Pradinis Verslas Ukmergės verslas Ukmergės rajone planuojama statyti Etnokultūros ir edukacijos centrą

Ukmergės rajone planuojama statyti Etnokultūros ir edukacijos centrą

830
0
ukmerge.lt nuotr.

Praėjusią savaitę Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas ir savivaldybės tarybos nariai dalyvavo susitikime su Lyduokių kaimo bendruomene, kuriame pritarė Etnokultūros ir edukacijos centro statyboms Giežionių kaime, nurodoma pranešime žiniasklaidai.

Pasak Ukmergės rajono savivaldybės, susitikime siekta priimti sprendimą –įgyvendinti naują projektą Ukmergės rajone, Griežionių kaime – pastatyti Etnokultūros ir edukacijos centrą.

Pas Giežionių kaime daugiau nei 40 metų gyvenantį dailininką Anatolijų Stiško kūrybos menėje, besilankę akademikai ne kartą išreiškė tokią idėją, kad dailininko kūryba, susijusi su šia aplinka, turi išlikti šioje vietovėje, kaip visuomenės traukos ir kultūrinimo centras.

A. Stiško, bendraudamas su rajono savivaldybės vadovais, teigė, kad yra nusiteikęs savivaldybei padovanoti žemės sklypą, reikalingą centro statybai, bei 30 paveikslų kolekciją ir kitus jo surinktus vietinės etnokultūros artefaktus, kurie būtų eksponuojami įrengtame centre.

Giežionių kaime pas dailininką lankosi ne tik Ukmergės, Lietuvos, bet ir įvairių užsienio šalių ekskursijos. Pastačius ir tinkamai įrengus Etnokultūros ir edukacijos centrą, organizavus kryptingą marketingo procesą, turistų srautai išaugtų dar labiau, teigiama Ukmergės rajono savivaldybės pranešime.

Taip pat, pasak savivaldybės, šis centras įsijungtų į kitų Ukmergės rajono lankytinų turizmo objektų sąrašą. Tai sąlygotų maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų poreikį Lyduokių seniūnijoje, todėl čia steigtųsi nauji verslai ir atsirastų daugiau darbo vietų.

Anot savivaldybės, šio centro kūrimo idėja vystoma jau porą metų. Bendruomenės nariams buvo pristatyti nuveikti darbai, parengta numatyto padovanoti žemės sklypo topografinė nuotrauka, pademonstruotas statinio maketas, architektų studijos parengti statinio grafiniai brėžiniai, pateiktas dovanotinos kolekcijos katalogas su jos profesionaliu dailės ekspertų įvertinimu.

Bendruomenės nariai sutartinai pritarė šiam projektui ir imsis jo įgyvendinimo. Projekto įgyvendinti numatyti 5–6 metai, informuoja savivaldybė.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia