Pradinis Lietuvos naujienos Startuoja nauja investicijų žinių platforma – ESinvesticijos.lt

Startuoja nauja investicijų žinių platforma – ESinvesticijos.lt

818
0

Startuoja 2021–2027 m. ES fondų investicijų programos ir plano „Naujos kartos Lietuva“ informacinė svetainė – www.esinvesticijos.lt. Joje potencialiems pareiškėjams, projektų vykdytojams, partneriams, kitoms suinteresuotoms grupėms ir visuomenei vienoje vietoje pateikiama išsami informacija apie ES finansuojamas investicijas.

Svetainėje skelbiama informacija apie finansavimo šaltinius, finansavimo galimybes, kvietimų teikti paraiškas (t.y. projektų įgyvendinimo planus) planus, skelbiami kvietimai ir reikalavimai, renginių kalendorius. Taip pat viešinama informacija apie įgyvendinamus projektus – įgyvendinamų projektų vykdytojai, suteikto finansavimo dydis, viešųjų pirkimų laimėtojai, dokumentai, projektų rezultatai bei kita aktuali informacija.

„Tikslas buvo visuomenei pateikti patogią vartojimui informacinę platformą, kurioje kiekvienas ieškantis informacijos apie ES investicijas ją rastų patogiai ir greitai. Kviečiu visus prenumeruoti naujienas ir pirmieji sužinosite apie paskelbtus kvietimus ar projektų rezultatus“, – pažymėjo finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė.

Pasak viceministrės, naujo informacijos kanalo atsiradimas – svarbus etapas, prisidėsiantis prie investicijų skaidrumo, užtikrinsiantis lengvą informacijos paiešką vienoje vietoje, sudarysiantis geresnes galimybes projektų planavimui.

Šiuo metu, šalia duomenų apie finansavimo programas, aktualiausia svetainėje skelbiama informacija yra apie 2022 metais numatytus kvietimų teikti paraiškas planus.

„Verslas, projektų rengėjai, kiti socialiniai partneriai, visuomenė labai laukia kvietimų teikti paraiškas, nes tai užtikrins dalies veikų pradžią ar kitų tęstinumą, juk 2022 metų kvietimų planų vertė – beveik 2,8 mlrd. eurų, iš kurių 1,7 mlrd. eurų pagal „Naujos kartos Lietuva“ planą ir 1 mlrd. eurų pagal 2021–2027 m. Investicijų programą“, – pabrėžė viceministrė V. Česnulevičiūtė.

Didžiausios vertės investicijos planuojamos šioms svarbioms sritims: daugiabučių renovacijai organinėmis medžiagomis; „Tūkstantmečio mokyklų“ programos įgyvendinimui; paslaugų skaitmenizavimo ir teikiamų paslaugų brandos lygio kėlimo projektų įgyvendinimui; pažeidžiamų grupių užimtumo didinimui; infekcinių ligų klasterio kompetencijų centrų įrengimui; 200 MW elektros energijos kaupimo įrenginių sistemos įrengimui; efektyvaus valstybės informacinių išteklių valdymo skatinimui.

Pagal 2022 metais planuojamus paskelbti kvietimus numatoma sudaryti sutarčių bendrai už 1,5 mlrd. eurų, iš jų 1 mlrd. eurų pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ planą „Naujos kartos Lietuva“ ir 0,5 mlrd. eurų pagal Investicijų programą. 2022 metais planuojama išmokėti apie 246 mln. eurų, iš jų 196 mln. eurų „Naujos kartos Lietuva“ plano lėšų ir 50 mln. eurų Investicijų programos lėšų. Didžiausios investicijos numatomos energetikos srityje – 112 mln. eurų (pvz.: 200 MW elektros energijos kaupimo įrenginių sistemai).

Primename, jog naujoji interneto svetainė www.esinvesticijos.lt – tai ilgalaikis informacijos kaupimo ir sklaidos projektas, kuriame duomenis bus galima rūšiuoti, atlikti jų paiešką, juos gauti, palyginti ir pakartotinai naudoti bei prenumeruoti naujienas. Už svetainės kūrimą, plėtrą ir administravimą atsakinga Centrinė projektų valdymo agentūra. 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia