Upės vagą patraukė arčiau sklypo

  1448
  0
  siesr_vaga

   

  Aplinkosaugininkai Siesarties Valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje aptiko neregėto įžūlumo vandalizmo aktą. A. Augūnui priklausančiame sklype upės vaga patraukta arčiau pastatų, jie įtariama pastatyti taip pat nelegaliai. Senoji upės vaga užpilta akmenimis ir žemėmis. Vėliau, po stiprios liūties kilęs potvynis, užtvanką pralaužė ir dabar upė teka senąja ir naująja vagomis. Kasant naują vagą iškirsti medžiai.

   

  Apie pakeistą upės vagą Slabados kaime, aplinkosaugininkams pranešė pelno nesiekiančios visuomeninės organizacijos „Baltijos aplinkos forumas” nariai. Organizacijos ir UAB Hnit-Baltic iniciatyva, interneto svetainėje bef.lt kiekvienas gyventojas gali pranešti apie pastebėtas aplinkosaugines problemas. „Nuvykę į vietą, radom vaizdą žymiai darkantį draustinio teritoriją. Pakeista upės vaga, iškirsti medžiai ir krūmai, augę Siesarties upės pakrantės apsaugos juostoje” – sakė Aplinkos apsaugos departamento Ukmergės skyriaus vedėjas Jonas Čivas. Aplinkosaugininkai, atlikę preliminarius matavimus, nustatė, kad naujoji upės  vaga yra 200 m ilgio, 15 m pločio ir 2 m gylio. Jie suskaičiavo, kad gamtai padaryta 624081 litų žala.

   

  J. Čivas abejoja, ar sklypo teritorijoje ant naujos upės pakrantės teisėtai pastatytos 2 pavėsinės. Surinktą medžiagą Aplinkos apsaugos departamentas perdavė prokuratūrai. Šiuo metu Policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo taisyklių pažeidimo ir jei dėl to buvo padaryta didelės žalos gyvūnijai, augmenijai ar atsirado kitų sunkių padarinių aplinkai, už tai numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų. J. Čivas apgailestauja, kad šiemet rajone nustatytas jau trečias atvejis, kai žalojama Siesarties upės pakrantė. Dėl kitų dviejų atvejų šiuo metu vyksta teisminiai ginčai.

   

  vilkmerge.lt

   

  {youtube}hXIOYbXaxVc{/youtube}
  Jei nematote video, spauskite ČIA
  siesarties_vaga_006
  Kairėje pusėje senoji upės vaga
  siesarties_vaga_008
  Po stiprios liūties kilęs potvynis, užtvanką pralaužė (tiesiai teka senoji vaga)
  siesarties_vaga_005
  Pakeista upės vaga, iškirsti medžiai ir krūmai
  siesarties_vaga_010
  Pakeista upės vaga, iškirsti medžiai ir krūmai
  siesarties_vaga_007
  Po stiprios liūties kilęs potvynis, užtvanką pralaužė
  siesarties_vaga_003
  Tiriama ar teisėtai pastatytos 2 pavėsinės
  siesarties_vaga_002
  Tiriama ar teisėtai pastatytos 2 pavėsinės
  siesarties_vaga_001

  Atsakyti:

  Prašome įrašyti komentarą
  Prašome įvesti vardą čia