Pradinis Švietimas Protų mūšis „Kas skaito, rašo — duonos neprašo“ Taujėnų gimnazijoje

Protų mūšis „Kas skaito, rašo — duonos neprašo“ Taujėnų gimnazijoje

2607
0

Neseniai praėjo dvi Lietuvai svarbios ir brangios šventės. Tai vasario 16-oji ir kovo 11-oji. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti Taujėnų gimnazijos spec. pedagogė, logopedė Asta Kaplūnienė ir gimnazijos bibliotekininkė Stefanija Vilčiauskienė kovo 16 dieną suorganizavo protų mūšį „Kas skaito, rašo — duonos neprašo“ ir pakvietė kaimyninės Vidiškių pagrindinės mokyklos bei Siesikų ir Želvos gimnazijų 3 – 4 klasių mokinių komandas. Sumaniai prisistatė visos keturios komandos: Taujėnų — „Išminčiai“, Vidiškių — „Vidiškiukai“, Siesikų — „Trintukai“ ir Želvos — „Vytis“. Komandoms teko įveikti net keturių turų užduotis: „Atspėk patarlę“, „Ar žinai?“(klausimai apie Lietuvą), „Atspėk knygos pavadinimą“ ir „Atspėk paslėptą daiktą“.

Daugiausia pastangų pareikalavo pirmoji užduotis, kur mokinių komandos turėjo užbaigti pateiktą patarlės dalį. Geriausios dalyvių žinios buvo apie Lietuvą. Paskutinį turą pravedė direktorius Darius Kaplūnas: komandos gavo po dėžę, kur buvo paslėpti daiktai, susiję su Lietuva. Mokiniams teko pasukti galvas pateikiant klausimus, kol išsiaiškino, kad dėžėse slypėjo Lietuvos trispalvė vėliava, linai, gintaras ir duona.

Protų mūšio eigą stebėjo ir kiekvieno turo balsus skaičiavo komisija, kurią sudarė kiekvienos komandos mokytojai ir komisijos pirmininkas — gimnazijos direktorius. Susumavus visų turų rezultatus paaiškėjo, kad Taujėnų ir Želvos komandos surinko vienodą skaičių taškų. Reikėjo papildomo, kapitonų mūšio, komandai nugalėtojai išaiškinti. Vieno taško persvara laimėjo Želvos „Vyčio“ komandos kapitonė. Pertraukėlės metu vaikai linksmai šoko liaudies šokį „Pliauškutį“. Komandoms, šauniai dalyvavusioms protų mūšyje, įteikti padėkos raštai, savos gamybos tautinės juostelės – apyrankės, atšvaitai ir saldžios dovanėlės. Komanda nugalėtoja papildomai gavo diplomą ir dovanėles.

Toks vienmečių susitikimas buvo naudingas visapusiškai. Atlikdami įvairias užduotis ir rungtyniaudami mokiniai parodė savo istorines, lietuvių kalbos žinias, buvo visiems smagu ir įdomu.

Spec. pedagogė, logopedė Asta Kaplūnienė
Bibliotekininkė Stefanija Vilčiauskienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia