Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Svarbi informacija apie chirurginę šunų sterilizaciją ir kastraciją

Svarbi informacija apie chirurginę šunų sterilizaciją ir kastraciją

660
0

Naminių šunų sterilizacija – viena iš dažniausių veterinarijos praktikoje atliekamų chirurginių procedūrų. Pagrindinė jos nauda – šunų populiacijos kontrolė ir gyvūnų eutanazijos mažinimas. Patelės šuns sterilizacija vadinama ovariektomija, kai pašalinamos kiaušidės arba ovariohisterektomija, kai pašalinamos ir kiaušidės ir gimda. Patinų šunų kastracija – kai chirurgiškai pašalinamos sėklidės. Taip patinų organizme dingsta pagrindinis testosterono šaltinis, todėl pasikeičia lytinis potraukis ir su hormonais susijęs elgesys ar sveikatos sutrikimai.

Svarbu žinoti, kad bet kokia operacija, kurios metu pašalinamos lytinės liaukos, gali turėti tiek teigiamų, tiek ir neigiamų pasekmių gyvūnui. Vis dėlto praktikoje pastebėta, kad šunų kastracija turi labai daug teigiamos naudos gyvūnams. Šuns sterilizacija, kai pašalinamos kiaušidės ir gimda, sumažina riziką ateityje susirgti kiaušidžių ar krūties vėžiu. Patinų kastracija sumažina prostatos vėžio riziką. Taigi sterilizuoti ir kastruoti šunys paprastai gyvena ilgiau ir yra sveikesni.

Kai kurie šunų augintojai galvoja, kad po sterilizacijos jų gyvūnų charakteris pasikeis negrįžtamai, tačiau tai nėra tiesa. Taip, gali būti, kad tam tikras nepageidaujamas elgesys, susijęs su hormonais, pranyks, tačiau nėra jokios garantijos, jog taip tikrai nutiks. Jeigu šuo buvo aktyvus ir energingas, tikėtina, kad net ir po operacijos jis netaps tingus. Galbūt tik pasidarys šiek tiek ramesnis ar švelnesnis, nes jo nebekamuos hormonų audros.

Kokius privalumus suteikia chirurginė šunų kastracija ir sterilizacija?

  • pašalinamas seksualinis poreikis. Šunys mažiau klajoja, nesiekia ištrūkti iš namų bei ieškoti patelių, o patelės neberujoja.
  • sumažinamas agresyvumas. Sterilizacija gali užkirsti kelią tam tikroms šuns agresyvumo formoms.
  • apsaugo nuo krūtų, kiaušidžių ir prostatos vėžio vyresniame amžiuje.
  • padeda kontroliuoti įvairias hormonines ligas. Šunys gali išvengti navikų susidarymo.
  • sterilizuoti gyvūnai gali tapti švelnesni. Tačiau jie tikrai nelieka „be charakterio“, kaip daug kam gali pasirodyti. Jie išlaiko savo charakterio būdą bei intelektą.
  • nebelieka nepageidaujamo nėštumo rizikos. Nebereikia galvoti, kur dėti šunelius po gyvūno gimdymo.
  • gali šiek tiek padėti sukontroliuoti dominuojantį šuns elgesį. Toks elgesys dažnai būna susijęs su gyvūno hormonais.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia