Pradinis Kultūra Anonsai PILIGRIMAI (geriausiai įvertintą Lietuvos filmą Kultūros centre balandžio 12 d. 17.30 val....

PILIGRIMAI (geriausiai įvertintą Lietuvos filmą Kultūros centre balandžio 12 d. 17.30 val. pristatys kūrybinė grupė)

1115
0

Pilgrims (2021), N-13, Lietuva, drama, kriminalinis, 1 h 32 min

Paulius ir Indrė atvyksta į Karmėlavą̨, kur lygiai prieš ketverius metus buvo nužudytas Pauliaus brolis, Indrės vaikinas Matas. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jie neturi jokio konkretaus tikslo. Tačiau netrukus vietos gyventojai supranta, kas šie atvykėliai. Paulius mėgina išsiaiškinti įvykio aplinkybes, Indrė bando jį sulaikyti nuo neapgalvotų veiksmų, tačiau pati pradeda abejoti kelionės prasme. Galiausiai juodu patys sau turės atsakyti, kodėl čia atvažiavo ir ką ši kelionė pakeitė.

Pasaulinė premjera: Venecijos kino festivalis, „Horizontų“ programa, 2021 m.

Apdovanojimai: Geriausias filmas, Venecijos kino festivalis, „Horizontų“ programa, 2021 m.; geriausias scenarijus, Salonikų kino festivalis, 2021 m.

Režisierius: Laurynas Bareiša

Vaidina: Gabija Bargailaitė, Giedrius Kiela, Paulius Markevičius, Indrė Patkauskaitė, Jolanta Dapkūnaitė, Ieva Andrejevaitė

Scenarijaus autorius: Laurynas Bareiša

Produseriai: Klementina Remeikaitė

„Piligrimų“ premjeros laukianti Aistė Diržiūtė: „Tai filmas, kuris jau yra savotiška legenda“

Filmą Ukmergės kultūros centre balandžio 12 d. seanse pristatys kūrybinė grupė. Dalyvaus aktoriai Giedrius Kiela ir Gabija Bargailaitė.

Artėja laukiamiausia lietuviško kino premjera šį sezoną – nuo balandžio 8 d. į kelionę po Lietuvos kino teatrus ruošiasi Lauryno Bareišos filmas „Piligrimai“. Debiutinį ilgametražį rudenį pristatęs Venecijos festivalyje režisierius tuomet namo parvežė aukščiausią apdovanojimą Lietuvos kino istorijoje – programos „Orizzonti“ liūtą.

Pagrindinė pasaulyje įvertinto filmo tema – kaip žmogui pavyksta susitvarkyti su patirtomis traumomis. „L. Bareišos debiutas – tai lėtai įsideganti, bauginanti paslaptis, kuri palenda po žiūrovo oda ir palieka ilgai neblėstantį susižavėjimą“, – po pasaulinės filmo premjeros rugsėjį sakė vienas Venecijos kino festivalio konkursinės programos sudarytojų Paolo Bertolin.

Pasaulinėje filmo premjeroje dalyvavo ir Saulius Baradinskas, Venecijoje pristatęs savo trumpametražį „Techno, mama“. „Esu sužavėtas visos komandos darbu – buvo garbė liudyti jų sėkmę iš arti, Venecijoje“, – teigia režisierius. Anot jo, tai filmas apie mūsų visuomenėje neregimas temas, kurios ekrane tampa akivaizdžios. „Laurynas įtraukia į nematomą, bet jaučiamą kiekviename kadre smurtą, kuris yra perteiktas Narvydo Naujalio meistriškai nufilmuotais kadrais“.

„Piligrimai“ pasakoja apie du žmones (aktoriai Giedrius Kiela ir Gabija Bargailaitė), važiuojančius aplankyti miestelio Kauno rajone, kuriame buvo nužudytas jų artimasis. Kūrybinė komanda L. Bareišos gimtojoje Karmėlavoje praleido visą mėnesį, kur, scena po scenos, filmas kurtas chronologiniu principu. Filmo prodiuserė – Klementina Remeikaitė, kartu su L. Bareiša įkūrusi kino gamybos kompaniją „Afterschool“.

„Filmo laukiau dar iki jo pergalės Venecijos kino festivalyje, o sužinojusi apie laimėjimą taip apsidžiaugiau, kad nusiverčiau užkliuvus už plytelės savo pusmaratonio išvakarėse“, – emocijas, apėmusias rugsėjį, prisimena aktorė Aistė Diržiūtė ir prideda, kad tai jai nesutrukdė nei nubėgti pusmaratonio, nei laukti filmo dar labiau. „Laurynas Bareiša yra puikus. Su Gabija Bargailaite jau ir vaidinti kartu teko, ji fantastiška. Tai filmas, kuris jau yra savotiška legenda“, – pamatyti „Piligrimus“ didžiajame ekrane nekantrauja aktorė, sukūrusi įsimintiną vaidmenį filme „Sangailės vasara“.

Tokios kolegų mintys apie nacionalinės premjeros laukiantį filmą tik patvirtina Venecijoje išsakytas kūrėjų emocijas – festivalio apdovanojimas yra nuopelnas visai Lietuvos kino industrijai, ypač naujajai jos kartai, kurios sėkmė neatsiejama nuo draugiško santykio.

Venecijos, Salonikų (čia apdovanotas už geriausią scenarijų), Vienos, Talino, Kairo, Belgrado festivalius apkeliavęs, užsukęs į Karmėlavą, „Kino pavasario“ Europos debiutų programoje dalyvavęs L. Bareišos debiutas nuo balandžio 8 dienos rodomas visos Lietuvos kino teatruose. Kitos „Piligrimų“ stotelės – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Utena, Ukmergė, Marijampolė, Alytus, Gargždai.

Filmo sukūrimą dalinai finansavo Lietuvos kino centras.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia