Pradinis Švietimas Profesinius įgūdžius ir žinias tobulino užsienyje

Profesinius įgūdžius ir žinias tobulino užsienyje

1972
0
Baldžių stažuotė Lenkijoje modernių baldų gamybos įmonėje ,,Meble Bugaiskij''
Baldžių stažuotė Lenkijoje modernių baldų gamybos įmonėje ,,Meble Bugaiskij’

Ukmergės technologijų ir verslo mokykla nuo 2006 m. aktyviai dalyvauja tarptautinių mobilumo projektų įgyvendinimo veikloje. Kiekvienais metais, tarptautinės Erasmus + programos mobilumo projektų dėka, daugiau kaip 60 Ukmergės TVM mokinių išvyksta į tarptautines stažuotes įvairiose ES ir ne ES šalyse, kur tobulina praktinius įgūdžius atlikdami profesinę praktiką užsienio šalių įmonėse, įgyja tarptautinę darbo patirtį, mokosi užsienio kalbų, ugdosi atsakomybę bei savarankiškumą, plečia kultūrinį-geografinį akiratį, įgyja tarptautinio mobilumo patirtį. Tarptautinių mobilumo projektų dėka tobulinami ne tik mokinių praktiniai-profesiniai įgūdžiai, bet ir profesijos mokytojų, administracijos pareigūnų profesinės žinios bei kompetencija.

2018 m. birželio 1 d. – 2019 m. gegužės 31 d. mokykla įgyvendina tarptautinį Erasmus + programos mobilumo projektą Nr. 2018-1-LT01-KA116-046632 ,,Tarptautinė praktika užsienyje”. Pagrindinis projekto tikslas – tobulinti mokinių ir mokytojų profesines žinias bei praktinius įgūdžius, siekiant užtikrinti sėkmingą būsimųjų darbuotojų integraciją į šiuolaikinę darbo rinką. Įgyvendinamo tarptautinio projekto dėka net 60 Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos automobilių mechaniko, apdailininko-statybininko, virėjo, padavėjo-barmeno, baldžiaus, logisto-ekspeditoriaus, prekybos įmonių vadybininko padėjėjo, dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo specialybių mokiniai, buvo išvykę į tarptautines 3 savaičių stažuotes, kurių metu atliko profesinę praktiką Lenkijos, Maltos, Ispanijos (Tenerifė) Italijos verslo įmonėse.

Projekto įgyvendinimo metu buvo tobulinami ne tik mokinių profesiniai-praktiniai bei socialiniai įgūdžiai, bet ir profesijos mokytojų, administracijos pareigūnų kvalifikacija, t.y. 1 administracijos pareigūnas ir 7 profesijos mokytojai vyko į vienos savaitės darbo stebėjimo vizitus kurie vyko Ispanijos (Tenerifė), Estijos, Portugalijos, Italijos profesinėse mokyklose.

Įgyvendindama anksčiau paminėtą Erasmus + programos projektą, Ukmergės TVM sulaukė svečių iš Italijos. 2018 m. lapkričio 26-28 d. du virtuvės šefai Mindaugas Lučka ir Nicolo Sgherzi surengė 3 praktinio mokymo seminarus virėjo specialybės mokiniams ir mokytojams, kurių metu supažindino su itališkos virtuvės specifika, mokė gaminti itališkus furšetinius, šventinius- kalėdinius patiekalus bei desertus.

Virėjų stažuotė Tenerifėje 4 žvaigždučių viešbutyje ,,Turquesa”

Tris dienas trūkusiuose praktinio mokymo seminaruose dalyvavo ne tik Ukmergės TVM mokiniai ir profesijos mokytojai, bet ir ,,Big Stone” viešbučio restorano virtuvės šefė Milda Balžekaitė bei desertų specialistas Konstantinas Skorochodovas

Praktinių seminarų metu, mokiniams, mokytojams bei seminarų svečiams buvo sudaryta puiki galimybė susipažinti su itališkos virtuvės specifika iš arti.

Automobilių mechanikų stažuotė Maltoje servise ,, Mario Vella service station”

Pasibaigus stažuotėms, darbo stebėjimo bei dėstymo vizitams, visų projekto dalyvių įgytos žinios, patobulinti praktiniai, socialiniai įgūdžiai buvo įvertinti, jiems įteikti tarptautiniai sertifikatai bei Europass mobilumo dokumentai, patvirtinantys jų įgytą patirtį užsienyje. Neabejotina, kad įgytos žinios bei patobulinti praktiniai-profesiniai įgūdžiai, padės projekto dalyviams lengviau įsilieti į darbo rinką bei sėkmingai joje konkuruoti, o patobulinti socialiniai įgūdžiai, praplėstas kultūrinis akiratis, prisidės prie projekto dalyvių asmeninio tobulėjimo.

Automobilių mechnikų stažuotė Lenkijoje ,,Toyota” autoservise

Kitais mokslo metais mokykla vėl aktyviai dalyvaus tarptautinių projektų įgyvendinimo veikloje – 2019 m. birželio 1 d. pradedamas įgyvendinti naujas Erasmus + mobilumo projektas ,,Profesinių žinių ir praktinių įgūdžių tobulinimas užsienyje”. Projekte dalyvaus 54 įvairių specialybių mokiniai, kurie vyks į tarptautines stažuotes Lenkijoje, Italijoje, Maltoje, Ispanijoje (Tenerifė) ir Kipre bei 8 profesijos mokytojai, kurie vyks į darbo stebėjimo vizitus Latvijoje, Lenkijoje, Ispanijoje (Tenerifė), Kipre, taip mokykla sulauks 2 gastronomijos specialistų iš Italijos, kurie ves 2 dienų praktinio mokymo seminarus virėjo specialybės mokiniams ir profesijos mokytojams.

Baldžių stažuotė Lenkijoje modernių baldų gamybos įmonėje ,,Meble Bugaiskij”2

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos sąjungos paramą pagal Erasmus + programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Kristina Saladžienė
Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos
Plėtros skyriaus vedėja

 

Padavėjo-barmeno stažuotė Maltoje restorane ,,El Catalan”
Virėjų stažuotė Italijoje restorane ,,Alpheus”
Virėjų stažuotė Maltoje restorane ,,El Catalan”
Virėjų stažuotė Maltoje restorane ,,El Catalan”
Virėjų stažuotė Maltoje restorane ,,El Catalan”
Virėjų stažuotė Tenerifėje 4 žvaigždučių viešbutyje ,,Diamante”

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia