Pradinis Kultūra Anonsai Rugsėjo mėnesio renginiai Lietuvoje

Rugsėjo mėnesio renginiai Lietuvoje

672
0

Rugsėjo mėnesį Lietuvoje – didžiausias J. Jaručio karjeros pasirodymas bei grupės „One Direction“ nario šou

Nors vasara baigiasi, ruduo žada ne ką mažiau pramogų – rugsėjo mėnuo renginiais džiugins tiek melomanus, tiek sporto mėgėjus, į scenas ir vėl sugrįš teatro pasirodymai.

Bene ryškiausiu pirmojo rudens mėnesio renginiu planuoja tapti grandiozinis Justino Jaručio pasirodymas Vingio parke – tai didžiausias jo karjeroje solinis koncertas, kuriame skambės žymiausios atlikėjo dainos. Neliks nuskriausti ir užsienio atlikėjų muzikai neabejingi klausytojai – melomanus džiugins grupės „One Direction“ nario Louiso Tomlinsono koncertas Kaune bei „Eurovizijos“ žvaigždės iš Islandijos Daði Freyro koncertas Vilniuje.

Tuo tarpu krepšinio fanai jau gali ruoštis ne tik Vilniaus „Wolves“ sezono rungtynėms, bet ir Vilniuje vyksiančiam auksinės 2003 m. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės susitikimui su Lietuvos U20 komanda.

„G&G Sindikato“ koncertas

Rugsėjo 1 d. Vilniuje

G&G Sindikatas – Nenormalei feat. Broo

Rudens sezoną Lukiškių kalėjime po atviru dangumi pradės įtakingiausia Lietuvos hiphopo grupė „G&G Sindikatas“. Kiekvienas smogikų koncertas – rekordinis, kiekvieno jų publika – savita, ištikima ir rinktinė, tad lieka tikėtis, jog erdvėje pavyks tilpti.

Naujausias jų albumas „Duona kasdieninė / Skeletai spintoje“, kuriame tokie grupės hitai kaip Berlyne įrašytas „Demonay“, linksmasis „Randewu“, meilės Vilniui kupinas „Miestas“ bei visiems puikiai žinomas „Nenormalei“, pasirodė dar pernai. Šiuos ir daugelį kitų repo vilkais tituluojamų atlikėjų kūrinių bus galima išgirsti rugsėjo 1-ąją.

Grupės „69 Danguje“ koncertas

Rugsėjo 1 d. Vilniuje

69 Danguje – Velniškas greitis

 Rugsėjį su muzika pradės ir ryškiausia bei populiariausia merginų grupė Lietuvoje „69 Danguje“. Tai – vienintelis jų koncertas Vilniuje šiemet.

„Vasaros terasos“ scenoje Karina, Ingrida, Goda ir Nijolė šįkart pasirodys su gyvo garso grupe, atliks geriausias grupės dainas ir pristatys naujausią savo kūrinį „Aš prašau“. Žinoma, koncertas neapsieis ir be jau hitu spėjusios tapti dainos „Jei leisi“, tad klausytojai gali būti tikri, jog scenoje išvys bendrą merginų pasirodymą su Gabrieliumi Vageliu.

Justino Jaručio koncertas

Rugsėjo 2 d. Vilniuje

Justinas Jarutis – kalbėsimės/mylėsimės

Vingio parką šįkart drebins vienas geriausių šalies dainų autorių ir dainininkų Justinas Jarutis. Tai – svarbiausias ir didžiausios solinis koncertas jo karjeroje bei vienintelis 2023-iais metais.

Populiarių dainų „Rugpjūtis“, „Rami“, „Tavęs“, „Savęs“ ir daugelio kitų hitų autorius prisipažino, jog apie koncertą tokioje vietoje svajojo nuo paauglystės.

„Žinojau apie tai nuo momento, kai pradėjau groti gitara savo miegamajame. Buvau tikras, kad atėjus laikui surengti svarbiausią koncertą grosiu būtent čia – Vingio parke“, – pasakojo J. Jarutis, paminėdamas, kad apie tai mintis galvoje vėl ėmė kirbėti po pernai vasarą įvykusio bendro koncerto su italų grupe „Maneskin“. Būtent tada jis pagalvojo – o gal jau laikas?

Koncerte skambės ne tik pernai išleisto solinio albumo „Debesims braidyti“ kūriniai, bet ir daugelis kitų hitų. Ant scenos taip pat lips ir trys žinomos grupės: „Garbanotas“, „Planeta Polar“, „Kamanių šilelis“. Be to, gerbėjus nustebins ir ruošiama įspūdinga scena.

Grupės „One Direction“ nario Louiso Tomlinsono koncertas

Rugsėjo 8 d. Kaune

Louis Tomlinson – Miss You

Rekordinį populiarumą pasiekusios ir veiklą kuriam laikui sustabdžiusios vaikinų grupės „One Direction“ narys Louisas Tomlinsonas šiemet rengia pasaulinį turą, į kurį įtraukė ir visas tris Baltijos šalis. Rugsėjo 5 d. koncertą surengsiantis Taline, o rugsėjo 7-ąją – Rygoje, Baltijos šalių turą atlikėjas užbaigs rugsėjo 8 d. Lietuvoje, Kauno „Žalgirio arenoje“, ir klausytojus džiugins naujojo antrojo solinio albumo „Faith In the Future“ dainomis.

L. Tomlinsonas jau nebegyvena grupės „One Direction“ šešėlyje, jis koncertuoja įvairiose arenose nuo Meksikos iki Paryžiaus ir net pasiekė Gineso rekordą – 2020 m. pardavė daugiau nei 160 tūkst. bilietų į virtualų koncertą Londone bei tapo daugiausia bilietų į tiesiogiai transliuojamą pasirodymą pardavusiu solo atlikėju.

Manto Jankavičiaus koncertas

Rugsėjo 9 d. Vilniuje

Mantas Jankavičius – pabučiuok mane

Mantas jau įrodė, kad koncertuose nepalieka publikos abejingos – savo energija, charizma ir nuoširdumu paliečia visus klausytojus, o pasirodymai nustebina vis kitokia scenografija, šviesų dizainu bei tema. Rugsėjo 9-osios koncertas „Vasaros terasoje“ vadinasi „Kalėdos vasarą“ ir tai, pasak M. Jankavičiaus, turi prasmę: „Koncerto pavadinimas išduoda, jog tą vakarą visus rūpesčius teks palikti namuose – susitiksime pasidalinti gera nuotaika, atvirumu, ir kartu keliauti ten, kur mus nuneš muzika.“

Pasirodyme skambės naujausia atlikėjo kūryba, tokie kūriniai kaip „Mylėti ir kentėti“, „Paryžius“, taip pat ir klausytojų jau pamiltos dainos „Kalėdos vasarą“, „Čiuožki“, „Melagė“, Ką manai“, „Vienam pasaulyje“, „Dangus nesibaigia“, „Drugeliai laisvi“ bei daugelis kitų.

„Eurovizijos“ žvaigždės Daði Freyro koncertas

Rugsėjo 10 d. Vilniuje

Daði Freyro – Think About Things

Pirmą kartą į Vilnių atvyks „Eurovizijos“ pažiba iš Islandijos Daði Freyras. Jis tarptautiniame konkurse daugelio širdis pavergė ne tik dainomis, bet ir gražiais vizualiniais sprendimais, o dabar jau rengia ir pasaulinį turą. Iš septyniolikos pasirodymų trys bus surengti Baltijos šalyse. Geriausio Islandijos elektroninės muzikos atlikėjo titulą pelnęs D. Freyras Estiją jau kiek žino, mat kadaise yra tekę ten groti, o štai Rygoje ir Vilniuje lankysis pirmąkart. Rugsėjo 10-ąją jis savo kūrybą lietuviams pristatys Lukiškių kalėjime.

D. Freyras pasaulį užkariavo dar prieš pandemiją su daina „ThingAbout Things“, vien „Spotify“ platformoje ji perklausyta 128 mln. kartų. Tada kone visi jam prognozavo pergalę „Eurovizijoje“, visgi dėl pandemijos konkursas buvo atšauktas. Antrasis bandymas „Eurovizijoje“ buvo visai sėkmingas – finale su daina „10 Years“ užėmė ketvirtąją vietą.

Vaido Baumilos koncertas

Rugsėjo 16 d. Vilniuje

Vaidas Baumila – Apžavai

Neabejotinai vienu ryškiausiu rugsėjo vakaru taps ir Vaido Baumilos koncertas „Vasaros terasoje“ po atviru dangumi. Skambės naujausio albumo „Apžavai“ dainos, tad gerbėjai gali nusiteikti garsiai dainuoti jau vasaros hitais tapusių dainų „Kunigunda“, „Apžavai“, „Bum ajajai“ žodžius. Greičiausiai, kaip ir kiekvieno V. Baumilos pasirodymo metu, erdvė taps ne tik koncerto, bet ir šokio aikštele.

Auksinės 2003 m. Lietuvos rinktinės rungtynės

Rugsėjo 21 d. Vilniuje

Prieš 20 metų Švedijoje vykusiame Europos čempionate trenerio Antano Sireikos vadovaujami Lietuvos krepšininkai turnyro finale rezultatu 93:84 nugalėjo Ispanijos rinktinę. Istorinė pergalė mūsų šaliai padovanojo pirmuosius Europos čempionų medalius nuo 1939-ųjų metų. Tris milijonus širdžių pavergusioje komandoje Lietuvos garbę gynė Arvydas Macijauskas, Ramūnas Šiškauskas, Šarūnas Jasikevičius, Saulius Štombergas, Mindaugas Žukauskas, Eurelijus Žukauskas, Donatas Slanina, Virginijus Praškevičius, Dainius Šalenga, Giedrius Gustas, Darius Songaila ir Kšištofas Lavrinovičius.

Praėjus dvidešimčiai metų nuo pergalės legendinius krepšininkus bus galima išvysti dar kartą. Rugsėjo 21 d. Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje beveik visi auksinės rinktinės nariai vienam vakarui išbėgs į aikštelę ir sužais parodomąjį mačą su jungtine Lietuvos U20 rinktinės narių, krepšinio žvaigždžių ir šalies įžymybių komanda.

„Nors 20 metų prabėgo, puikiai prisimenu, kiek Lietuvos fanų susirinkdavo į rungtynes, jautėme didžiulę vienybę. Kartais atrodė, kad žaidžiame namuose. Net Valdas Adamkus atvažiavo, o visa arena skandavo: „Valdai, Valdai!“. Šiurpuliukai bėgiojo per kūną. Tikiuosi šiurpuliukai bėgios per kūną ir rugsėjį, kai minėsim pergalės dvidešimtmetį Vilniuje, laukia nuostabus renginys“, – teigė K. Lavrinovičius.

Vilniaus „Wolves“ 2023–2024 m. sezonas

Nuo rugsėjo 23 d.

Pernai susikūręs ir dėl „Avia Solutions Group“ arenos rekonstrukcijos Alytuje žaidęs klubas atvyksta į savo planuotus namus, Vilnių, bei pradeda naują sezoną su ambicingais tikslais. Pirmosios naujojo sezono Lietuvos krepšinio lygos namų rungtynės – jau rugsėjo 23 d. su „Gargždų“ klubu, o spalio 24 d. laukia ir pirmosios „EuroCup“ namų rungtynės su Stambulo  „Bešiktaš“ krepšininkais.

Grupės „Lyapis Trubetskoy“ pasirodymas

Rugsėjo 30 d.

Pirmąjį rudens mėnesį užbaigs garsiausia Baltarusijos grupė „Lyapis Trubetskoy“. Po aštuonerių metų pertraukos ji grįžta į sceną ir Vilniaus koncertų salėje „Compensa“ surengs Ukrainos palaikymo koncertą. Skambės didžiausi hitai ir baltarusių bei ukrainiečių kovos už laisvę himnais tapusios dainos: „Belarus Freedom“, „Ne Bytsʹ Skotam“, „Hray“, „Voyny Sveta“. Koncerte surinktos lėšos bus skirtos nuo karo nukentėjusiems Ukrainos žmonėms.

„Lyapis Trubetskoy“ pradžia – 1998-ieji, tačiau didesnio dėmesio sulaukė po to, kai pradėjo kurti aštrias dainas, skirti dėmesį politinėms temoms ir kritikuoti diktatūrą. Už tai grupė ne tik sulaukė cenzūros, bet ir buvo išvaryta iš Baltarusijos. Nuo 2010 m. ji įtraukta į uždraustų grupių sąrašą Baltarusijoje, o nuo 2015-ųjų – ir Rusijoje. Tas pačiais metais grupės lyderiui Serhijui Mikhalokui buvo iškeltos baudžiamosios bylos už prezidento įžeidimą Baltarusijoje ir etninės neapykantos kurstymą Rusijoje.

2014-aisiais, po 24-erių metų muzikavimo, grupės „Lyapis Trubetskoy“ paskelbė išsiskirstanti ir skilo į du projektus – „Trubetskoy“ ir „Brutto“. Tačiau daugybė grupės gerbėjų dabar džiūgauja, nes po 8 m. pertraukos „Lyapis Trubetskoy“ atnaujino koncertinę veiklą.

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“

Rugsėjo 27 d.–spalio 30 d.

Jau dvidešimtą kartą „Sirenos“ gaus Vilniuje ir kvies ne tik švęsti teatrą, bet ir apmąstyti teatro vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje. Šių metų festivalio tema – žodis: kaip ir apie ką šiandien kūrėjai kalba scenoje, kokios yra žodžio galios ir negalios teatre?

Festivalio programoje – užsienio ir Lietuvos talentų režisuoti spektakliai, performansai, premjeros, o su kai kuriais kūrėjais bus galima susitikti ir gyvai bei sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia