Pradinis Aktualijos Pranešimai UKMERGIŠKIAI JAU GALI SKIEPYTIS NUO GRIPO

UKMERGIŠKIAI JAU GALI SKIEPYTIS NUO GRIPO

2939
0
freeimages.com nuotr.
freeimages.com nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Ukmergės skyrius praneša, kad Ukmergės gydymo įstaigos – Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras (poliklinika), UAB „TERAGYDA“, UAB „Vilkmergės klinika“ – jau gavo už valstybės lėšas nupirktą vakciną nuo sezoninio gripo ir yra pasiruošusios skiepyti. Pastebima, jog susirgimų gripu padaugėja spalio mėnesio pradžioje, todėl jau dabar yra rekomenduojama pasirūpinti organizmo atsparumu.

Rizikos grupių asmenys skiepijami nemokamai

Primename, kad nemokama gripo vakcina gali pasiskiepyti asmenys, priklausantys šioms rizikos grupėms:
• nėščiosios;
• 65 m. ir vyresni asmenys;
• asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
• asmenys, gyvenantys slaugos ir globos įstaigose;
• sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Gripo vakcina yra saugi nėščiosioms

Neatsitiktinai sąrašo viršuje atsiduria nėščios moterys. Nėščios moterys gripu serga sunkiau, dažniau gydomos ligoninėje, galimas persileidimas ar priešlaikinis gimdymas, be to, gripas gali paveikti vaisiaus raidą. Medikai atkreipia dėmesį, kad gripo vakcina yra visiškai saugi nėščiajai – nėščiųjų organizmas gerai reaguoja į skiepą. Paskiepijus apsaugoma ir pati moteris, ir kūdikis iki 5-6 pirmųjų gyvenimo mėnesių amžiaus. Gripo vakcina galima skiepytis bet kuriuo nėštumo laikotarpiu.

Kodėl svarbu pasiskiepyti vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiesiems lėtinėmis ligomis bei gyvenantiems socialinės slaugos ir globos įstaigose?

Nustatyta, kad gripo sezono metu labai padaugėja lėtinių ligų paūmėjimų, kuriomis dažniausiai serga 65 m. ir vyresni asmenys. Įrodyta, kad gripo vakcina gali padėti išvengti lėtinių ligų paūmėjimų bei gripo komplikacijų: plaučių uždegimo, virusinio encefalito ir meningito, širdies raumens uždegimo (miokardito), žarnyno uždegimo ir akių uždegimo. Socialinės slaugos ir globos įstaigose gyvenantiems asmenims tikimybė, kad gripas pasireikš sunkesne ligos forma bei komplikacijomis, yra itin didelė. Dėl glaudaus kontakto tarp sergančių ir sveikų asmenų bei nusilpusio organizmo atsparumo ligoms atsiranda puiki terpė gripo sukėlėjams plisti.

Rekomenduojama pasiskiepyti visiems, kurie nuolat bendrauja su ligoniais

Sveikatos priežiūros darbuotojų skiepijimas nuo gripo ne tik užtikrina paslaugų teikimą epidemijos metu bet ir apsaugo itin jautrius gripui pacientus nuo užsikrėtimo gydymo įstaigoje.

Pasiskiepijus imuninis atsakas susiformuoja po dviejų savaičių. Gripo vakcina organizmą saugo vienerius metus, taigi, skiepas galios net ir kitų metų pavasarį, kol dar bus reali rizika susirgti gripu. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Ukmergės skyriaus specialistai, linkėdami visiems geros sveikatos, primena, kad skiepydamiesi apsaugome ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą. Gripo profilaktika kur kas pigesnė ir efektyvesnė priemonė nei gydymas.

Vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti
Ukmergės skyriaus vedėjo funkcijas Vitalija Motiejūnienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia