Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Tralas – kas tai ir kada jis naudojamas?

Tralas – kas tai ir kada jis naudojamas?

613
0

Tralas – tai speciali transporto priemonė, dažniausiai skirta kitų transporto priemonių pervežimui, kai dėl techninio gedimo ar avarijos nėra galimybės toliau judėti savarankiškai. Kita vertus, tralo pagalbos prireikti gali ir kitais atvejais. Priklausomai nuo tralo platformos dydžio, ant jo gali būti užkraunamos įvairaus dydžio ir svorio transporto priemonės.

Auto transportavimo paslaugos

Kiekvienas iš mūsų gali susidurti su situacija, kai reikia pervežti automobilį iš vienos vietos į kitą. Gal tai yra naujo automobilio pirkimas, persikraustymas į kitą šalį arba tiesiog transportavimas po avarijos. Tokiomis akimirkomis tai neįkainojama paslauga. Auto transportavimo paslaugos yra teikiamos įmonių, kurios specializuojasi automobilių pervežimu specialiomis transporto priemonėmis – tralais. Tai gali būti tiek individualių automobilių, tiek visų rūšių komercinės technikos pervežimas.

Norint tinkamai pasirinkti paslaugų teikėją reikia atsižvelgti į rekomendacijas, atsiliepimus internete ar iš pažįstamų. Ieškant tokios paslaugos, labai svarbu profesionalumas, nes juk kiekvienam rūpi, kad jo transporto priemonė būtų pervežta saugiai ir be pažeidimų. Taip pat renkantis svarbus aspektas yra ir kaina, tačiau ši priklauso nuo daugelio veiksnių: automobilio dydžio, svorio, pervežimo atstumo, tralo tipo ir pan. Vis dėlto, kaina neturėtų būti vienintelis kriterijus renkantis paslaugų teikėją, svarbiau yra įsitikinti, kad automobilis bus saugiai pervežtas.

Taigi, kada jums gali prireikti tralo?

Tralo paslaugų dažniausiai prireikia šiais atvejais:

 • Užstrigus ar nuvažiavus nuo kelio, dėl nepalankių oro sąlygų. Dažniausiai tralo paslaugos reikalingos žiemos metu, kai tiek sunkiasvorės transporto priemonės, tiek lengvieji automobiliai užstringa sniege ir negali pajudėti. Tokiu atveju lengviau išsikviesti tralą, taip sutaupant laiko bei nervų, nei bandyti savarankiškai išspręsti šią problemą.
 • Jei transporto priemonė užklimpo purve. Su tokiomis problemomis dažniausiai susiduriama po lietingo laikotarpio. Tokiose situacijose reikia patyrusių specialistų, kurie turi reikiamą įrangą, kad galėtų ištraukti jūsų automobilį, nepadarant jam žalos.
 • Sugedus transporto priemonei, kuomet ją reikia nugabenti iki remonto dirbtuvių.
 • Tralu taip pat gali būti gabenama ir specialioji technika ar nestandartinio dydžio kroviniai.
 • Tralo paslaugos reikalingos ir avarinių situacijų metu, kai transporto priemonė po susidūrimo yra nevažiuojanti ir trukdo eismo judėjimui ar kelia pavojų kitiems eismo dalyviams.
 • Įsigijus ar pardavus transporto priemonę ar kitokią techniką pervežti ją į kitą miestą ar šalį, kai savarankiškai važiuoti nėra galimybės arba tai dėl tam tikrų priežasčių yra tiesiog patogiau.

Be jokios abejonės, atvejų, kuomet gali prireikti tralo paslaugų gali būti įvairių ir individualių, todėl mes visuomet stengiamės padėti atsižvelgiant į jūsų poreikius.

Veiksmų eiga, kai reikia tralo pagalbos?

 1. Skambutis: Pirmasis žingsnis, kurį turite padaryti – kreiptis į techninės pagalbos teikėją. Nurodykite savo buvimo vietą, automobilio markę ir modelį, taip pat trumpai apibūdinkite problemą.
 2. Pagalbos atvykimas: Tralo vairuotojas atvyksta į nurodytą vietą. Paprastai tai užtrunka ne ilgiau kaip valandą, priklausomai nuo buvimo vietos.
 3. Automobilio tikrinimas: Tralo vairuotojas bando pašalinti gedimą vietoje. Kartais tai yra įmanoma, o kartais – ne.
 4. Transporto priemonės pakrovimas į tralą: Jei negalima pašalinti gedimo vietoje, automobilis ar kita transporto priemonė bus saugiai pakraunama į tralą.
 5. Transporto priemonės pervežimas: Pervežimas į servisą, namus ar kitą pasirinktą vietą.

Iš ko susideda paslaugų kaina?

 • Kaina skaičiuojama pagal atstumą, kurį reikės nuvažiuoti gabenant transporto priemonę.
 • Paros laikas. Be abejo, įtakos kainai turi ir paros laikas, kadangi paslaugos teikiamos 24/7.
 • Kaina priklauso ir nuo transporto priemonės, kurią reikės pervežti, dydžio ir svorio.
 • Kainą taip pat lemia atliekamų darbų sudėtingumas.

Patarimai, ką daryti, kol laukiate atvykstančio tralo?

Laukiant atvykstančios pagalbos, svarbu pasirūpinti savo ir kitų eismo dalyvių saugumu. Štai keletas patarimų, ką daryti šioje situacijoje:

 • Pasirinkite saugią laukimo zoną: jei tai įmanoma, nustumkite ar nuvairuokite savo transporto priemonę iki artimiausios šalikelės, parkingo zonos ar kitos saugios vietos. Jei esate greitkelyje, stenkitės nuvažiuoti iki avarinės sustojimo juostos ar šalikelės.
 • Įjunkite avarinės šviesos signalizaciją arba pastatykite avarinio sustojimo ženklą, kad įspėtumėte kitus vairuotojus.
 • Jei yra galimybė, laukite lauke ir šiek tiek toliau nuo transporto priemonės: taip bus saugiau, nes pravažiuojantys automobiliai gali nepastebėti jūsų mašinos ir ją užkliudyti.
 • Dėvėkite šviesą atspindinčius elementus: jei turite šviesą atspindinčią liemenę, užsidėkite ją, kad būtumėte matomi kitiems eismo dalyviams, ypač tamsiu paros metu ar esant blogam orui.
 • “Būkite ant ryšio”: jums gali skambinti tralo vairuotojas, kad patikslintų buvimo vietą ar kitą jam reikalingą informaciją.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia