Pradžia Švietimas Laimėjimai nacionaliniame konkurse

Laimėjimai nacionaliniame konkurse

1416
0

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kasmet organizuoja nacionalinį mokinių konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Šiuo konkursu siekiama ugdyti mokinių pilietiškumą ir patriotiškumą bei nuolat skatinama pažinti Lietuvos istorinę praeitį.

Šiais metais, jau 20-tą – jubiliejinį kartą, konkurse dalyvavo virš tūkstančio mokinių iš įvairių Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų. 5-12-tų klasių mokiniai įvairiomis meninės saviraiškos priemonėmis – rašiniais, piešiniais, rankdarbiais, dainomis, filmuotais darbais ir multimedijomis įprasmino Lietuvos dramatišką istoriją: tremtį, Holokaustą, partizaninį karą, neginkluotą pasipriešinimą ir tragiškus 1991 m. sausio įvykius.

Konkursui „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ (dainų kategorijai) darbus pateikė ir Ukmergės „Šilo“ progimnazijos aštuntokės Eigilė Lipinskaitė ir Austėja Medinytė. Mergaitėms konkursui pasiruošti padėjo muzikos mokytoja metodininkė Neringa Valinskienė.

Komisijos sprendimu, E. Lipinskaitės autorinė daina „Aušros belaukiant…“ ir A. Medinytės autorinė daina „Aš žinau…“ yra vertos prizinės vietos. Abi mokinės už dainas pelnė po II-os vietos laureatų diplomus.

Kadangi šiais metais dėl karantino neįvyko Vilniuje organizuojama šio konkurso laureatų apdovanojimo šventė ir koncertas – tai gausūs laimėtojų prizai ir diplomai atkeliavo į Ukmergę paštu.

„Šilo“ progimnazijos direktorius Darius Kaplūnas džiaugėsi pasiekimais ir garbingai įteikė mokinėms ir mokytojai gautus raštus ir dovanas.

Ankstesnis straipsnisDeltuvos mūšio dalyviai išžygiavo iš Utenos
Kitas straipsnisRespublikinis tradicinis futbolo turnyras

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia