Pradinis Lietuvos naujienos OBUOLINĖS IR TURIZMO NAKTIS ANYKŠČIUOSE

OBUOLINĖS IR TURIZMO NAKTIS ANYKŠČIUOSE

824
0

Kaip ir kasmet, ypatingu laiku, kai miestas pakvimpa obuoliais, Anykščiai kviečia atvykti ir patirti išskirtinį miesto ir gamtos derinį bei įsitikinti, kad Anykščiuose galite ilsėtis bei pasisemti įkvėpimo ir šaltuoju metų laiku.

Rugsėjo 24 d. (šeštadienį) pirmoje dienos pusėje rudens šventė Obuolinės, o popietę prasidėsiančios Turizmo nakties veiklos vėl visus kvies į Anykščius. Obuolinių metu susirinkusiuosius džiugins teatralizuotos rudens darbų pabaigtuvių linksmybės, kūrybinės veiklos, sveikatinimo renginiai, netradicinės kelionės turistiniu traukinuku, naktinė miesto panorama iš aukščiausios dvibokštės bažnyčios Lietuvoje, naktinį dangų nušviesiantis Laimės žiburys. Visa tai ir dar daugiau – paskutinį rugsėjo šeštadienį laukia svečių simpatijų nestokojančiuose Anykščiuose!

Nuo pat ryto Parko ir M. Valančiaus gatvės šurmuliuos ir kvies į tradicinę rudens gėrybių, amatų, tautinio paveldo mugę. Mažųjų miesto lankytojų lauks teatralizuotas koncertas miesto parke „Obuolinių pasaka“ pagal rašytojo V. V. Landsbergio kūrinį. Įdienojus vyks geriausių rajono ūkininkų apdovanojimai, organizuojami jau ne pirmus metus.

Veiklos vaikams ir šeimoms

Obuolinių ir turizmo nakties metu netruks veiklų vaikams ir šeimoms! Pasivaikščiojimai gamtoje, kurių metu išvysite, išgirsite ir užuosite gamtą naujai kartu su jaunimo edukatore Luka Marcinkute ir rašytoju bei gamtos mylėtoju Vladu Rožėnu, žibintų gamybos edukacija „Įžiebkime Laimės žiburį“, animacinis filmas „Aplink pasaulį per 80 dienų“, vaikų piešinių konkursas, detektyvas „Surask obuolį! Nepaprasta kelionė“, jaunimo muzikos grupės pasirodymas ir daugybė kitų veiklų, kurias būtina išbandyti!

Turizmo patyrimai

Tradiciškai vieną naktį per metus Anykščių miestas pasikeis. Turizmo naktį, kai daugybė meno ir kultūros renginių vyksta įvairiose erdvėse, miestas užburia savo ypatinga nuotaika. Anykštėnus ir miesto svečius kvies Tilto g. komplekse veiksianti turizmo alėja, kurioje vietos paslaugų teikėjai supažindins su jų teikiamomis paslaugomis šaltuoju metų laiku. Šios turizmo nakties renginių metu lankytojai galės degustuoti įvairiausius obuolių patiekalus, pasitikti rudens lygiadienį su lietuviškų sutartinių pamokomis ir apeiginio šiaudinio ožio deginimu, susipažinti su iki pat vėlaus vakaro veiksiančiais Anykščių kultūros ir turizmo objektais, skirtingais maršrutais išvaikščioti ir iš naujo atrasti Anykščius su profesionaliais vaikščiojimo praktikais, dalyvauti įvairaus žanro muzikos koncertuose. Nuo 18 valandos ant Šventosios upės užtvankos tilto kvies dar nepatirto formato Žalioji vakarienė, kurios metu vyks pasikalbėjimai tema „Žmogus – miestui, miestas – žmogui”, o vėlų vakarą pasimėgauti rudenišku kraštovaizdžiu plaukiant Šventosios upe kvies baidarių žygis fakelų šviesoje.

Kultūrą naktį patirsite stebėdami šviesų instaliaciją rašytojos Br. Buivydaitės muziejuje, naktinių Anykščių panoramą iš Šv. Mato bažnyčios apžvalgos bokšto, šventinę iliuminaciją žemės meno ekspozicijoje „Kodas AV“ ir turizmo naktį vainikuojantį „Anykščių kvarteto“ koncertą prie Laimės žiburio.

Kviečiame atvykti! Anykščiai maloniai užburs ne tik obuolių kvapu, bet ir dovanos nepamirštamus įspūdžius. Patirkite Anykščius iš naujo!

 

 

Obuolinės renginio programa (.pdf)

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia