Pradinis Aktualijos Pranešimai Vaizdo stebėjimo kameros – investicija į saugumą

Vaizdo stebėjimo kameros – investicija į saugumą

2535
1

kkk005-12427Ukmergės mieste pradėjo veikti pirmosios vaizdo stebėjimo kameros, kurios ukmergiškiams ir miesto svečiams turėtų užtikrinti saugesnę aplinką. Aštuonias aukštos kokybės ir didelės raiškos vaizdo kameras miesto viešosiose erdvėse per tris pastaruosius mėnesius įrengė bendrovė „TEO LT“.

Trečiadienį „TEO LT“ Vaizdo stebėjimo produkto vadovas Aurimas Šukys ir vyresnysis inžinierius Arvydas Stonys su šiais naujaisiais miesto įrenginiais supažindino Ukmergės rajono savivaldybės vadovus, administracijos darbuotojus ir vietos žiniasklaidos atstovus. Pristatymas vyko Ukmergės rajono policijos komisariate, kur yra įrengtas centrinis visų kamerų valdymo pultas.

Pasak A. Šukio, Ukmergė yra pirmas šalies miestas, kuriame bus eksploatuojami naujausi Švedijos bendrovės „Axis Communication“ gaminiai – sferinės kameros. Tai – tarsi penkios kameros vienoje. Keturios iš jų užtikrina vaizdą aplinkui, o vidurinė – gali būti nukreipiama į bet kurį objektą, taip pat priartina ar atitolina vaizdą. Visos kameros yra sujungtos naujos kartos šviesolaidžio tinklu ir valdomos iš vieno centro, jos sukasi aplink savo ašį ir leidžia stebėti aplinką 360 laipsnių kampu iki vieno kilometro atstumu. Naujieji įrenginiai veiks bet kokiomis oro sąlygomis, ištisą parą ir gebės ne tik vaizdą priartinti šimtais kartų, bet ir filmuos keliasdešimties metrų atstumu naktį, aklinoje tamsoje, tad jų pagalba pavyks ne tik matyti, bet ir atpažinti, identifikuoti asmenis ar objektus (automobilio valstybinį numerį, vairuotoją, praeivį ir t.t.) Kamerų užfiksuoti vaizdo įrašai bus saugomi 60 dienų.

Siekiant padidinti Ukmergės gyventojų saugumą, užtikrinti viešąją tvarką bei užkirsti kelią nusikalstamumui, pirmosios mieste vaizdo kameros atsirado ten kur daugiausia užfiksuojama nusikalstamų veiklų bei administracinių teisės pažeidimų: Kęstučio a. – Vienuolyno g., Kęstučio a. – Gedimino g., Kauno g. – Klaipėdos g., Deltuvos g. – Žiedo g., Vasario 16-osios g. – Klaipėdos g., Vilniaus g. – Antakalnio g. sankryžose, prie pėsčiųjų tilto ir ant pagrindinio, Vilniaus gatvės tilto per Šventąją. Šioje vietoje įrengtos net dvi: stacionari bei sferinė vaizdo kameros.

Šios vaizdo kameros Ukmergės rajono savivaldybei kainuos daugiau nei 85 tūkstančius eurų, su bendrove “TEO LT“ numatyta atsiskaityti per penkerius metus ( kas mėnesį teks mokėti po daugiau nei 1400 eurų).

Vaizdo stebėjimo sistemos mieste įrengimo projektas bus vykdomas trimis etapais. Per tą laiką Ukmergėje planuojama įrengti daugiau nei 20 vaizdo stebėjimo kamerų (II-ame etape – nuo 9 iki 14, III-iame – nuo 15 iki 21).

Ukmergės rajono savivaldybės informacija

ukmerge.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia