Pradžia Švietimas Velykų belaukiant – kelionė į Anykščių rajoną

Velykų belaukiant – kelionė į Anykščių rajoną

1554
0

Vaikų lopšelio–darželio „Eglutė“ ugdytiniai, belaukdami Šv. Velykų, gamino įvairius darbelius, margino popierinius kiaušinėlius ir ruošėsi artėjančioms šventėms. O štai „Nykštukų“, „Naminukų“ ir „Žirniukų“ priešmokyklinukai, vyko į kaimyninį Anykščių rajoną. Niūronių kaime, šimtametėje aukštaitiškoje sodyboje, vaikus svetingai pasitiko tautiniais rūbais vilkinti šeimininkė Nijolė. Ji paaiškino, kodėl atėjus į gryčią ji neprašė vaikų nusiauti batukų. Darželinukai pirmąkart pamatė aslą, kuri yra molinė ir drėkinama vandeniu, senovinį pečių ir visus trobos rakandus.

Dalyvaudami edukacinėje programoje „Velykinių margučių raštai“, vaikai išgirdo pasakojimą apie Šv. Velykas, šios šventės papročius, sužinojo, kad Margutis – gamtos pabudimo derlingumo bei atsinaujinimo simbolis. Ugdytiniai aktyviai dalyvavo pokalbyje, patys išsakė, ką reiškia visos margučių spalvos. Baugu buvo bandyti naują margučių raižymo techniką su peiliukais, tačiau vaikams puikiai sekėsi. Pedagogių padedami, vaikai išraižė ant kiaušinių savo vardus, puošė snaigutėmis, žvaigždutėmis, laikėsi nustatytų atsargumo taisyklių. Darželinukai išbandė ir tradicinį margučių marginimo būdą vašku.

Programos pabaigoje visi drauge skanavo kaimiškas vaišes, aplankė Arklio muziejų, pramogavo vaikų žaidimų aikštelėse, jojo ant mažojo arkliuko Poni. Kupini įspūdžių vaikai sugrįžo į savo grupes, džiaugėsi savo margučiais, žadėjo tėvelius pamokyti naujų kiaušinio marginimo būdų.

Vida Barinova, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Ankstesnis straipsnisUkmergės rajono gyventojai PAJAMAS DEKLARUOJA AKTYVIAU
Kitas straipsnisDalyvavo edukacinėje margučių dažymo veikloje „Velykų margučiai“

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia