Pradinis Švietimas Projekte „Out Uniqueness Talk“ Vengrijoje dalyvavo ir Taujėnų gimnazistai

Projekte „Out Uniqueness Talk“ Vengrijoje dalyvavo ir Taujėnų gimnazistai

1729
0

Šių metų lapkričio mėnesį pagal tarptautinių jaunimo mainų programą Erazmus+, VšĮ „Jaunimo laisvalaikio centro“ komanda, sudaryta iš Taujėnų gimnazijos mokinių, vadovaujant jaunimo darbuotojos Vytautės Rinkevičiūtės, važiavo į Vengriją, kur dalyvavo tarptautiniame jaunimo mainų projekte „Out Uniqueness Talk“ (Pokalbis apie mūsų unikalumą). Šiame projekte dalyvavo jaunimas iš Vengrijos, Švedijos, Čekijos, Italijos, Ispanijos, Graikijos ir Lietuvos. Iš viso buvo 42 dalyviai. Projekte dalyvavę jaunuoliai įgijo nepamirštamų įspūdžių, kuriais kiekvienas noriai pasidalino.

“Šios kelionės metu mane sužavėjo, jog skirtingų tautybių ir požiūrių žmonės priima vieningą problemos sprendimą, randa tarpusavio panašumų. Tokiuose projektuose kitų šalių jaunimas papasakoja apie savo šalies ekonomiką, istoriją, politiką. Po šios kelionės pradėjau daugiau domėtis apie ekonominę ir politinę situaciją Lietuvoje. Nors grįžus teko daugiau pasimokyti ir prisivyti klasės draugus, bet važiuoti tikrai buvo verta.” – mintimis dalijosi Emilija Ivoškaitė.

Jaunimas iš Lietuvos labai aktyviai dalyvavo visose užduotyse, kurios buvo vykdomos nacionalinėse komandose, o taip pat ir suformuotose tarptautinėse komandose. Komandų dalyviai keisdavosi su kiekviena nauja užduotimi. Taip pat neformalaus ugdymo būdu, terapijų ir vaidmenų analizės metodais buvo atliekamos įvairios bendros užduotys.

Pasak dalyvės Emilijos Bagdonaitės – šis projektas pakeitė požiūrį lyčių lygybės klausimu bei praplėtė akiratį. „Visi dalyviai buvo motyvuoti ir noriai bendraujantys bei padedantys kitiems. – Manau, kad visi kas nori išmokti kalbėti angliškai ir laisvai viešai reikšti savo mintis ir nuomonę, susirasti draugų iš užsienio bei sužinoti daugiau apie kitas tautas ir kultūras, turėtų dalyvauti tokiuose projektuose, nes tai tikrai verta ir labai įdomu.“ – sakė Kipras Stankevičius.

„Dalyvaudamas šiame projekte sužinojau labai daug apie tarptautinius jaunimo mainus. Gavau savo pirmąjį „Youthpass“ (jaunimo pasą). Tai dokumentas, kuris patvirtina dalyvavimą programų „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“ veiklose bei jų metu įgytą neformaliojo ugdymo patirtį. Šis pažymėjimas yra naudojamas visose šalyse, kurios dalyvauja programose „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“. Juo būdamas studentu galėsiu naudotis vykdant Erazmus+ jaunimo projektus toliau gilinant savo žinias ir jas pritaikant praktikoje.“ – sakė Ignas Sarapinas.

Dalyviai iš Lietuvos, projekto organizatorių buvo pripažinti kaip vieni iš kūrybingiausių ir aktyviausių. – Taujėniškiai visiems dalyviams bei organizatoriams paliko gerą įspūdį kaip veržlių, motyvuotų ir aktyvių jaunuolių komanda, nors buvo patys jauniausi iš dalyvavusių šiame projekte (projekte dalyvavo jaunimas nuo 14 iki 25 metų), –  sakė VšĮ „Jaunimo laisvalaikio centro“ jaunimo darbuotoja Vytautė Rinkevičiūtė.

Tokie projektai yra neabejotinai naudingi jauniems žmonėms, nes jų metu ne tik užtvirtinamos anglų kalbos žinios, bet ir susipažįstama su kitomis šalimis, jų kultūromis, o  įgaunama tarptautinio bendradarbiavimo patirtis praverčia jauniems žmonėms ateityje siekiant užsibrėžtų tikslų.

Taujėnų gimnazijos ir Jaunimo laisvalaikio centro informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia