Pradinis 112 Įvykiai Už sumedžiotą suaugusį stirniną brakonieriui teks pakloti 1,5 tūkst. eurų

Už sumedžiotą suaugusį stirniną brakonieriui teks pakloti 1,5 tūkst. eurų

4497
0

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2017 m. gruodžio 22 dieną priėmė sprendimą, kuriuo tenkino Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento ieškinį dėl aplinkai padarytos žalos atlyginimo ir priteisė iš atsakovo S. K. daugiau kaip 1,5 tūkst. eurų.

Lygiai prieš dvejus metus Vilniaus aplinkosaugininkai nustatė, kad S. K. Ukmergės rajono medžiotojų klubo „Draugystė“ medžioklės plotuose Gružų kaime, Ukmergės rajone, neteisėtai sumedžiojo licencijuojamą gyvūną – suaugusį stirnos patiną. Jį S. K. kartu su savo sūnumi A. K. išdorojo miške ir ten pat atsikratė dorojimo atliekomis. Medžioklės vadovo apie neteisėtai sumedžiotą stirniną S. K. neinformavo.

Teismo proceso metu S. K. bandė išvengti atsakomybės ir aiškino stirniną nušovęs per klaidą – mat gyvūnas buvo be ragų, todėl patyręs medžiotojas esą nesugebėjo atskirti patino nuo patelės. Teismas šiuos pasiteisinimus vertino kritiškai, kaip ir S. K. teiginius, kad jo neteisėtai sumedžiotas stirninas galėjo būti sužalotas arba ligotas, todėl žalą gamtai reikia mažinti.

Šioje byloje pabrėžta ir tai, kas ypač aktualu visiems pažeidėjams – administracinės nuobaudos paskyrimas ir baudos sumokėjimas neatleidžia pažeidėjo nuo civilinės atsakomybės ir pareigos padarytą žalą atlyginti.

Teismas Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento ieškinį tenkino visiškai ir iš atsakovo priteisė 1593 Eur už laukinei gyvūnijai padarytą žalą. Šį teismo sprendimą atsakovas dar gali per 30 dienų apskųsti apeliacine tvarka.

LR APLINKOS MINISTERIJOS Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia