Pradinis Kultūra Renginiai Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos už Lietuvos laisvę istorija

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos už Lietuvos laisvę istorija

137
0

Artėjant Gedulo ir vilties dienai, Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos bendruomenė pakvietė savo kraštiečius į renginį. Jo metu vyko dokumentinio filmo „Antanas Lukša. Brolio pažadas“ peržiūra ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro parodos „Laikom frontą!“ pristatymas.


Susitikime su ukmergiškiais dalyvavo filmo autorė ir režisierė Rūta Sinkevičienė, LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorė Ramunė Driaučiūnaitė.

Filmą pristato jo autorė R.Sinkevičienė

Į renginį susirinko gausus būrys Ukmergės Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijų moksleivių ir juos atlydėjusių mokytojų, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Ukmergės filialo narių. Prieš filmo peržiūrą sveikinimo žodį tarė ir viešnias pristatė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Ukmergės filialo pirmininkė Aldona Kalesnikienė.

2023 m. gegužės 31 d. Lietuvoje buvo minimas mokytojo, Laisvės kovotojo kario savanorio, buvusio politinio kalinio, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ilgamečio vadovo ir Garbės pirmininko, Prienų garbės piliečio, Vyčio Kryžiaus kavalieriaus ats. kpt. Antano Lukšos gimimo šimtmetis. Šio iškilaus žmogaus atminimui buvo sukurtas dokumentinis filmas ir paroda.

Renginyje dalyvavusi filmo autorė ir režisierė Rūta Sinkevičienė sakė, kad Antanas Lukša – politinių kalinių ir tremtinių, gyvų ir žuvusiųjų partizanų balsas, neleidęs pamiršti jų aukos ir žadinęs tautos atmintį. Ir kovojęs, kad 50 okupacijos metų nenustumtų nepriklausomos Lietuvos už istorijos paraščių. Ji akcentavo šio filmo svarbą jaunimui. Ir pabrėžė, kad tai filmas ne tik Antaną Lukšą, bet ir visos Lietuvos likimą.

Parodą pristato R.Driaučiūnaitė

LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojų parengtą edukacinę-kilnojamą parodą„Laikom frontą!“ pristatė direktorė Ramunė Driaučiūnaitė.

Antano Lukšos gyvenimas ir kova už Tėvynės laisvę yra, buvo ir bus pavyzdys mums visiems. Kaip liudija parodos nuotraukos ir artimųjų pasakojimai, kiekviena diena jo gyvenime buvo įkvepianti mylėti Lietuvą ir jos žmones“, – pristatydama parodą kalbėjo R. Driaučiūnaitė.

Paroda „Laikom frontą!“Ukmergės V.Šlaito viešosios bibliotekos salėje bus eksponuojama iki birželio 13 dienos.Vėliau ji keliaus į Panevėžį.

 

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Nuotraukos Indromedos Jankauskienės

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia