Pradinis Švietimas Portugalijoje su vaikais: Porto

Portugalijoje su vaikais: Porto

3015
0

Pajūrys

Ketinate išvykti šeimyninių atostogų? Turizmo agentūrų atstovai atskleidžia, jog žmonės vis dažniau renkasi šeimynines keliones, Portugalija yra vienas dažnesnių pasirinkimų. Dažniausiai ši šalis pasirenkama todėl, jog tai tiek savo istorija, tiek gamta stebinantis kraštas, kuriame pramogų yra tiek suaugusiems, tiek vaikams.

 

Porto bažnyčios

Planuodami kelionės maršrutą, žmonės dažniausiai daug domisi apie skirtingus ir vaizdingus Portugalijos miestus. Turbūt nė vienas turistas neiškeliauja iš šios šalies nepabuvojęs krašto perlu vadinamame Porto mieste Portugalijos šiaurėje. Čia gausu ir istorijos ir pramogų, o mažiesiems keliautojams, čia taip pat gausu atrakcijų.

•    Porto akvariumas. Porto akvariume, kuriame verda tikras jūros gyvenimas, tikrai yra ką pamatyti mažiesiems neklaužadoms. Čia galėsite išvysti daugiau kaip 100 skirtingų jūros gyvių rūšių, taip pat galėsite iš arčiau stebėti jūros gyvenimą, susipažinti su jūriniais augalais. Mažiesiems žiūrovams siūloma prisidėti maitinant akvariumo gyvūnus, tad tėveliai, prieš užsukdami į šią lankytiną vietą turėtų iš anksto pažiūrėti, kada yra gyvūnų maitinimo laikai.
•    Vandens paviljonas. Galima pagalvoti, jog vandentiekio ir vandens istorija neturėtų labai žavėti mažųjų turistų, tačiau iš tiesų šis kelionės taškas skirtas tikrai jiems. Čia vaikams įdomiai ir įtaigiai papasakojama apie vandens atsiradimą, jo panaudojimo galimybes ir naujausias technologijas. Vaikai patys gali išbandyti interaktyvius žaidimus ir atradimus, paremtus vandeniu ir š šios lankytinos vietos išeiti su daugybe smagių emocijų.

Porto Portugalija

•    Porto planetariumas. Kiekvieną: didelį ir mažą sužavės ši maršruto stotelė. Porto planetariume galėsite pasijusti tarsi būtumėte atitrūkę nuo žemės paviršiaus. Čia stebėsite žvaigždes, išgirsite nepaprastus pasakojimus apie kosmoso erdves ir žmonių ryšį su kosmosu, o mažieji galės paieškoti danguje žinomų žvaigždžių. Planetariume Jūsų laukia ekskursijos, gidai, teleskopai, viktorinos, žaidimai ir siurprizai.

•    Serralves. Ypač kiek vyresnio amžiaus vaikams ir paaugliams patiks apsilankyti šioje vietoje. Tai UNESCO saugomas šiuolaikinio meno centras, leidžiantis pažinti šiuolaikines meno tendencijas, pajusti įkvėpimo unikalumą ir meno kūrinio trapumą. Vaikai čia galės išbandyti naujas meno formas, pamatyti moderniausias kūrimo technikas ir suprasti, kaip veikia eksperimentinis menas, kuris gimsta tiesiog akimirksniu ir neplanuotai. Užsukę tinkamu laiku, kuomet savaitgaliais vedamos pamokos ir seminarai visai šeimai turėsite galimybę ir patys pasigaminti modernistinio meno kūrinį savo rankomis. Tai Jums bus puikus atsiminimas iš Portugalijos.

•    Tramvajų muziejus. Jūsų vaikams tikrai patiks poilsinės kelionės metu apsilankyti transporto muziejuje. Ypač žinant, jog Lietuvoje tokios transporto priemonės kaip tramvajus nė su žiburiu nerasi, šis muziejus turtėtų palikti neišdildomą įspūdį. Čia galėsite apžiūrėti pačius įvairiausius tramvajus ir kitas viešojo transporto priemones, kurios buvo naudojamos Porto mieste nuo 1895 metų.

Porto

•    Muzikos namas. Šis muzikos namas buvo pastatytas 2001 metais, kuomet Porto miestas atstovavo Europos kultūros sostinę. Tai pirmasis pastatas Portugalijoje, kuris visas skirtas tik muzikai. Visa jo architektūra ir idėja pritaikyta tik prie vienintelės funkcijos – garso sklidimo ir išgavimo. Didelį įspūdį Jums paliks tai, jog šiame name ne tik viskas asocijuojasi su muzika, bet ir daugelis namo detalių yra natūralūs ar specialiai įrengti muzikos instrumentai. Užsukę čia galėsite pasidomėti Jums patinkančio muzikos stiliaus istorija, taip pat išbandyti kelis muzikos instrumentus ir pasiklausyti dar negirdėtų muzikos kūrinių.
•    Nacionalinis meno muziejus. Šis senas pastatas yra ne kas kitas kaip pirmasis Portugalijoje meno muziejus, kuris buvo pastatytas dar 1833 metais. Jame glaudžiasi skirtingų epochų meno kūriniai, kurie nudžiugins ir suaugusiojo, ir mažojo turisto širdį. Šis muziejus puoselėja meno kultūros paveldo išsaugojimą todėl jame itin daug autentiškų kurinių, užsilikusių nuo seniausių amžių. Čia rasite ir iš kitų Portugalijos miestų ar net vienuolynų atvežtus meno kūrinius, kuriuos saugoja UNESCO.

Serralves sodai

•    Popierinių pinigų muziejus. Tikrai daug emocijų vaikams sukels kelionė į popierinių pinigų muziejus. Juk pinigai yra tai, kas mažuosius iš tiesų žavi ir juos skatina, tad pasižiūrėti, kokiais pinigais kadaise mokėjo žmonės ir karaliai, vaikams bus neįkainojama kelionės dalis. Kolekcija, kurią glaudžia šis muziejus, buvo surinkta nuo 1981 m ir dabar tai jau platus įvairių kupiūrų ir stilių pinigų muziejus.
•    Douro upė. Dažniausiai viskas, kas susiję su vandeniu, vaikams teikia labai daug atrakcijos ir džiaugsmo. Todėl nepraleiskite progos su Porto susipažinti iš vandens. Čia vingiuojanti upė yra pats dėkingiausias kelias turistams, norintiems pamatyti kitą Porto veidą. Išsinuomokite valtį ar jachtą ir susipažinkite su Porto iš naujo.
•    Porto botanikos muziejus. Po plaukiojimo, Jūsų savaitgalio kelionės kulminacija gali tapti puikus botanikos muziejus. Tai pačioje miesto širdyje įsikūręs sodas, kuriame galėsite susipažinti su pačiais įvairiausias augalais ir jų rūšimis, Pasivaikščioti šiuo sodu ne tiks magu, bet ir sveika, o atradę dailų suolelį galėsite papietauti su šeima gamtoje.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia