Tarptautinis festivalis baigėsi, laukiama naujo

    1265
    0

    P1480883

    grundtvig

    2008 metų viduryje Ukmergėje įvyko pirmasis tarptautinio šokio, dainos ir muzikos festivalio „MenArt“ dalyvių susitikimas ir bendras koncertas. Tuomet festivalyje dalyvavo šešios šalys – Lietuva, Latvija, Ukraina, Vengrija, Lenkija ir Prancūzija. Šių metų spalio viduryje festivalis baigėsi vėlgi Ukmergėje. Čia viešėjo 19 užsieniečių iš Vengrijos, Lenkijos ir Prancūzijos.

    Šis festivalis vyko Prancūzijos nacionalinei kaimo federacijai pateikus švietimo mainų paramos fondui paraišką dėl dotacijos skyrimo tęstinio  projekto “MenArt – pedagogie de linter – culturel“ įgyvendinimui. Suteiktas finansavimas pagal Grundtvig mokymosi partnerysčių projektą. Jis  atvėrė galimybes pristatyti Europai savo kultūrą, o, taipogi, susipažinti su kitų šalių kultūromis.

    Šį kartą svečių ir ukmergiškių tikslas buvo sukurti naujus muzikinius kūrinius. Kadangi daug kas čia atvažiavo pirmą kartą, užsieniečiai supažindinti su  Lietuva, Ukmergės kraštu, Kultūros centru, Meno mokykla, meno saviraiškos kolektyvais.

    Visi festivalio dalyviai dvi dienas dalyvavo diskusijose, kurių metu buvo diskutuojama: kuo projektas buvo naudingas, ypatingas,  kokie buvo jo trūkumai, ką toliau daryti ir kuo būtų galima jį papildyti. Diskutuojant nustatyti prioritetai: projektą papildyti ne tik liaudies dainų, šokių ir muzikavimo mainais, bet ir įtraukti savo nacionalinius patiekalus. Ukmergiškiai pasiūlė į projektą įtraukti liaudies žaidimus, vengrai – liaudies palikimą modernizuoti, prancūzai – įtraukti vaikus. Naują projektą vėl rašys Prancūzijos nacionalinė kaimo federacija.

    P1480766

    Ukmergiškiai svečiams pristatė Kultūros centro kolektyvus – moterų vokalinį ansamblį „Cantilena“, mišrų vokalinį ansamblį „Klasika“, folkloro ansamblius: „Dagilėlis“ ir  „Pyniava“, „Katino Murklio“ lėlių teatrą.

    DSCF1911

    Kaip pasakojo Kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė, svečiai buvo sužavėti mūsų kolektyvų meniniu lygiu. Užsieniečiams patiko Meno mokyklos muzikos ir dailės skyriai. Susipažindami su Lietuva dalis svečių aplankė Trakus, Kernavę, Petronių amatų namus, kur kepė duoną, spaudė sūrį.

    Prieš išvažiuojant svečiams Taujėnų dvare surengtas darbo rezultatų pristatymas – bendras visų keturių projekte dalyvavusių šalių muzikantų koncertas. Jam projekto dalyviai paruošė kelis kūrinius. Lietuviai pasiūlė visiems pagroti lietuvių liaudies ratelio „Bitutė pilkoji“ melodiją. Šiame vakare  dalyvavo ir Taujėnų kaimo bendruomenė, save pristačiusi naujai sukurtu filmu. Koncertavo mišrus vokalinis ansamblis „Klasika“, folkloro ansamblis „Dagilėlis“.

    DSCF1919

    Ilgalaikis projekto rezultatas – Kultūros centre sukurta nauja kapela. Ji kol kas be pavadinimo, tačiau R. Graužinienė tikisi ją pavadinti taip pat, kaip ir projektą – „Menart“. Kapelos muzikantai išmoko groti ne tik lietuvių liaudies, bet ir užsienietiškus kūrinius. Šio naujo kolektyvo pasirodymai patiko Miesto šventės, Deltuvos mūšio žiūrovams.

    Projektas jo dalyvius paskatino pasižvalgyti po mūsų tautos palikimo lobynus: į Prancūziją, kurioje vyko pagrindiniai festivalio renginiai, ukmergiškiai siuntė parodas apie išlikusius gyvuosius liaudies papročius, savo kraštą, demonstravo tautinius rūbus. Taip pat sužinojo apie kitas šalis, kuo ypatingos kitos tautos.

    Projekto metu koordinatoriai buvo susitikę dar ir  Vengrijoje bei Lenkijoje.

    vilkmerge.lt

    Užs. nr. 35

    {besps}men{/besps}

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia