Pradinis Aktualijos Pranešimai Ukmergėje, Šventosios upės pakrantėje, pasodinta 16 sakurų – japoniškų vyšnių

Ukmergėje, Šventosios upės pakrantėje, pasodinta 16 sakurų – japoniškų vyšnių

172
0
Ukmergėje, Šventosios upės pakrantėje, pasodinta 16 sakurų – japoniškų vyšnių.
Lenkijoje nupirktus jau paaugintus kelių metrų aukščio medelius pasodino Jurgos Olisevičienės vadovaujamos uždarosios akcinės bendrovės „Grožio idėja“ darbuotojai su jiems talkinusiais savanoriais iš Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos – 3a klasės moksleiviais Emiliu Mickūnu ir Vakariu Aliūku.
„Labai norėjome pagyvinti mūsų paupį. Dar pernai kilo idėja čia pasodinti sakurų alėją. Rudenį sodinti šiuos lepius medelius pabijojome, tad tai padarėme dabar. Tikiuosi, kad gražuolės sakuros čia puikiai prigis ir kiekvieną pavasarį džiugins savo žydėjimu ukmergiškius“, – sakė Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas.
Pasak jo, ši sakurų alėja – tai bendrovės „Likmerė“ dovana miestui. Ir vieta sakuroms – ilgamečio Ukmergės miesto partnerio Ukrainoje, Podolės Kameneco garbei pavadintame pėsčiųjų take – parinkta ne atsitiktinai.
Koncerno Latvijoje „Latvijas Finieris“ valdoma UAB „Likmerė“ nuo pat karo pradžios remia Ukrainą. Vien pernai į paramą Ukrainai koncernas investavo daugiau nei 4 milijonus eurų. O pati „Likmerė“ 2023 metais skyrė virš 209 tūkstančius eurų paramą: rėmė ukrainiečių vaikų stovyklą Ukmergės rajone, rajone apsistojusiems karo pabėgėliams iš Ukrainos pirko maisto korteles bei gyvenimui čia reikalingą buitinę įrangą ir kt. „Likmerė“ kartu su UAB „DUV“ nuo karo pradžios Ukrainoje vykdo ir bendrą projektą „LITUA kartu“ – gamina ir į Ukrainą siunčia slėptuvėms nuo bombų reikalingus baldus: lovas, stalus, spintas, kėdes, taburetes, kabyklas ir kt. Pernai ukrainiečiams perduota virš 3 tūkst. tokių gaminių.
„Mūsų įmonė yra Ukmergės miesto dalis. Norime parodyti, kiek mums yra svarbus grožis ir miesto puošimas. Ukmergėje pasodintų sakurų žiedai tebūna skirti Ukrainos pergalei ir karo pabaigai“,– teigė UAB „Likmerė“ vadovas Mindaugas Kasmauskis.
Daiva Zimblienė
Ukmergės raj. savivaldybės informacija
Dainiaus Vyto nuotraukos

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia