Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Ruošiamės žiemos sezonui – kaip išsirinkti tinkamus briketus?

Ruošiamės žiemos sezonui – kaip išsirinkti tinkamus briketus?

425
0

Sparčiai artėja žiema. Laikas pagalvoti apie kuro atsargas namams šildyti. Jei dar neįsigijote briketų savo krosnelei/židiniui, pateiksime keletą patarimų, padėsiančių išsirinkti gerą kurą, kuris suteiks daug šilumos, neterš židinio ir kamino, o žiemos vakarai bus malonūs ir romantiški, kai už židinio stiklo žėruos ugnis.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis kuro briketus?

  • Briketai turi būti tvirti, vientisi ir nesubyrėti rankose. Tikrindami galite paimti RUF briketą ir pabandyti jį sulaužyti. Jei nepavyksta, briketas yra geras. Cilindrinį briketą bus šiek tiek lengviau sulaužyti, tačiau tai yra jo savybė.
  • Briketų paviršius turi būti vienodas, lygus ir blizgus. Tokia išvaizda būdinga briketų gamybai aukštu slėgiu, kai medienoje esanti celiuliozė išlydoma arba sudeginama, kad susidarytų į laką panašus paviršius.
  • Briketas turi būti pagamintas iš labai smulkių pjuvenų ir, pageidautina, medienos dulkių. Jei jame pamatysime didesnių medienos gabalėlių arba medžio žievės, turėtų užsidegti raudona lemputė. Tokie briketai, veikiami ugnies ir karščio, greitai suirs ir pavirs pjuvenų krūva, kuri greitai sudegs.
  • Šiuo metu galime rinktis iš daugybės medienos briketų rūšių. Todėl norėdami rasti tinkamą, pirmiausia turėtume pagalvoti, ko tikimės iš šios rūšies kuro. Vieni briketai patalpą sušildys greičiau, o kiti degs lėtai, tačiau ilgiau suteiks šilumos šaltinį. Medienos briketai gaminami iš kietmedžio, spygliuočių medienos arba jų mišinio. Nepamirškite, kad rinkdamiesi briketus atkreipkite ypatingą dėmesį į jo kokybę. Visų pirma, jame turi būti 100% medienos, be jokių papildomų ingredientų. Dažniausiai briketų blokus sudaro lignano dalelės, kurios, veikiant aukštam slėgiui, ištirpsta medienoje, taip surišdamos medieną ir dulkes.
  • Briketų kubeliai neturėtų būti per maži. Kuo didesnį jį įmesite į židinį, tuo ilgiau jis turėtų degti ir jums nereikės kas kelias minutes įdėti naujos kuro porcijos.
  • Briketai turi kvepėti mediena, mišku, o ne baldų plokštėmis. Žiūrėdami į briketą, kurį norite įsigyti, užuoskite jo kvapą. Jei jis kvepia šviežia mediena, mišku, vadinasi, yra geras. Tačiau jei norimame įsigyti kure jaučiame klijų, plastiko ar baldinių plokščių kvapą, venkime tokio produkto iš tolo. Tikriausiai jis pagamintas su klijais, dažais ir viskuo kitu, ko nederėtų deginti namuose. Tai nėra ekologiškas ir vertingas kuras.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia