Pradinis Kultūra Anonsai Rokeriai „Thundertale” šokiruoja: nuo šiol taps subtiliai jaukūs

Rokeriai „Thundertale” šokiruoja: nuo šiol taps subtiliai jaukūs

407
0

Rokas visais laikais buvo maištinga muzika, o jos atstovai: nebijantys išsakyti savo nuomonės, tvirti, stiprūs ir galingais balsais uždegantys minias žmonių. Tokie buvo ir tebėra grupės „Thundertale“ nariai. Bet kartais net ir tokiems muzikos galiūnams norisi švelnesnio skambesio ir jaukesnių pabendravimų su publika: galbūt todėl vyrai sugalvojo atgaivinti prieš dešimtmetį gimusią idėją: sukurti akustinę programą.

Į akustinį koncertą prieš 10 metų grupė… nenuvažiavo.

O nutiko visai žemiški dalykai: „Šiais metais suėjo lygiai 10 metų nuo „Akacijų“ festivalio, kuriam taip pat buvom paruošę akustinę programą ir į kurį nespėjome atvykti dėl užklupusios audros autostradoje“, – pasakoja grupės „Thundertale“ lyderis Laurynas Baškys. „ Šitas faktas prisidėjo prie to, kad šie metai, 2023-ieji, turėtų būti tie, kada „Thudertale“ grįžta su akustine programa ir jokios gamtos stichijos mūsų jau nesustabdys“, – ryžtingai nusiteikęs Laurynas.

Akustinė programa – savotiškas nuotykis.

Vis tik, kodėl užkietėję rokeriai suteikia kūriniams akustinį skambesį? „Aš manau, jog būdami muzikantais, norėjome platesniu kampu pažvelgti į savo kūrybą ir perteikti ją kitokia forma“, – pasakoja grupės bosistas Andrius Murauskas. „Tai sutapo ir su mūsų užmojais surengti koncertinį turą per miestų koncertų sales. Tai prasiblaškymas nuo įprastinio roko žanro ir savotiškas nuotykis”, – įsitikinęs jis.

Akustinė programa tuomet ir dabar: it du vandens lašai?

„Jokiu būdu“, – sako Laurynas. „Prieš 10 metų akustinė programa buvo šiek tiek kitokia, daugiau vyravo etninis motyvas. Dabar paruošėme begalę naujų kūrinių, pritaikėme juos akustiniam skambesiui, taip pat į programą įtraukėme ir senų, klausytojų pamėgtų dainų“, – pasakoja jis.

Tačiau dar viena šios programos naujiena nustebins ne vieną: tai arijos iš grupės sukurtų roko operų: „Priesaika“, bei „Žygimanto Augusto kita gyvenimo pusė“. „Arijos iš šių operų suskambės akustiškai ir tas skambesys mus pačius maloniai nustebino“, – atvirauja Laurynas. „ Apskritai, repetuojant buvo daug muzikinių atradimų, kaip gali skambėti kūrinys: jo transformacija iš roko versijos į akustinę nuolat suteikia gražių siurprizų, nes atsiranda spalvos, tekstūros, išryškėja temos, kurios galbūt ne taip ryškiai jautėsi roko aranžuotėje, išryškėja tekstai, taigi, klausytojai turės progą tikrai aiškiai ir detaliai išgirsti kūrinių tekstus, į kuriuos, rašydami dainas, tikrai kreipiame labai daug dėmesio“, – programos individualumą atskleidžia Laurynas.

Puiki pradžia pavasarį – tęsinys jau šį rudenį

Pirmieji akustiniai koncertai Šv. Kotrynos bažnyčioje sostinėje ir Kauno filharmonijoje buvo pažymėti sėkmės ženklu. „Kaip sakoma, dviejų vienodų koncertų niekada nebūna, tačiau būtent publikos reakcijos šį pavasarį Šv. Kotrynos bažnyčioje sostinėje, bei Kauno filharmonijoje, ir lėmė tai, kad nusprendėm daryti žiemos – rudens turą ir pasidalinti šita programa su visais“, – atskleidžia Laurynas. Muzikantai pasakoja, kad ruošdamiesi tik dviems koncertams, priruošė tiek medžiagos, kad net būtų buvę šiek tiek apmaudu, jei ji pasiektų tik Vilniaus ir Kauno klausytojus.

„Sulaukėme ne vieno klausimo, kada būtų galima dar kartą išgirsti būtent šią programą, tad nusprendėme nepalikti programos grupės archyviniame stalčiuje, o toliau leisti pasimėgauti ja ir klausytojams kituose Lietuvos miestuose“, – šypsosi Laurynas.

Išbandė viską, o štai su styginiu kvartetu – pirmas kartas !

„Mūsų grupė visada mėgo kažką išbandyt naujo: tai birbynę, tai dūdmaišį, tai groti kartu su liaudies ansambliu, tai su orkestru, tai su choru ar kviestiniais solistais. Mums visą laiką patiko ta dinamika, ir dabar, ko gero, vėl atėjome į tą tašką, kada norėjosi išbandyt naują skambesį, o su styginių kvartetu dar niekada nebuvome to darę. Be galo džiaugiamės, kad prie šio muzikinio nuotykio prisijungė ir nuostabus VDU styginių kvartetas „Magnus“. Rašant kūrinius, ypač naujesnius, dažnai kildavo mintis, kaip gi mūsų kūriniai suskambėtų pritariant styginių kvartetui ir esam įsitikinę, kad ir žiūrovams bus labai įdomu išgirsti rezultatą“, – sako komandos lyderis.

„Kalbant apie tai, kodėl ne orkestras ir kodėl ne choras – norėjosi tokio subtilaus jaukumo. Ir šita programa, ko gero, yra visa apie tą tokį lyrišką rūstumą, ir be jokios abejonės apie jaukumą. To labiausiai ir tikimės, kad tą pusantros valandos, kuomet būsim susitikę su žiūrovais koncertų salėse, tai pirmiausia bus visiems labai jauku“, – įsitikinęs Laurynas.

Publika tuomet – ir dabar. Kito ar išliko?

„Drįstu manyti, jog labiau pasikeitė mūsų pačių požiūris į žiūrovą ir muziką“, – pasakoja grupės bosistas Andrius. „Įgijome pasitikėjimo žengti į tokias vietas kaip Šv. Kotrynos bažnyčia ir Kauno filharmonija. Žvelgiant į publikos reakciją, galėčiau pasakyti, jog atėję į koncertą žiūrovai žino ko tikėtis ir pažįsta mūsų braižą: ar tai būtų akustinis, ar roko koncertas. Todėl sulaukiame daug gerų atsiliepimų ir palaikymo žodžių”, – atvirauja Andrius.

Ateisit į koncertą – gausit ir „pipirų“!

Paklausti, ko tikėtis būsimiems koncertų lankytojams, grupės vyrai pasidalijo štai tokiomis įžvalgomis: „Programoje bus apie 20 kūrinių, tad reikėtų nusiteikti tokiam pilnam, maždaug pusantros valandos koncertui, gana dinamiškam, nes kaip mes sakom, nors tai yra akustiška programa, ji lyriška, tačiau tas roko muzikos pipiriukas vis tiek egzistuoja ir ta mūsų lyrika nėra tipinė lyrika. Ji gana santūri, šiek tiek yra ir to rūstumo išlikę ir tautinė – patriotinė tematika taip pat vyrauja. Taigi, reikėtų tikėtis patriotiško, kovingo, ir lyriškai ramaus akustinio skambesio”.

Iki greito susitikimo  Klaipėdoje, Utenoje, Mažeikiuose, Ukmergėje, Alytuje, ir Kaune !

Bilietai: Kultūros centro kasa ir https://kakava.lt/renginys/grupe-thundertale-akustinis-koncertas/6622/11212

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia