Pradinis Sportas Kitas sportas Ukmergiškis 100 km bėgimo varžybose Honkonge užėmė trečią vietą

Ukmergiškis 100 km bėgimo varžybose Honkonge užėmė trečią vietą

1700
0
g-grinius-100-km-begimo-varzybose-honkonge-uzeme-trecia-vieta-116174

Sausio 23 dieną Honkonge vyko „Hong Kong 100 Ultra Trail Race“ 100 km bėgimo varžybos, kuriose trečią vietą užėmė ukmergiškis Gediminas Grinius. Pajėgiausias Lietuvos ultrabėgikas distanciją įveikė per 9 valandas 53 minutes 51 sekundę ir užėmė trečią vietą. Čempionu tapo prancūzas Francois D‘Haene‘as (9:32:26), o antras atbėgo kinietis Fei Yanas Longas (9:37:17). Į geriausiųjų 20-uką pateko ir antrasis Lietuvos atstovas Modestas Bacys. Jis finišavo per 11 val. 50 min. 22 sek. ir užėmė 18-ą vietą. Tarp moterų greičiausia buvo kinietė Li Dong, užfiksavusi 12 val. 5 min. 32 sek. laiką.

Portalo iRunFar.com žurnalistų interviu su Gediminu Griniumi:

{youtube}XDwE9-yCt3k{/youtube}

Sutrumpintas interviu vertimas:

iRunFar: Ar tikėjotės laimėti trečią vietą šiose varžybose?

Gediminas Grinius: Buvo daug gerų sportininkų ir buvo gana sunku nuspėti kas bus pirmas. Niekada negali žinoti kas gali nutikti ir bėgimo metu. Galiu pasakyti, kad ir  oras buvo baisus. Daug nesitikėjau, bet bėgti buvo malonu. Paprastai po 5 km jau jaučiuosi arba gerai, arba blogai. Po 3 kilometrų jaučiausi gerai, todėl vis greitėjau. Pirmoji dalis tęsiasi maždaug lygia vietove. Lietuva nėra kalnuota šalis, todėl bėgti lygia plokštuma yra mano stiprioji pusė. Taigi taip ir pasiekiau finišą.

iRunFar: Kurį laiką bėgote vienas. Ar galvojote apie tai kaip pavyti vyrukus, bėgančius priekyje Jūsų ar galvojote ką daryti, kad Jūsų nepavytų kiti, bėgantys paskui?

Gediminas Grinius: Mane palaiko mano žmona, ir kaip taisyklė, medicinos punkte. Ji man pasako ką daryti, kadangi yra nepavargusi, ir geriau mato viską iš šono. Padeda taktiškai. Pamenu kaip ji man sakė: „Negalvok apie vaikinus priekyje, kad jie pirmauja 15-20 minučių. Už tavęs bėgantys atsilieka 8 minutėmis.” Taigi aš galvojau apie tuos, kurie bėga už manęs ir kaip atsikratyti jų ir būti pirmesniam.

iRunFar: Ar atsirado papildomų jėgų finiše?

Gediminas Grinius: Iš tikro visą tą laiką jaučiausi gerai. Supratama, pakilimuose mano greitis buvo lėtesnis nei tų kurie bėgo priekyje, bet jaučiausi pakankamai gerai.  Pastebėjau, kad ilguose maratonuose aš būna prarandu kontrolę, bet po 5 kilometrų aš vėl jaučiuosi gerai, ir galiu susiimti. Taip buvo ir šį kartą.

iRunFar: Kaip Jums pasisekė kalnuotoje vietoje? Juk Jūsų šalis dauguma lygumos.

Gediminas Grinius: Daug ruošiuosi. Yra pas mus šiokių tokių kalnelių, taigi ten ir bėgioju.  Daug treniruojuosi treniruoklių salėse.

iRunFar: Ar tikėjotės tokio šalto oro?

Gediminas Grinius: Ne, tiesą pasakius, niekas nesitikėjo. Todėl tikiu, kad tai pati šalčiausia diena Honkonge per daugelį milijonų metų.

iRunFar: Kuo ilgesnė ir sunkesnė distancija, tuo jums geriau?

Gediminas Grinius: Taip, aš mėgstu ilgas distancijas, nes tuomet gali bėgti lėčiau. Mano manymu, aš neturiu greičio, todėl man geriau ilgos distancijos.