Pradinis Verslas Ukmergės verslas Ukmergės rajono gyventojai PAJAMAS DEKLARUOJA AKTYVIAU

Ukmergės rajono gyventojai PAJAMAS DEKLARUOJA AKTYVIAU

2650
0

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad šiemet Ukmergės rajono gyventojai pajamas ir turtą deklaruoja aktyviau – įpusėjus deklaravimui jie pateikė 7,5 tūkst. pajamų deklaracijų, t.y. – 10 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2016 m. metais.

Savo pajamas jau deklaravo apie 44 proc. privalančiųjų tai atlikti ukmergiškių. Taip pat sulaukta 380 turto deklaracijų bei virš 700 prašymų skirti iki 3 proc. paramą organizacijoms ir/ar politinėms partijoms. Elektroniniu būdu daugiausiai pateikta pajamų deklaracijų – 98,9 proc., 52 proc. – turto ir 84 proc. prašymų skirti paramą.

„Kelerius pastaruosius metus pastebime, kad gyventojai pajamas ir turtą aktyviai deklaruoja nuo pat pirmųjų dienų, kai paskelbiamos preliminariosios deklaracijos. Džiugina tai, kad Ukmergės rajono gyventojai taip pat gerai žino savo pareigas. Tikimės, kad jų pavyzdžiu seks ir tie, kurie dar tik planuoja pateikti deklaracijas, taip sutaupydami visų mokesčių mokėtojų pinigus, kurių nebereikės leisti įvairiems laiškams, priminimams siųsti ar kitoms administracinėms išlaidoms“ – sako Vilniaus AVMI viršininkė Edita Glumbakienė.

Pažymėtina, jog viena didžiausių grupių, privalančių deklaruoti pajamas, yra gyventojai 2016 m. vykdę individualią veiklą pagal pažymą ar dirbę pagal verslo liudijimą. Jie deklaracijas turi pateikti ir tuo atveju, jeigu per 2016 m. pajamų iš vykdytos veiklos negavo. Ukmergės rajone aktyvesni dirbusieji pagal verslo liudijimą – 40 proc. jų jau pateikė pajamų deklaracijas. Vilniaus AVMI taip pat sulaukė 30 proc. įregistravusių individualią veiklą pagal pažymą ukmergiškių pajamų deklaracijų.

„2016 m. laiku deklaracijas pateikė 90 proc. individualiai dirbusių Ukmergės rajono gyventojų, todėl, matydami didėjantį gyventojų sąmoningumą, šiemet taip pat tikimės didelio jų aktyvumo. Nors dar yra laiko iki gegužės 2-osios dienos, tačiau mokesčių administratorius pataria neatidėti deklaravimo paskutinėms savaitėms ar dienoms. Ypatingai norime atkreipti tų gyventojų dėmesį, kurie abejoja savo galimybėmis savarankiškai pateikti deklaracijas ir planuoja atvykti į Ukmergės poskyrį – šiuo metu tam palankiausias metas, kadangi specialisto pagalbos laukti tenka trumpiau“, – abipusėmis pastangomis siekti sklandaus deklaravimo proceso kviečia E. Glumbakienė, pažymėdama, jog poskyrio specialistai pajamas deklaruoti padėjo jau daugiau nei 4,7 tūks. rajono gyventojų.

Vilniaus AVMI primena, kad pajamų deklaracijas šiemet privalo pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.) ir, be abejo, gyventojai, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių. Pajamų deklaracijas taip pat reikia pateikti, jeigu gyventojui buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba susigrąžinti šį mokestį, nes buvo taikytas per mažas neapmokestinamasis pajamų dydis. VMI skaičiavimu, dėl NPD taikymo turi deklaruoti apie 150 tūkst. gyventojų. Lengvatomis gali pasinaudoti žmonės, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už būsto kreditą, už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas ar pirmas studijas aukštojoje mokykloje.

Deklaracijas ar prašymus pervesti paramą paprasčiausia pateikti prisijungus prie VMI Elektroninio deklaravimo sistemos EDS arba pasinaudojus programėle e.VMI, kurią gyventojai gali parsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvių, taip pat iš VMI interneto svetainės http://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles. „e.VMI“ skirta populiariausioms „iOS“ ir „Android“ operacinėms sistemoms, tinka planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams.

Išsamią informaciją apie pajamų ir turto deklaravimą VMI patalpino interneto svetainėje www.vmi.lt (Apie VMI -> Svarbu -> 2016 m. gyventojų pajamų ir turto deklaravimas).
VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

vmi.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia