Pradinis Kultūra Pasaulinės Žemės dienos minėjimas Taujėnuose

Pasaulinės Žemės dienos minėjimas Taujėnuose

1663
0
cof

Kovo 20-ąją minima Pasaulinė Žemės diena. Pavasario lygiadienį Pasauline Žemės diena 1971 m. paskelbė Jungtinės Tautos. Tai diena, kai išreiškiama pagarba mūsų Žemei, kalbama apie planetai iškilusius pavojus, aplinkos apsaugos problemas ir jų sprendimo būdus. Lietuvoje oficialiai Žemės diena įteisinta 1992 metais ir minima įvairiausiais renginiais.

Taujėnų kultūros namuose Žemės dieną minėjome su Taujėnų gimnazijos pirmos klasės mokiniais (mokytoja Genė Baronienė). Pirmokai pirmiausiai aplankė savo ąžuoliukus. Rudenį pasodinę giles, jie pirmieji prisijungė prie kultūros namų iniciuotos ir Šimtmečiui skirtos akcijos „Pasodink ąžuolą“. Po ketverių metų, baigus pradines klases, ąžuoliukai bus persodinti į Šimtmečio parką. Planuojama šią akciją tęsti kasmet su pirmos klasės mokiniais.

Aplankę ąžuolus ir palinkėję jiems greitai augti, mokiniai buvo supažinti su Žemės diena ir jos svarba mūsų planetai, sužinojo, kas yra Žemės mėnuo ir kokios gamtai pagerbti skirtos dienos šiuo laikotarpiu, kokie papročiai ir tradicijos atkeliavo iki mūsų laikų per Pempės ir Gandro dienas. Įminę keletą mįslių, pirmokai su mokytoja žiūrėjo pristatymą apie lietuvių paukščius, bandė pagal balsus atspėti, koks tai paukštis, vėliau visi iš spalvoto popieriaus mokėsi išlankstyti gandrą.

Susitikimo pabaigoje mažieji ragavo klevų sulos, kurią padovanojo UAB „Taujėnų dvaras“. Ragaudami išgirdo, kaip ji atsiranda, kaip saugiai ją tekinti, nepažeidžiant medžio, kokiomis naudingomis savybėmis pasižymi ir kokie gamtiniai spėjimai susiję su sulos tekėjimu. Prieš atsisveikindami pirmokai dar stabtelėjo prie kultūros namų pasiklausyti čiulbančių paukščių, pasigėrėti šildančia pavasario saule ir išskubėjo atgal į gimnaziją.

UKC Taujėnų skyriaus renginių organizatorė Milda Auglytė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia