Pradinis Švietimas Pradinių klasių mokinių protų mūšis Taujėnų gimnazijoje

Pradinių klasių mokinių protų mūšis Taujėnų gimnazijoje

1980
0

LR Seimas 2017 metus yra paskelbęs „Lietuvių kalbos kultūros metais“. Labai svarbu, kad ir jaunoji karta gerbtų savo kalbą ir kultūrą, nepamirštų savo gimtinės ir tėvų kalbos.

Todėl Taujėnų gimnazijos pradinių klasių mokiniai buvo pakviesti dalyvauti protų mūšyje „Lietuviško žodžio kelias“, kurį suorganizavo Taujėnų gimnazijos specialioji pedagogė, logopedė Asta Kaplūnienė ir Taujėnų miestelio bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Gražina Žukauskienė.

Pirmiausia mokiniai, traukdami spalvotus lapelius, pasiskirstė į 4 komandas. Kiekvieną komandą sudarė po 10 mokinių iš 1 – 4 klasių. Mokiniai sugalvojo kiekvienai komandai pavadinimus: „Raudonos gėlelės“, „Šėliotojai“, „Geltonieji“ ir „Morkiniai mokiniai“. Pirmasis turas prasidėjo nuo skaidrėse rodomų įmantriai išsidėsčiusių raidžių. Komandų
dalyviai turėjo atspėti žodžius ir užrašyti. Antroji užduotis buvo sudėlioti sakinį iš pateiktų atskirų žodžių, jį užklijuoti ant lapo ir nupiešti iliustraciją. Už teisingus atsakymus komandos rinko balus.

Antrame ture mokiniai turėjo parašyti kuo daugiau žodžių iš pateikto žodžio raidžių. Buvo nelengva, bet mokiniai labai išradingi. Atsipalaidavimui vaikai spėliojo mįsles, klausėsi dainelių, iš perskaitytų eilėraščių apie skyrybos ženklus turėjo atspėti, kokie tai ženklai. Vėliau turėjo iš skaitomų ketureilių atspėti raides ir sustoti taip, kad kiti atspėtų, kokia tai raidė. Trečiojo turo užduotis buvo iš rodomų knygų iliustracijų atspėti pasakų pavadinimus ir juos teisingai užrašyti. Balus padėjo skaičiuoti ir „sirgo“ dėl savo klasių mokinių teisingų atsakymų pradinių klasių mokytojos R. Žudienė, L. Krikštaponienė, G. Baronienė ir R. Pušinskienė. Daugiausiai balų surinko ir dovanų pamokų tvarkaraščius gavo „Raudonų gėlelių“ komanda. Už šaunų dalyvavimą protų mūšyje klasės buvo apdovanotos padėkos raštais, kuriuos įteikė gimnazijos direktorius Darius Kaplūnas, o visi mokiniai gavo knygų skirtukus ir saldainių.

Gražina Žukauskienė, Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Taujėnų kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė, Asta Kaplūnienė Ukmergės r. Taujėnų gimnazijos spec. pedagogė, logopedė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia