Pradinis Švietimas PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA Dukstynos pagr. mokykloje

PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA Dukstynos pagr. mokykloje

2535
0
Jpeg

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Ateina pavasario lygiadienis: dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Šią dieną diskutuojama aplinkosauginėmis temomis ir raginama priimti sprendimus, saugančius aplinką, mūsų gražiąją gamtą. Lietuvos aplinkos ministerija organizuoja šventinius renginius, kūrybines akcijas, išvykas į parkus, miškų tvarkymą, inkilų kėlimo akcijas ir kt.

Šiais metais socialinis projektas taikai ir vienybei Žemėje ,,Apkabinkime Žemę” pakvietė mokyklas išmokti ir kovo 20 dieną pašokti Žemei skirtą šokį. Šokio tikslai: formuoti aplinkosaugines nuostatas ir elgesį, skatinantį tausoti gamtą, ugdyti atsakomybę už savo veiksmus sąveikaujant su mus supančia aplinka ir žmonėmis, gilinti vaikams pasaulio vientisumo suvokimą: mes vienas su kitu esame daug glaudžiau susiję nei atrodo. Formuoti kolektyviškumo įgūdžius, skatinti bendradarbiavimą tarp ugdymo įstaigų, kolektyvų Lietuvoje ir užsienyje, atkreipti dėmesį į ekologines bei nykstančių gyvybės formų problemas ir ieškoti bendrų aplinkosaugos problemų sprendimo būdų.

Pirmą kartą šis šokis buvo sušoktas akcijoje ,,Pažvelk Žemės akimis“ 2016 m. kovo mėn. 18 dieną Alytaus Rotušės aikštėje, kurioje susirinko šio miesto pradinių klasių mokiniai. ,,Apkabinkime Žemę“ komandą šis šokis įkvėpė naujai iniciatyvai. Jie suprato, kad ši pasirinkta meno forma puikiai suprantama įvairių tautų žmonėms, kad tai puikus būdas atkreipti jų dėmesį į gamtosaugines problemas.

Šiemet į šį kvietimą atsiliepė daugybė Lietuvos mokyklų mokinių, taip pat ir mokiniai iš Gruzijos, Kroatijos, Islandijos. Noriai ir gausiai šiame projekte dalyvavo ir Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinukai. Visą mėnesį šokio pamokose jie žiūrėjo ir aptarė mokomąją medžiagą, stengėsi suprasti šokio temą, tikslą, diskutavo gamtosauginėmis temomis ir mokėsi šokti šokį Žemei. O kovo 20 dieną 12.00 val. susirinko drauge mokyklos kieme ir šokiu pasveikino Žemę su jos diena.

Danutė Atkočiūnienė, Bronė Mickuvienė, Dukstynos pagrindinės mokyklos mokytojos

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia