Pradinis Verslas Ukmergės verslas Ukmergėje bus auginami afrikiniai šamai?

Ukmergėje bus auginami afrikiniai šamai?

5108
7
vilkmerge.lt nuotr.

2017 m. balandžio mėnesį netoli Statikų kaimo, prasidėjo intensyvios statybos. Šiuo metu ten jau stovi nemažas pastatas, kur dažnam kyla klausimas, o kas čia bus. Iškabose parašyta, kad tai kitos (fermų) paskirties pastatas, bet akivaizdu, kad tai ne mums įprasta ferma. Toliau ant sienos kabo ir Europos sąjungos atributika bei minima žuvininkystė bei akvakultūros.

vilkmerge.lt

Pasidomėjus, kas gi ta UAB „Blastera” ir kuo ji užsiima – paieška nuvedė į Alternatyvios akvakultūros asociacijos puslapį, kuriame minima, kad UAB „Blastera“ ruošiasi įsirengti UAS (uždarąją akvakultūros sistemą) ir auginti afrikinius šamus. Įmonės vadovas Egidijus Dudėnas nuo platesnių komentarų kol kas susilaikė, pats objektas bus baigtas įrengti 2018 metų vasario mėnesį.

Afrikiniai šamai – mūsų krašte yra nepopuliari žuvis, matyt dėl to, kad tik neseniai atsirado prekybos centruose. Apklausoje dalyvavusių gyventojų teigimu, ji yra pati nepopuliariausia žuvis tarp išvardytų klausimyne. Kol kas tik 53 tūkst. gyventojų pirktų afrikinių šamų. Šios žuvys turėtų būti apie 1–2 kg svorio. Daugiausiai pirktų gyvų ir atvėsintų šamų.  Perkėlus apklausos duomenis visiems suaugusiems šalies gyventojams, paaiškėja, kad Lietuvoje būtų galima parduoti 862 t/metus afrikinių šamų.

Šiems duomenims kai kuriais atžvilgiais prieštarauja parodos „Agrobalt“, įvykusios 2010 metų balandžio 29–gegužės 1 dienomis Vilniuje, patirtis. Parodos metu viešoji įstaiga „Aivaturas“ organizavo URS auginamos produkcijos pristatymą. Jo metu lankytojai buvo vaišinami rūkytais afrikiniais šamais, unguriais, eršketais, sterkais. Populiariausi ir skaniausi parodos dalyviams pasirodė būtent afrikiniai šamai. Šis faktas rodo, jog rinkoje naujos žuvies vertinimas labai priklauso nuo jos populiarinimo priemonių.

Parengta pagal uzdarosiossistemos.lt  informaciją

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia