Pradinis Kultūra Renginiai Pristatyta paroda „Mes mylime Veprius“

Pristatyta paroda „Mes mylime Veprius“

2409
0
4

4

Minėdama Lietuvos Valstybės dieną Veprių bendruomenė pristatė bendruomenės  narių kūrybinių darbų  parodą „Mes mylime Veprius“. Po skulptūros „Šernas“ atidengimo iškilmių, kuriose pasveikinome vepriškį skulptorių Viktorą Žentelį, sukūrusį puikią skulptūrą, ne tik papuošusią miestelį, bet ir įamžinusią Veprių miestelio įkūrimo datą bei legendinę miestelio pavadinimo kilmę, pradėjome savo bendruomenės renginį.  

Netoli sukurtos skulptūros „Šernas“, lauko pavėsinėje, buvo eksponuojami 17 tapybos darbų ant šilko, 5 darbai atlikti akrilu ant drobės, 2 akvarele sukurti darbai, 6 sauso vilnos įvėlimo  būdu sukurti kūriniai bei 15 surištų juostų. Darbai sukurti įgyvendinant Ukmergės rajono savivaldybės finansinę paramą gavusį bendruomenės projektą „Veprių krašto tradicinių amatų puoselėjimas ir gerosios patirties sklaida“. Jo metu buvo organizuotos senųjų amatų kūrybinės dirbtuvės kartu su partneriu – Veprių pagrindine mokykla.

1

Veprių pagrindinės mokyklos dailės vyr. mokytoja Laimutė Žentelienė kūrybinėse dirbtuvėse mokė tapybos amato. Pirmą kartą,  susipažinus su tapybos ant šilko technika, tapyti tikrai nebuvo lengva. Tačiau atkaklus darbas, kantrybė, vadovės patarimai kiekvienam, norinčiam tapyti, padėjo atlikti pradėtą darbą iki pabaigos, tinkamai derinti spalvas, atskleisti nuotaiką. Ant šilko įvairiomis spalvomis sutvisko Veprių bažnyčia, Veprių ežeras, Veprių koplytėlės, Baltas kryžius ir kt. Ne mažiau kruopštumo pareikalavo kūrybinių idėjų įgyvendinimas ant drobės bei akvarelinio popieriaus lapo. Žmonės tapė tai, kas jiems įdomu, svarbu, gražu, artima Vepriuose.

2

Sauso vilnos įvėlimo kūrybinėms dirbtuvėms vadovavo Veprių pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja metodininkė Valerija Jurevičienė. Veiklos procesas labai įdomus, o rezultatas pasiekiamas greičiau negu tapybos procese. Daugelis nuvėlė įvairiausių gėlių, kurias matė Veprių darželiuose ar pievose. Iš sukurtų gėlių parengtos 4 bendros kompozicijos „Žydėjimas“. Vilnos įvėlimo būdu sukurti ir didesni darbai: „Veprių malūnas“, „Veprių dvaras“.
Juostų rišimo meistrė Veprių ikimokyklinio ugdymo skyriaus vyr. auklėtoja Algimina Uselienė mokė rišti juostas. Parinkusi tautinių spalvų siūlus ji organizavo pilietinę iniciatyvą „Rišame juostas Vepriams“. Vepriškiai ir svečiai, įvairių kartų žmonės, mokėsi ir rišo bendrą juostą. Kūrybinių užsiėmimų metu surišta 15 įvairaus dydžio juostų.

3

Džiaugiamės žmonių entuziazmu, kruopštumu bei atkaklumu, kadangi daugelis pirmą kartą mokėsi velti, tapyti ant šilko ir sukūrė darbus Veprių tema. Visiems, pateikusiems darbus parodai bei kūrybinių dirbtuvių vadovėms buvo įteikti padėkos raštai, suvenyrai.  Lauko pavėsinėje, tapusioje ekspozicijos sale, susirinkusieji apžiūrėjo darbus, bendravo su jų autoriais, fotografavo. Parodos dalyviams akordeonu grojo ir juos linksmino Edvardas Ratautas. Veprių etnografinio ansamblio dainininkai kartu su visais dainavo liaudies dainas. 

5

Darbų autoriai taip pat džiaugėsi savo kūrybine sėkme, galėdami darbus parodyti šeimos nariams, giminaičiams, pažįstamiems. Džiaugiamės, kad su paroda susipažino ir ja grožėjosi šventėje dalyvavę LR seimo nariai Kęstutis Grybauskas ir  Arūnas Dudėnas.

6

Po parodos pristatymo iš laikinos ekspozicijos vietos lauko palapinėje paroda „Mes mylime Veprius“ perkelta į Veprių bažnyčią. Joje per tradicinius amatus pristatome Veprių, kaip Mažosios Lietuvos kultūros sostinės, krašto etnokultūrinį savitumą, grožį. Visuose darbuose autoriai atskleidžia savo pagarbą bei meilę Vepriams. Darbų autoriai nėra profesionalai. Viskas, kas sukurta, atlikta įdedant ne tik daug darbo, bet ir širdies šilumos. Ši paroda yra pirmoji ir labai svarbi mūsų bendruomenei, nes ji sukurta mūsų žmonių, tikrai mylinčių Veprius. Dėkojame Veprių parapijos klebonui Gintautui Naudžiūnui, kuris leido bendruomenės parodą  eksponuoti bažnyčioje.

Bendruomenės pirmininkė Aldona Medonienė

Nuotr. Almos Aleknavičienės. Parodos pristatymo akimirkos

7

8

 

9

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia