Pradinis Lietuvos naujienos Pritarta Teisingumo ministerijos siūlymui – viešųjų juridinių asmenų steigimo tvarka bus paprastesnė

Pritarta Teisingumo ministerijos siūlymui – viešųjų juridinių asmenų steigimo tvarka bus paprastesnė

207
0

Seime priimti Teisingumo ministerijos parengti Civilinio kodekso pakeitimai, kuriais siekiama supaprastinti viešųjų juridinių asmenų, kurių steigėja ar savininkė yra valstybė ar savivaldybė, steigimo dokumentų rengimo ir registravimo Juridinių asmenų registre tvarką. Numatoma, kad nuo 2025 m. sausio 15 d., steigiant juridinį asmenį, steigimo dokumentų nebereikės atskirai pateikti Juridinių asmenų registrui.

„Šis žingsnis ne tik prisidės mažinant biurokratinius procesus, bet ir leis užtikrinti greitesnį bei ekonomiškesnį procesą – bus išvengta funkcijų dubliavimo ir sutaupoma valstybės biudžeto lėšų. Iki šiol valstybės ar savivaldybės institucija, norėdama, pavyzdžiui, pakeisti pavaldžios įstaigos nuostatus, turėjo juos pateikti ne tik Teisės aktų registrui, bet ir Juridinių asmenų registrui. Įsigaliojus naujai tvarkai, duomenys Juridinių asmenų registrui bus perduodami per registrų sąveikos sistemą“, – akcentuoja teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

Duomenų teikimo per registrų sąveikos sistemą pokyčiai leis sutaupyti daugiau nei 13 tūkst. Eur valstybės ir savivaldybių biudžeto lėšų per metus.

Civilinio kodekso pakeitimais taip pat įtvirtintas duomenų kiekio mažinimo Juridinių asmenų registrui teikiamuose dokumentuose principas – nustatomas reikalavimas, kad šiam registrui pateikiamuose dokumentuose nebūtų nurodyta perteklinių asmens duomenų. Šis reikalavimas įsigalios šių metų rugsėjo 1 d.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia