Pradinis Gyvenimas Patarimai Patarimai: pažintinių atostogų kryptys Europoje

Patarimai: pažintinių atostogų kryptys Europoje

3725
0
freeimages.com nuotr.
freeimages.com nuotr.

Europos žemynas turtingas istorinių, kultūrinių objektų, sulaukiančių didžiulių turistų srautų, įvairiose šalyse. Taigi, kur tikslinga traukti, norint kuo daugiau pažinti, sužinoti, patenkinti savo smalsumą ir papildyti žinių bei įspūdžių bagažą?

Danija

Viena populiariausių krypčių – Danija, kurioje laukia puikus pažinimo ir pramogų tandemas. Nenuostabu, kad ši šalis itin patraukli šeimoms, keliaujančioms su vaikais. „Legolendas“ – vienas labiausiai masinančių kelionės taškų šioje šalyje. Taip pat daug šaunių emocijų dovanoja garsusis Tivoli parkas. Pažinimo džiaugsmo ištroškusius Danijoje vilioja įstabios pilys, didingi rūmai, puikius eksponatus saugantys muziejai. Verta paminėti ir nuostabią šalies gamtą, kuriai didelės įtakos turėjo ledynai – keliautojus čia pasitinka raižyti krantai, horizonte išnykstančios lygumos, kalvos. Tiesa, Danija patraukli ne tik keliauti, bet ir gyventi – aukštas pragyvenimo lygis ir laimingiausios tautos statusas masina į šalį emigrantus iš kitų šalių. Tai patvirtina ir siuntų į šią šalį srautai. Danija sulaukia siuntinių iš įvairių šalių. Dalis siuntų skirtos čia įsikūrusiems draugams bei artimiesiems, kita dalis – verslo subjektams. Siuntos, kaip komunikavimo, glaudžių tarpusavio santykių palaikymo priemonė pastaraisiais metais sparčiai išpopuliarėjo – tam įtakos turi greitas ir pigus siuntinių perdavimas Europoje.

Vokietija

Daug keliautojų sulaukia ir Danijos kaimynė Vokietija. Šalies sostinė Berlynas labai universalus – čia apstu pramogų, veiklos kultūros gerbėjams, taip pat neabejingiems menui, todėl nenuostabu, kad tai vienas populiariausių miestų Europoje. Čia nepaprastai patiks mėgstantiems lankytis muziejuose – Berlyne jų skaičius gerokai perkopia pusantro šimto! Daugelis šalies miestų turi, ką pasiūlyti žinių ir atradimų ištroškusiems keliautojams. Tiesa, ne tik turistams Vokietija patraukli – savo gyvenimą čia kuria ir emigrantai iš kitų šalių, kurių daugelį atvilioja geros pragyvenimo sąlygos, darbo vietų pasiūla. Tad nevertėtų nustebti, jei svečiuodamiesi čia sutiksite ir lietuviškai kalbančių gyventojų.

Italija

Pažintinių keliavimo tikslų turintys keliautojai turėtų neaplenkti ir Apeninų pusiasalyje besidriekiančios romantiškosios Italijos. Ši šalis ypač masina antikinės kultūros palikimu. Maža to, kalnuota ir kone iš visų pusių vandenų skalaujama Italija vilioja tuos, kurie pažinimą nori suderinti su poilsiu paplūdimyje – šioje šalyje tam idealios sąlygos. Čia ypač patiks ne tik antikos laikų gerbėjams, bet ir neabejingiems Renesansui – šalis pelniusi Renesanso sostinės titulą. Negana to, viešėdami Italijoje turėsite progą aplankyti dar dvi valstybes: Vatikaną ir San Mariną. Pastarosios įsikūrusios Italijos teritorijoje.

Italijos sostinė Roma – vienas lankomiausių miestų Europoje. „Amžinuoju“ pramintame mieste bene daugiausia dėmesio susilaukia Antikinė Roma, kurioje pasitinka Koliziejus, Romos forumas, Panteonas ir kiti statiniai. Įstabios Romos bažnyčios pavergia ne tik besidominčius architektūra, bet ir kitus miesto lankytojus.

Roma – ne vienintelis traukos taškas Italijoje. Būtina paminėti ir romantiškąją Veneciją, elegancija spinduliuojančią Florenciją, Šekspyro gerbėjams puikiai pažįstamą Veroną, nuostabiąją Genują ir daug kitų šalies miestų.

Prancūzija

Kalbant apie pažintinių kelionių kryptis Europoje, tiesiog būtina paminėti Prancūziją. Šalis daugeliui asocijuojasi su gurmanų virtuve, šampanu, kvepalais, puikiais vynais, bet ne mažiau ji masina ir meno, kultūros gerbėjus. Įspūdingos meno kolekcijos bei tikrų tikriausi kultūros lobynai saugomi šalies muziejuose, į kuriuos nusidriekia eilės norinčių ten patekti. Prancūzijoje tikrai nenusivils ir besidomintys architektūra – nepaprasto grožio pilys, jaukūs Provanso miesteliai, elegancija spinduliuojančios gotikinės bažnyčios ir, žinoma, meilės miestu pramintas Paryžius – Prancūzija tiems, kurie svajoja apie turiningas atostogas.

Pabaigai…

Tai kelios populiariausios šalys, turtingos muziejų, galerijų, teatrų, rūmų ir pilių bei kitų objektų, leisiančių patirti pažinimo džiaugsmą. Bet reikia paminėti, kad visos šio žemyno šalys turi, kuo didžiuotis ir kuo sudominti keliautojus.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia