Pradinis 112 Įvykiai Teismui perduota įtariamųjų metalo, degalų ir detalių vagystėmis byla

Teismui perduota įtariamųjų metalo, degalų ir detalių vagystėmis byla

327
0
vilkmerge.lt archyvo nuotr.

Prieš teismą stos net trijose apskrityse metalo, automobilio degalų ir detalių vagystes vykdę vyrai ir moteris. Pastaroji, palikusi namuose vienus mažamečius vaikus, bendrininkus vežiojo į nusikaltimų vietas.

Kaip trečiadienį pranešė Šiaulių apskrities policija, Šiaulių ir Telšių apskrities policijos aptarnaujamuose rajonuose 2023 metų pradžioje suaktyvėjus ilgapirščiams, kurių įvykdyti nusikaltimai buvo susiję su transporto priemonėmis, tyrimus iš rajonų komisariatų į savo rankas perėmė Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

Jie išanalizavo ir susistemino tokių vagysčių dislokaciją, jų objektus, vykdymo braižą, kruopščiai rinko su nusikalstamomis veikomis susijusią informaciją. Jų triūsą praėjusių metų balandžio 5-ąją vainikavo sėkmė – Kelmėje buvo sulaikyti trys asmenys, įtariami ką tik iš transporto priemonės pavogę dyzeliną.

Apie 4 val. nakties, sugadinus Kooperacijos gatvėje stovėjusio vilkiko MAN degalų bako užraktą, buvo pasikėsinta pasisavinti dyzelino, kurio bendra vertė – 420 eurų. Pajutę esantys pastebėti, įtariamieji iš įvykio vietos spruko, tačiau pabėgti jiems nepasisekė. Už gero kilometro buvo surastas BMW, jo bagažinėje policijos pareigūnai rado kanistrus su pavogtuoju dyzelinu.

Prie automobilio vairo sėdėjo dabar jau 36 metų sulaukusi Baisogalos gyventoja. Dar du sprunkantys įtariamieji skirtingose vietose buvo sulaikyti po keleto valandų: 25 metų vyras Kelmėje, jo 33 metų bendrininkas – jau už Kelmės ribų. Pastarasis, sprukdamas iš dyzelino vagystės vietos, sugebėjo dar įpulti į neatsakingo šeimininko paliktą neužrakintą automobilį ir nugvelbti ten buvusią svetimą banko mokėjimo kortelę. Sulaikytieji – tai moters sugyventinis ir pastarojo pažįstamas iš Radviliškio rajono. Abu vyrai ne kartą teisti, daugiausiai – už vagystes.

Ikiteisminis tyrimas dėl degalų vagystės iš transporto priemonės Kelmėje tyrėjams padėjo atskleisti ir vagystes Radviliškio, Panevėžio ir Ukmergės rajonuose.

Pasak policijos minėta trijulė įtariama Ukmergėje įvykdžiusi vagystę iš automobilio „Ford Ranger“, tada buvo pavogtas katalizatorius, jo filtras bei išmetimo dujų temperatūros daviklis. Savininkui padaryta 4766 eurų turtinė žala.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad kai kuriose sugyventinių vykdomose vagystėse dalyvavo kitas bendrininkas – taip pat daug kartų už vagystes teistas 35 metų Radviliškio rajono gyventojas. Būtent, su juo, įtariama, Panevėžio rajone iš vienos Spirakių kaimo sodybos per kelis kartus buvo vogtas dyzelinas ir metalas, o Radviliškio rajone, Pakalniškių kaime, iš automobilių stovėjimo aikštelėje stovėjusio vilkiko – degalai.

Surinkti duomenys rodo, kad vyrus į visas nusikaltimų vietas BMW automobiliu veždavo moteris. Jai dėl minėtų vagysčių taip pat pareikšti kaltinimai.

Moteriai teko bendrauti ir su Vaiko teisių apsaugos tarnyba, nes, kai kriminalistai po jos sulaikymo Kelmėje nuvyko į jos gyvenamąją vietą daryti kratos, ten rado vienus paliktus tris 1,5– 12 metų amžiaus vaikus.

Vaikai buvo užmigdomi ir paliekami, o jų mama su bendrininkais išvykdavo į kitus rajonus daryti nusikaltimų.

Kaltinimų metalo, automobilio degalų ir detalių vagystėmis bei turto sugadinimu pareikšti keturiems Radviliškio rajono gyventojams.

Šiuo metu Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai ikiteisminį tyrimą jau baigė ir jam vadovavęs Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras bylą perdavė nagrinėti teismui.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia