, „Vilkmergė“ skundžiasi lėšų stygiumi. „Šiandien Ukmergėje sportui neskiriamas toks dėmesys kaip kituose miestuose. Todėl negalim konkuruoti su komandomis, kuriose savivaldybių parama yra virš šimto tūkstančių“, – pasakoja Rima Boškevičienė. Visam sezonui „Vilkmergė“ iš savivaldybės gavo 15 tūkstančių eurų, tačiau dalyvavimo mokesčių per sezoną tiek, kad su tokia suma pradėti sezoną yra sunku. Didžioji dalis skirtų lėšų jau išleista praėjusio sezono išlaidų padengimui.

Todėl komanda laukia rėmėjų, su kurių pagalba klubas atstovaus Ukmergę ir stengsis sukurti šventę kiekvienam. Norėdamas gauti paramą klubas nurodo savo sąskaitą: Ukmergės moterų krepšinio klubas, sąskaitos numeris LT737300010150765357, bankas Swedbank.

Šiuo metu komanda, sužaidusi šešias rungtynes, per kurias vienerias laimėjo ir penkias pralaimėjo, rikiuojasi penktoje turnyrinės lentelės eilutėje. Nuo sezono pradžios komanda įmetė 390 taškų, praleido 487.

Keletas merginų su savo pasiekimais rikiuojasi geriausių žaidėjų dešimtukuose. Martyna Petrėnaitė geriausia lygoje pagal pelnytus taškus. Per rungtynes ji vidutiniškai pelno 17,3 taško. 8-ta šiame dešimtuke Karolina Ambotaitė – 13,7 taško, 9-ta – Rita Žilinskaitė (13,0).

Taikliausiai dvitaškius komandoje meta Karolina Ambotaitė. Lygoje ji trečia – taiklumas 64,10 proc. 4-ta – Martyna Petrėnaitė (taiklumas – 63,16 proc).

Karolina Ambotaitė trečia lygoje pagal baudų metimų taiklumą. Jos pataikymų procentas – 71,88.

Iki metų pabaigos komanda dar sužais šešerias rungtynes. Ukmergiškiai kviečiami palaikyti „Vilkmergės“ Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos salėje.

Ukmergėje komanda žais:

2017-11-21 19:30 val. „Vilkmergė“ – „Hoptrans-Sirenos“
2017-12-01 18:30val. „Vilkmergė“ – „Šiauliai-Universitetas“
2017-12-09 14:00val. „Vilkmergė“ – „Fortūna“
2017-12-16 14:00val. „Vilkmergė“ – „Kibirkštis“

Arvydas Pėšina

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia