Pradinis Kultūra Renginiai Tarptautinis festivalis regione – profesionalų pasirodymai, jautrios akimirkos, edukacija ir naujos patirtys

Tarptautinis festivalis regione – profesionalų pasirodymai, jautrios akimirkos, edukacija ir naujos patirtys

125
0
Spektaklis „Pasaulio sutvėrimas pagal vaikus"/Nuotr. Asta Lukoševičienė

Šokti, matyti, pajausti – gegužės 3-31 dienomis ukmergiškiai pasinėrė į šiuolaikinio šokio pasaulį ir pažindinosi su judančio kūno kalba. Projektas „Naujas miesto pulsas šiuolaikinio šokio ritmudalijosi nemokamais renginiais, kviesdamas ukmergiškius bei miesto svečius gilinti žinias apie šiuolaikinį šokį. Žiūrovai turėjo galimybę gyvai pamatyti ir pajusti šiuolaikinį šokį bei išgirsti šią meno kryptį įvaldžiusių profesionalų mintis.

Tarptautinio festivalio renginiai Ukmergėje

2023 m. užmezgus glaudų bendradarbiavimą su Lietuvos šokio informacijos centru pirmą kartą šiuolaikinio šokio pristatymo geografija išsiplėtė iki Ukmergės. Tais metais Ukmergėje buvo suorganizuoti 4 Tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ spektakliai. Šiemet Ukmergėje buvo galima pamatyti Lietuvos ir Ukrainos garso kūrėjų ir šokėjų jungtinį darbą „Nemiga“ bei choreografo Luko Karvelio premjerinį šokio spektaklį „Kur krantas“.

Lietuvos šokio informacijos centro direktorė Gintarė Masteikaitė/Nuotr. Dainius Vytas

Gintarė Masteikaitė, Lietuvos šokio informacijos centro ir festivalio „Naujasis Baltijos šokis” vadovė, svečiavosi Ukmergė kaip viena iš konferencijos, skirtos kultūros ir NVO atstovams, pranešėjų.

Džiaugiuosi, kad šiuolaikinis šokis „užkrečia“ Lietuvą. Tikiu, kad kiekvienas žmogus, nesvarbu kokioje Lietuvos vietoje gyvena, turi teisę matyti aukšto lygio profesionalius scenos meno kūrinius, susipažinti su žanrų įvairove bei skirtingais menininkais tiek iš Lietuvos, tiek ir užsienio. Labai vertinu festivalio bendradarbiavimą su Ukmergės kultūros centru, tikiu, kad ilgalaikėje perspektyvoje – Ukmergė taps vieta, kurioje bus galima išvysti tik kokybiškus šokio spektaklius ne tik festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ metu, o ir užsienio svečiai stebėsis auditorijos gausa ir atvirumu,“ – šiuolaikinio šokio spektakliais Ukmergėje džiaugėsi G. Masteikaitė.

Greta Grinevičiūtė ir Marius Paplauskas/Nuotr. Dainius Vytas

Projektas ukmergiškius bei miesto svečius supažindino su šiuolaikiniu šokiu ne tik per gyvus spektaklius, bet ir per kino ekranus. Auksinio scenos kryžiaus laureatė Greta Grinevičiūtė bei šokėjas, režisierius ir operatorius Marius Paplauskas atvyko į Ukmergę, pristatė savo pačių kurtus filmus ir kvietė žiūrovus į diskusiją.

Į projektą buvo įtraukti ir raidos sutrikimus turintys vaikai

Projektą vainikavo gegužės paskutinę savaitę organizuota šiuolaikinio šokio menininkų rezidencija. Į Ukmergę atvyko šokio teatro „Dansema“ rezidentės – choreografė Birutė Banevičiūtė ir choreografė, šokėja Giedrė Subotinaitė. Rezidentės drauge su Ukmergės „Ryto“ ugdymo centro vaikais kelias dienas kūrė ir gegužės 31 d. kultūros centro didžiojoje scenoje pristatė bendrą darbą, judesio spektaklį „Pasaulio sutvėrimas pagal vaikus“. Pasirodyme prie komandos prisijungė šokėja Erika Vizbaraitė bei vaikų mokytojos.

Rezidencijos tikslas yra keisti visuomenės požiūrį į vaikų raidos sutrikimus bei jų edukaciją. Iniciatyvą įtraukiant raidos sutrikimus turinčius vaikus šokio teatras „Dansema“ jau yra įgyvendinęs Vilniuje, Briuselyje, Ramaloje, Jeruzalėje, Hebrone, Kijeve, Šanchajuje.

„Pasaulio sutvėrimas pagal vaikus“/ Nuotr. Asta Lukoševičienė

Šiame projekte siekiame suteikti mažiesiems laisvę. Kai vaikai pajaučia, jog jais pasitikime, suteikiame jiems erdvės, tuomet stiprėja jų kūrybiškumas. Ypač motyvuoja matant, kaip su kiekviena repeticija keičiasi tiek pačių vaikų, tiek jų mokytojų požiūris – jie vis laisvėja, vis labiau įsitraukia į kūrybinį procesą. Pasikrovėme energijos tiek dvasine, tiek naujų patirčių prasme,“ – vizitu Ukmergėje džiaugiasi choreografė B. Banevičiūtė.

Spektaklis tapo ypač jautriu, prasmingu ir ypatingu projekto „Naujas miesto pulsas šiuolaikinio šokio ritmu“ uždarymu. Ukmergės „Ryto“ ugdymo centro vaikai, turintys įvairių raidos sutrikimų, atrado bendrą kalbą su šokėjomis – šokio kalbą ir sulaukė nuoširdaus gausios žiūrovų salės palaikymo.

Renginiai tiek pramogai, tiek edukacijai

Projektas „Naujas miesto pulsas šiuolaikinio šokio ritmu“ prisidėjo prie profesionalaus meno Ukmergės rajone plėtros. Projekte buvo pasitelkta kultūrinė šviečiamoji veikla (konferencija, filmų diskusija), kuri prisidėjo prie rajono meninės bei kultūrinės veiklos organizatorių žinių plėtimo. Įvairiapusė projekto programa suteikė galimybę pritraukti ne tik žiūrovus, bet ir įvairių sričių specialistus.

Diskusija su filmų autoriais/Nuotr. Dainius Vytas

Labai džiaugiamės, jog turime galimybę jau antrus metus iš eilės pasiūlyti kraštiečiams gyvai, mūsų mieste išvysti tarptautinio festivalio spektaklius. Tikimės, kad kitais metais projekto programa tik plėsis ir pritrauks dar daugiau ukmergiškių, miesto svečių ir šokio profesionalų“, – apie sėkmingą projektą dalijosi Ukmergės kultūros centro direktorės pavaduotoja Sigita Rimydienė.

Projekto organizatorius – Ukmergės kultūros centras. Projektą finansavo: Lietuvos kultūros taryba, Ukmergės rajono savivaldybė.

Projekto partneriai: Lietuvos šokios informacijos centras, Lietuvos kultūros institutas, Aerowaves, Be Company, Šiuolaikinio šokio asociacija, MMLAB, Dansema.

Spektaklius pristatė: Ukmergės kultūros centras ir Lietuvos šokio informacijos centras.

Ukmergės kultūros centro informacija

Luko Karvelio šokio spektaklis „Kur krantas“/Nuotr. Asta Lukoševičienė
Mariya Salo (UA) ir Petro Lisausko garso ir judesio spektaklis „Nemiga“/Nuotr. Dainius Vytas
Spektaklis „Pasaulio sutvėrimas pagal vaikus”/Nuotr. Asta Lukoševičienė
Šiuolaikinio šokio spektaklio žiūrovai/Nuotr. Dainius Vytas
Šiuolaikinio šokio asociacijos tarybos narė Agnietė Lisičkinaitė/Nuotr. Dainius Vytas

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia