Pradinis Gyvenimas Susitikimai su bendraminčiais

Susitikimai su bendraminčiais

2175
0

LPS „Bočiai“ Ukmergės klubo „Viltis“ nariai, vykdydami Ukmergės rajono savivaldybės remiamus projektus, rugpjūčio mėnesį skyrė ekskursijoms. Aplankėme Pakruojo dvarą, Maironio tėviškės sodybą – muziejų, lankėmės Anykščiuose, Molėtų observatorijoje. Rugsėjo mėnesį jau bendravome su įvairių rajonų senjorais.

Lankėmės LPS „Bočiai“ Elektrėnų bendrijos renginyje, skirtame bendrijos mišraus vokalinio ansamblio „Dubija“ veiklos dešimtmečiui pažymėti. Kartu su Alytaus, Kėdainių senjorų kolektyvais koncertavo klubo mišrus vokalinis ansamblis „Gija“ (vad. Valmantas Naraškevičius). Naujosios Akmenės miesto bendrija keliavo po Ukmergės rajono dvarus. Kelionėje juos lydėjo klubo gidė Danutė Gelūnienė. Po apsilankymo Antano Smetonos dvare svečius pasitikome prie Ukmergės kraštotyros muziejaus Užugirio filialo, kur kartu dalyvavome edukacinėje programoje „Kūgelio degustacija“. Su akmeniškiais buvome susitikę vasario mėnesį jų organizuotame renginyje „Prie Baltijos mūsų Tėvynė“, tad pasidalinome turimomis praėjusio laiko naujienomis, vykdyta veikla. Dainavo klubo ansamblis „Gija“, svečių mišrus choras „Bočiai“. Visi kartu dainavome žemaitiškas, ir aukštaitiškas dainas, fotografavomės prie paminklo A. Smetonai.

Rugsėjo 20 d. buvome išvykę į LPS „Bočiai“ respublikinį renginį Utenoje. Pakeliui sustojome Leliūnuose, apsilankėme Šv. Juozapo bažnyčioje. Kaip pasakojo mūsų gidė Danutė Gelūnienė, pirmoji medinė bažnyčia čia buvo pastatyta 1788 m. Mūrinė istorizmo stiliaus bažnyčia buvo pastatyta 1905 m. Gėrėjomės visais trimis ąžuoliniais bažnyčios altoriais, gotikinio stiliaus sakykla. Stebėjomės, kad yra padarytas kampelis vaikams žaisti, stovi minkštų baldų komplektas. Bažnyčia labai šviesi, matosi, kad čia labai rūpinamasi grožiu ir švara.

Į Utenos bendrijos organizuotą renginį „Dainuojame Lietuvai“ kartu su mumis susirinko senjorai iš Pasvalio, Radviliškio, Telšių. Dalyvavo Utenos kultūros centro Sudeikių filialo kaimo kapela „Seliavytė“. Renginį pradėjusi Utenos bendrijos pirmininko pavaduotoja Amelija Katinienė, kalbėjo, kad nors ir sunkiomis šių dienų sąlygomis, kai kiekvienas norime išlikti ir apsaugoti save, bendrija organizavo renginį, nes norėjo, kad mes visi pasisemtume kuo daugiau gėrio, grožio, kultūros, pozityvo, nes to pasiilgome. Linkėjo, kad nutildytume nuolat esantį mumyse nerimo balsą.

Su koncertine programa pasirodė Telšių bendrijos meno studijos šokėjų kolektyvas „Pinavija“, Utenos bendrijos mišrus vokalinis instrumentinis ansamblis „Dar ne sutema“, mišrus vokalinis ansamblis „Narkūnaičiai“. Dainavo Pasvalio bendrijos mišrus vokalinis ansamblis „Rudenėlis“, Radviliškio mišrus ansamblis „Bočiai“. Koncertavo mūsų klubo mišrus vokalinis ansamblis „Gija“. Savo melodijomis žavėjo kaimo kapela „Seliavytė“.

Renginyje dalyvavo LPS „Bočiai“ pirmininkas Kajatonas Šliogeris, jo pavaduotojas Donatas Papaurėlis. Pirmininkas dalinosi įspūdžiais iš savo išvykų po senjorų renginius. Be galo džiaugėsi, kas šalies senjorai, pirmininkai, meno kolektyvų vadovai, dirbdami visuomeniniais pagrindais, pasiekia tokių gražių rezultatų, suvienija pagyvenusius žmones bendrystei. Pavadino mus visus šviesuoliais. Linkėjo ir toliau rūpintis savo ir kitų sveikata, nesirgti.

Renginio dalyvius apdovanojo Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas.

Po renginio, stengdamiesi laikytis reikalavimų, dar trumpai pabendravome, nusifotografavome prisiminimui.

Važiuojant namo D. Gelūnienė toliau tęsė pasakojimą apie Uteną, kalbėjo apie rugsėjo mėnesio įvykius Lietuvos istorijoje. Papasakojo savo vaikystės, jaunystės prisiminimus apie poetą Paulių Širvį. Džiaugėmės puikiai praleista diena.

Janina Badokienė

 

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia