Pradinis Švietimas Taujėnų gimnazijos vasaros poilsio stovykla „Vasara – vasarėlė“

Taujėnų gimnazijos vasaros poilsio stovykla „Vasara – vasarėlė“

1672
0

Taujėnų gimnazijoje birželio 5 – 11 dienomis vyko tradicinė vaikų dieninė vasaros poilsio stovykla, kurios tikslas ugdyti vaikų socialinius įgūdžius, mokyti leisti laiką aktyviai, kūrybingai ir tolerantiškai. Jos metu 1 – 4 klasių vaikai dienas praleido aktyviai ir turiningai. Kiekviena diena įsimintina naujais potyriais, veiklomis, pažintimis.

Stovyklautojai dalyvavo Lietuvos zoologijos sodo pažintinėje edukacinėje ekskursijoje, kur susipažino su zoologijos sodo gyvūnais. Kitą dieną vaikai linksmai praleido Dainuvos nuotykių slėnyje Anykščių šilelio prieglobstyje. Tai buvo puiki galimybė aktyviai pažaisti bei pasidžiaugti gamta. Vaikai keliavo lengvomis ir sudėtingomis medžiuose įkurtomis trasomis, išbandė savo fizines jėgas ir patyrė neišdildomų pojūčių. Stovyklautojai pirmą kartą lankėsi VšĮ Jaunimo laisvalaikio centre Ukmergėje, kur susipažino su centro veiklomis, išbandė savo jėgas žaidime ,,Protmūšis“.

Smagu buvo ir Taujėnų kultūros centro kūrybinėje fizinio aktyvumo veikloje, kurioje teko pasitelkti tiek fizines galias, tiek pamokose įgytas žinias. Stovykloje vyko fizinio aktyvumo POUND treniruotė, kurią vedė trenerė Miglė Ivanauskienė. Vaikai muzikos ritmu su lazdelėmis turėjo puikią fizinio aktyvumo treniruotę, kuri iš vaikų pareikalavo didelės fizinės ištvermės. Mokiniai klausėsi Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Evelinos Kimsės ir Skirmantės Sabaliauskienės paskaitos apie „Saugią vasarą“ ir turėjo daug klausimų specialistėms apie vasaros metu slypinčius pavojus, mokėsi, kaip suteikti pirmąją pagalbą, ką daryti ir į kokias įstaigas skambinti, jei įvyktų nelaimingas atsitikimas gamtoje.

Kiekvienos dienos pabaigoje su vaikais buvo aptariami dienos įspūdžiai, vyko refleksija. Būdami kartu stovyklautojai mokėsi ne tik veiklų, potyrių, situacijų, kurios buvo naujos ir dar nepatirtos, bet ir draugiškumo, tolerancijos, partnerystės. Stovyklos veikla moko vaikus atsakingumo, ugdo socialinius įgūdžius. Tai puiki prevencinė priemonė kovojant su patyčiomis.

Socialinė pedagogė Sabina Aukštuolienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia