Pradinis Gyvenimas Ukmergiškių prakartėlei – trečia vieta

Ukmergiškių prakartėlei – trečia vieta

3354
0

Tautodailininkės Laimutės Dzigaitės iniciatyva rajono tautodailininkai ir šv. apaštalų Petro ir Povilo bendruomenės moterys 2017 metų Kalėdoms sukūrė Prakartėlę. Ši Prakartėlė XVI-oje respublikinėje prakartėlių parodoje, 2018 metų pabaigoje, Rokiškyje užėmė trečią vietą.

Prakartėlę iš tekstilės kūrė tautodailininkai: Laima Dzigaitė, Janina Kuprienė, Vladislava Vančenkova, Kristina ir Stasys Zinkevičiai, jų sūnus vienuolikmetis Ignas ir Ukmergės šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios bendruomenės moterys: Algimina Žiobrienė, Nijolė Bolšakovienė, Zita Prilepina, Stasė Tonkūnienė ir Halina Makavičienė.

Moterys vakarais bažnyčios dekanate siuvo lėles, kūrė prakartėlę. Po to, pasibaigus Kalėdoms, nusprendė, kad ją reikia kažkur parodyti. Kadangi Rokiškyje kas antri metai organizuojama respublikinė prakartėlių paroda, nuspręsta, kad į ją 2018 metų pabaigoje reikia nuvežti sukurtą prakartėlę. Parodos uždaryme paaiškėjo, kad ukmergiškių darbas įvertintas trečia vieta.

Parodoje dalyvavo 47 autoriai iš 16 Lietuvos rajonų. Daugiausiai dalyvių (14) buvo iš Kauno rajono, 10 – iš Utenos rajono, 5 – iš Rokiškio rajono. 13 autorių, kaip prakartėlių kūrėjai, parodoje dalyvavo pirmą kartą.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia