Pradinis Verslas Rajono ūkininkai atšventė darbų pabaigtuves

Rajono ūkininkai atšventė darbų pabaigtuves

4654
0

Baigiantis metams, pabaigus darbus laukuose ir pradėjus rengti techniką sekantiems, rajono žemdirbiai renkasi į savo šventę. Šiais metais Kultūros centre ūkininkus sveikino Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Seimo narys Juozas Varžgalys, rajono meras Rolandas Janickas, Ukmergės rajono tarybos Kaimo ir aplinkosaugos komiteto pirmininkas Algirdas Kopūstas, Ukmergės rajono žemdirbių asociacijos pirmininkas Algirdas Valaiša, daug kitų svečių. Buvo apdovanoti konkurso „Metų ūkis – 2019“ nugalėtojai.

Vakaro vedėjo Giedriaus Leškevičiaus į sceną pakviestas meras Rolandas Janickas paminėjo, kad didžiuojasi rajono žemdirbiais. „Jūs tęsiat savo senelių, protėvių tradicijas“, – sakė meras. Seimo narys Juozas Varžgalys pasidžiaugė, kad malonu važiuoti pro apdirbtus laukus. Ukmergės rajono tarybos Kaimo ir aplinkosaugos komiteto pirmininkas Algirdas Kopūstas priminė, kad svarbiausias darbas žemėje – auginti duoną. Bet daugelis valdžios atstovų tai pamiršo. Pasak politiko, ūkininkas kantrus ir niekada nepuls triukšmauti. Tačiau jau pasiekta riba.

Karčių žodžių valdžiai išsakė ir kiti kalbėję ūkininkai. Pasak Ukmergės rajono žemdirbių asociacijos pirmininko Algirdo Valaišos, net pakalbėti su Žemės ūkio ministru negalima, nes pastarieji keičiasi kasmet.

Tačiau šventė yra šventė, todėl svarbiausios tądien buvo padėkos. Žemės ūkio ministras Andrius Palionis atvežė padėkas Ukmergės rajono žemdirbių asociacijos pirmininkui, Pivonijos seniūnijos ūkininkui Algirdui Valaišai už ekologinį ūkininkavimą, Želvos seniūnijos ūkininkui Kęstučiui Mikalajūnui už mėsinių galvijų ūkio įsteigimą ir jo plėtrą, Julijai Socevičienei iš Siesikų seniūnijos už pieno ūkio puoselėjimą, Šešuolių seniūnei Jolantai Lukšienei už šventę „Rudens vaga“. Lyduokių seniūnijos ūkininkui Valentinui Geniui padėka buvo skirta už naujų technologijų diegimą. Tačiau Valentino Genio šventėje nebuvo. Ministras pažadėjo padėką ūkininkui nuvežti į namus.

Meras ir savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas įteikė Ukmergės rajono mero padėkas konkurso „Metų ūkis – 2019“ dalyviams. Padėkas gavo:

1. Regina ir Kęstutis Žiedeliai iš Šešuolių seniūnijos;
2. Vitalijus ir Giedrė Petriukščiai iš Želvos seniūnijos;
3. Rasa Žemaitienė iš Taujėnų seniūnijos;
4. Spartakas Jalinskas iš Pivonijos seniūnijos;
5. Deividas Stakauskas iš Lyduokių seniūnijos;
6. Edita ir Andrius Zvicevičiai iš Siesikų seniūnijos;
7. Vaclovas Rakutis iš Deltuvos seniūnijos.

Šeši ūkininkai gavo konkurso nominacijas:

1. „Metų ekologinis gyvulininkystės ūkis“ – Nata ir Arūnas Aleksandravičiai, Veprių seniūnija.
Šie ūkininkai augina 61 galviją, iš kurių 36 karvės. Dirba 180 ha žemės.

2. „Metų augalininkystės ūkis“ – Žydruolė ir Antanas Voveriai, Žemaitkiemio seniūnija.
Dirbama 180 ha dydžio ūkyje. Kiekviename kampelyje nepriekaištinga tvarka.

3. „Metų šeimos ūkis“ – Stringių šeima, Pabaisko seniūnija.
Sekasi su projektais – per pastaruosius 10 metų laimėjo net 7 projektus. Nuo 20 ha ūkis išaugo iki 900 ha.

4. „Metų jaunasis ūkininkas“ – Gintas Pavilonis, Taujėnų seniūnija.
19 -metis ūkininkas ūkininkauti pradėjo būdamas 5 metų, 2 ha sklypą padovanojo senelis. Augina braškes, šiais metais išaugino 6000 braškių daigų.

5. „Modernus ir pažangus pieno gamybos ūkis“ – Sigitas Razvadauskas, Siesikų seniūnija. Orientuojasi ne į kiekybę, o į kokybę. Laiko 244 melžiamas karves, valdo 300 ha. Ūkyje dirba du melžimo robotai. Planuoja bandą didinti iki 270 karvių.

6. „Žemdirbys – seniūnijos pagalbininkas“ – Algirdas Tamulis, Vidiškių seniūnija.
Vienas stambiausių rajono ūkininkų, kartu su kitais šeimos nariais dirba 1000 ha žemės, ūkininkauti pradėjo 1992 metais.

Savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjui Salvijui Simburiui padėkojus visiems padėjusiems surengti šventę, jos dalyviai kartu su „Kito kampo“ teatro aktoriais linksmai improvizavo, vėliau šoko pagal Giedriaus Leškevičiaus ir grupės „Joke“ atliekamą muziką.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia