Pradinis Lietuvos naujienos Šalies vadovas priėmė aštuonių teisėjų priesaikas

Šalies vadovas priėmė aštuonių teisėjų priesaikas

158
0
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, trečiadienį pasirašė dekretą dėl aštuonių apylinkių teismų teisėjų skyrimo bei priėmė jų priesaikas.

Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus.

„Jūsų šiandien ištarti žodžiai – ne tik formalus priesaikos tekstas. Tai įsipareigojimas ir pažadas Lietuvai bei jos žmonėms, kad kiekviena byla teisme bus nagrinėjama vadovaujantis pačiais aukščiausiais teisiniais standartais“, – sveikindamas prisiekusius teisėjus sakė šalies vadovas.

Pasak Prezidento, kartu su teisėjo mantija ant prisiekusių teisėjų pečių nuo šiol guls didelė atsakomybė. Tačiau atrankų metu jie jau parodė, kad yra puikūs teisininkai, gebantys teisės aktus taikyti praktinėse situacijose. Šalies vadovas pabrėžė neabejojantis, kad spręsdami net ir sudėtingiausius ginčus teisėjai norės matyti tiesą, gins nukentėjusius asmenis ir sieks atkurti pažeistas teises.

„Kad ir kokie iššūkiai Jūsų lauktų ateityje, visada atminkite, kad nuo Jūsų sprendimų kokybės priklauso ne tik atskirų žmonių likimai, bet ir visos Lietuvos ateitis. Juk visuomenės tikėjimas teisingumu ir pasitikėjimas teismų sistema – esminė stiprios demokratinės valstybės prielaida“, – pabrėžė Prezidentas.

Naujai prisiekusiems teisėjams šalies vadovas palinkėjo nagrinėjant bylas remtis ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir empatija bei išmintimi, niekada nepritrūkti drąsos, stiprybės bei kantrybės atsakingai vykdant teisėjo pareigas.

Prezidento dekretu Inga Ambrulevičiūtė-Januškevičė ir Agnė Dargužienė paskirtos Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjomis, Voldemaras Bumblys paskirtas Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų teisėju, Lina Greičiūtė-Petrauskienė paskirta Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmų teisėja, Vitalijus Melnikovas paskirtas Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėju, Tatjana Papinigienė paskirta Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų teisėja, Vaida Pupšytė paskirta Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja, Egidijus Selvenis paskirtas Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėju.

lrp.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia