Pradinis Lietuvos naujienos Prasidėjo akcija „Saugom lydeką“

Prasidėjo akcija „Saugom lydeką“

266
0

Nuo vasario 1 d. prasidėjo Aplinkos apsaugos departamento akcija „Saugom lydeką“. Aplinkosaugininkai primena, kad nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d. draudžiama gaudyti lydekas. Šia akcija norima užtikrinti lydekų apsaugą prieš jų nerštą ir neršto metu.

Nutirpus pakrančių ledui ir vandens temperatūrai sušilus vos 4 °C prasideda lydekų neršto laikotarpis, dažniausiai trunkantis kovo – balandžio mėnesiais. Nerštui lydekos renkasi seklius pakrančių ruožus ar užlietas pievas, kur vanduo sušyla greičiausiai.

„Pastebima, kaip ir kitos žuvys neršto laikotarpiu ir lydekos neršdamos tampa lengviau pažeidžiamos. Neršdamos sekliuose vandens telkinių ruožuose jos gali tapti lengvu grobiu tiek vandens paukščiams, tiek smulkiems plėšriems žinduoliams, todėl jų apsauga šiuo laikotarpiu itin svarbi“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.

Pasak M. Ramanauskienės, šios plėšrios žuvys vandens telkiniuose atlieka svarbią funkciją – „išretina“ smulkias ir menkavertes žuvis, taip sudarydamos palankias sąlygas daugintis ir vystytis vertingesnių rūšių žuvims.

Akcijos laikotarpiu lydekų populiacijos žvejybos draudimas galioja visuose valstybiniuose ir išnuomuotuose šalies vandens telkiniuose ir taikomas žvejams mėgėjams bei verslininkams.

Norint apsaugoti lydekas neršto metu, bus organizuojami reidai, vyks reguliari verslinės, mėgėjų ir specialiosios žvejybos kontrolė. Pareigūnai stabdys ir tikrins, ypač tamsiu paros metu, asmenų, įtariamų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimais, transporto priemones.

Aplinkosaugininkai primena, kad pernai per šią akciją buvo surengti 566 reidai. Akcijos laikotarpiu nustatyti 395 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai (66 iš jų šiurkštūs), 4 verslinės žvejybos ir 88 kito pobūdžio pažeidimai. Taip pat pareigūnai paėmė 574 įrankius: 101 mėgėjų žvejybos, 465 ne mėgėjų žvejybos ir 6 plaukiojimo priemonės.

Per praėjusių metų akcijos laikotarpį padaryta žala aplinkai siekia 113 029,80 eurų.

Jei prieš žvejybą, asmenims kylą klausimų dėl teisės aktų reikalavimų, kviečiame konsultuotis Aplinkos apsaugos departamento bendruoju konsultavimo telefonu 8 700 02022 arba elektroniniu paštu konsultacijos@aad.am.lt.

Be to, aktualiausią informaciją žvejams rasite ir departamento parengtose žvejybos atmintinėse – žiūrėkite čia.

Aplinkos apsaugos departamento informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia