Pradinis Kultūra Anonsai Ukmergės krašto gyventojus pasitikrinti žinias apie Lietuvą kviečia Nacionalinė viktorina

Ukmergės krašto gyventojus pasitikrinti žinias apie Lietuvą kviečia Nacionalinė viktorina

2328
0

2018 m. sausio 27 d. (šeštadienį) daugiau negu dešimtyje Lietuvos miestų, tarp jų ir Ukmergėje, vyks unikalus žinių apie Lietuvą patikrinimo konkursas – Nacionalinė viktorina. Valstybės šimtmečio proga organizuojamo renginio metu dalyviai varžysis, tikrindami savo žinias apie Lietuvos kultūrą, istoriją, gamtą, visuomenę ir t. t. Viktorinoje galės dalyvauti kiekvienas norintis.

Dalyviai Ukmergėje viktorinos dieną 13 val. susirinks Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centre, esančiame Kęstučio a. 2-2 ir atsakinės į 240 klausimų, suskirstytų į 8 temas, tokias kaip kultūra, istorija, sportas, visuomenė ir taip toliau. Klausimai bus vienodi ir viktorina prasidės tuo pačiu metu visoje Lietuvoje, atsakymus į juos reikės pateikti raštu, užrašant ant lapo.

Visi klausimai bus susiję su Lietuva ir lietuviais. Atsakyti į klausimus dalyviai turės dvi valandas.

Ukmergėje viktoriną ves Lina Jablonskytė, Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro turizmo komunikacijos vadybininkė.

“Galima drąsiai sakyti, kad Ukmergės miestas bei jo rajonas yra nemažai prisidėjęs prie visos Lietuvos istorijos kūrimo. Ukmergė garsi istoriškai svarbiais įvykiais bendrame Lietuvos istorijos kontekste, kultūrinio paveldo objektais. Verta paminėti, kad pirmasis Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona kilęs būtent iš šio krašto. Be viso to, galime pasidžiaugti, kad mieste vis labiau įsitvirtina protmūšių tradicijos, sparčiai gausėja jo dalyvių, daugėja jaunų žmonių, norinčių išmėginti savo jėgas intelektualiniuose renginiuose. Nacionalinė viktorina bus ne tik puikus iššūkis išbandyti savo istorines žinias Lietuvos mastu, bet ir proga paminėti artėjantį atkurtos Lietuvos šimtmetį.”, – sako nacionalinę viktoriną Ukmergėje vesianti Lina.

Geriausiai pasirodęs viktorinos dalyvis iš Ukmergės bus apdovanotas organizatorių prizu.

Viktoriną organizuoja portalas 15min. Klausimų kūrėjų komandą sudaro įvairiose protų kovose ne kartą dalyvavę ir pasižymėję asmenys.

Dalyvavimas viktorinoje – nemokamas. Viskas, ką reikia padaryti, norint dalyvauti – tai užsiregistruoti specialiame viktorinai skirtame interneto puslapyje www.15min.lt/nacionaline-viktorina arba parašant elektroninį laišką organizatoriams adresu nacionalineviktorina@15min.lt. Registruojantis reikia nurodyti miestą, kuriame žaisite, vardą, pavardę ir profesiją. Registracija vyks iki sausio vidurio.

Organizatoriai kviečia Ukmergės krašto gyventojus aktyviai dalyvauti viktorinoje, pasitikrinti žinias ir daugiau sužinoti apie Lietuvą!

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia