Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Namuose labai drėgna? Tai kenkia ir Jums, ir būstui

Namuose labai drėgna? Tai kenkia ir Jums, ir būstui

123
0

Per didelė drėgmė patalpose gali sukelti įvairių problemų – tiek sveikatai, tiek turtui. Optimali drėgmė gyvenamojoje patalpoje turėtų būti tarp 35 % ir 60 %. Šiame intervale oro drėgmė užtikrina komfortišką mikroklimatą. Tai žino daugelis žmonių, tačiau kai kurie vis dar sunerimsta, kai namuose yra per sausa, tačiau pamiršta, kad per didelė drėgmė – dar didesnis pavojus. Ne tik sveikatai, tačiau ir namams.

Didelė drėgmė patalpose kenkia Jūsų turtui

Drėgna aplinka yra ideali terpė pelėsiui ir grybeliui augti. Pelėsis gali sugadinti sienas, lubas, baldus ir kitus daiktus. Pelėsis gali sukelti sveikatos problemų, ypač žmonėms, turintiems kvėpavimo takų sutrikimų, pavyzdžiui, sergantiems astma ar turintiems alergiją pelėsiui.

Pelėsis gali iššaukti tokius kvėpavimo takų simptomus kaip kosulys, sloga, gerklės skausmas ir akių dirginimas. Kai kuriais atvejais pelėsis gali sukelti rimtesnes sveikatos problemas – pneumoniją ir infekcijas. Daugelis išbando įvairias chemines priemones, kurios padeda nugalėti pelėsį. Tai, žinoma, būtina. Tačiau pirmiausia reikia šalinti pelėsio atsiradimo priežastis ir tai yra per didelė drėgmė. Tam geriausiai tinka oro sausintuvai.

Pelėsis taip pat gali sukelti problemų jūsų turtui. Jis gali sugadinti maistą, audinius, medieną ir kitus paviršius. Jis  gali sukelti nemalonų kvapą ir estetiškai nepatrauklias dėmes. Dėl per didelės drėgmė mediena gali pūti, o tai gali padaryti konstrukcinių problemų. Dėl drėgmės dažai gali luptis, o tapetai gali atsiklijuoti nuo sienų. Taigi, net ir šiek tiek per didelė drėgmė patalpose gali tiesiog gadini namų estetiką.

Kai drėgna – kyla pavojus Jūsų sveikatai

Medikai akcentuoja, kad per didelė drėgmė patalpose gali sukelti įvairias sveikatos problemas. Pirmiausia kyla įvairios kvėpavimo takų ligos. Dėl drėgmės ore padidėja dulkių erkių, pelėsių ir grybelių augimas. Šie mikroorganizmai gali iššaukia alergines reakcijas ir paūmėti astmos simptomus. Drėgna aplinka palanki bakterijų ir virusų dauginimuisi, todėl didėja rizika susirgti peršalimu, gripu ir kitomis kvėpavimo takų infekcijomis.

Dėl didelės drėgmės kyla ir įvairios odos problemos. Oda gali tapti drėgna, prakaituoti. Dėl to kyla įvairios grybelinės infekcijos ir net egzema.

Psichologinės problemos

Dažniausiai medikai akcentuoja fizines problemas, tačiau pamiršta, kad perteklinė drėgmė gali prisidėti ir prie psichologinių problemų. Kai kurie tyrimai rodo, kad per didelė drėgmė gali prisidėti prie lėtinio nuovargio sindromo simptomų. Taip pat buvimas drėgnoje aplinkoje gali sukelti diskomfortą ir jausmą, kad sunku įkvėpti. Daugeliui žmonių tai kelia nerimą, depresiją ir kitas psichines problemas. Miego trūkumas dėl aukšto drėgmės lygio gali iššaukti nuovargį, mieguistumą ir dirglumą dienos metu.

Kova su drėgmė – gali būti paprasta

Kaip jau minėjome – svarbiausia yra geros kokybės oro sausintuvai, kurie optimaliai, greitai ir visam laikui padeda subalansuoti žmogaus organizmui ir namams labiausiai tinkamą drėgmės lygį patalpose. Oro sausintuvai pašalina drėgmę iš oro, taip sumažina tvankumo ir perdėto karštumo jausmą. Tai ypač pagerina komfortą karštomis vasaros dienomis. Įranga gali pašalinti iš oro dulkių erkes, žiedadulkes ir kitus alergenus. Vėlgi, taip bus pagerinama oro kokybė ir sumažindama kvėpavimo problemų rizika.

Taip pat reguliarus patalpų  padeda pašalinti drėgmę iš oro. Stenkitės vėdinti patalpas bent 10 minučių per dieną, ypač po maisto gaminimo, dušo ar plovimo. Jeigu namuose džiovinate drabužius ant pastatomos džiovyklės, gali būti, kad dėl to patalpose yra per daug drėgmės. Ją gali sukelti ir labai didelis augalų kiekis. Tiesa, naikinti juos tik per didelės drėgmės – nėra geras sprendimas. Kur kas paprasčiau yra reguliariai naudoti oro sausintuvus. Tuomet ir gyvensite patogiai ir poreikis namuose mėgautis žaluma – jus džiugins.

Optimalus drėgmės lygis patalpose yra nuo 40 % iki 60 %. Jei drėgmės lygis jūsų namuose per aukštas – imkitės aukščiau išvardintų priemonių, kad jį sumažintumėte ir apsaugotumėte savo sveikatą bei turtą. Jei jaučiate neigiamą per didelės drėgmės poveikį sveikatai – tuomet būtinai  kreipkitės į gydytoją. Svarbiausia yra suprasti šios problemos mastą ir imtis jos naikinimo priemonių. Patogiausia, kad viską atlieka įranga. Jums tik reikia mėgautis rezultatu.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia