Pradžia Švietimas Gimnazistai paminėjo Viljamo Šekspyro 400-ąsias mirties metines

Gimnazistai paminėjo Viljamo Šekspyro 400-ąsias mirties metines

1619
0
Sekspyras 5

Sekspyras 5

Šiais metais balandžio mėnesį visas pasaulis mini žymiausio anglų poeto ir dramaturgo Viljamo Šekspyro 400-ąsias mirties metines. Ta proga visų Antano Smetonos gimnazijos kabinetų durys pasipuošė spalvingomis Šekspyro kūrinių citatomis, kuriose glūdi šimtmečiais išlikusios žmonijos tiesos. Mokytojos E.Vinickienė ir R.Zareckienė vedė Šekspyro mirties metinėms skirtą integruotą pamoką, o mokytojos J.Šlepetienės iniciatyva vaikai lipdė proginius medalius iš molio, kuriais buvo galima pasigrožėti pirmojo aukšto fojė.

 Sekspyras 2

Visą savaitę su garsiausio anglų poeto gyvenimo faktais, kūryba, jo sugalvotais žodžiais bei frazėmis susipažinti buvo galima tam skirtame stende. Ši informacija buvo itin svarbi klasių komandoms, kurios balandžio 21-ąją rungėsi  anglų ir lietuvių kalbų mokytojų surengtame protų mūšyje „Šekspyro dvasia gyva“, į kurį atvyko ir dvi J.Basanavičiaus gimnazijos komandos. Renginys, kurį vedė Titas Kumetaitis (IId) ir Renata Eigelytė (IVa), prasidėjo garsiuoju Hamleto monologu, kurį senąja anglų kalba padeklamavo Titas Morkūnas (IIIc). Kol komisija skaičiavo kiekvieno turo taškus, klausėmės anglų ir lietuvių kalbomis atliekamų sonetų, o po visų trijų turų gimnazistai suvaidino sceną iš Šekspyro „Romeo ir Džiuljetos“.

Sekspyras 6

Aplenkusi 10 komandų, pirmąją vietą protų mūšyje iškovojo IIIc klasės komanda, antroje vietoje liko IVb, o trečioje – mūsų svečių, pasivadinusių „Jonais“, aštuonetukas. Visos komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais. Ačiū visiems, kurie įrodė, kad Viljamo  Šekspyro dvasia mūsų gimnazijoje tikrai gyva.

Mokytoja Ramutė Gilvydienė

A.Smetonos gimnazijos informacija

Sekspyras 10

Sekspyras 14

 

Sekspyras 15

 

Ankstesnis straipsnisKai kurie lietuviški patiekalai kilo iš žydiškų
Kitas straipsnisAkistatos su Ukmergės policija vengęs vairuotojas rėžėsi į kitą automobilį, stulpą ir namą

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia