Pradinis Gyvenimas Patarimai NAGŲ GRYBELIS: simptomai, gydymas

NAGŲ GRYBELIS: simptomai, gydymas

5419
0

Onichomikozė, daugeliui žinoma kaip nagų grybelis, yra lėtinė grybelinė infekcija, kuri gali labai stipriai pažeisti nago plokštelę ar net visiškai ją sunaikinti. Nors gali atsirasti ir ant rankų nagų, visgi dažniau pažeidžia kojų nagus, o dažniausiai – didįjį kojos nagą. Svarbu tai, kad infekcija yra užkrečiama.

Kokie nagų grybelio simptomai?

Jei infekcija tik prasideda, tai ją atpažinti gali būti pakankamai sunku. Kone dažniausiai apie ankstyvąją nagų grybelio stadiją įspėja tarpupirščiuose atsiradęs niežulys, o kai nagų grybelis nukeliauja į nagą, tuomet jau galima pastebėti kintančią jo spalvą – atsiranda gelsvos dėmelės, kurios gali būti įvairaus dydžio ar padengti visą nagą. Pamatyti nagų grybelio nuotraukas galima ir internetinėse odos ligų galerijose. Paprastai pastebėjus tokius pokyčius būtina kreiptis į gydytoją, nes kitu atveju infekcija sėkmingai plis toliau, o vėliau gydymas bus tik sudėtingesnis. Visgi jei į specialistą nesikreipiama laiku, nagų grybelis progresuoja, pažeisdamas nago struktūrą, pavyzdžiui, nago plokštelė sustorėja, deformuojasi, ima sluoksniuotis. Jei ir tokiu atveju į specialistą nesikreipiama, tai nagas gali imti trupėti, nuo jo sklinda nemalonus kvapas, nago plokštelė nukrenta.

Kaip gydyti nagų grybelį?

Dėl šios grybelinės infekcijos atsparumo gydymui kovai su ja reikia nemažai laiko, gydymas sudėtingas. Iki šiol dažniausiai taikyti nagų grybelio gydymo metodai buvo geriamieji vaistai, įvairūs tepalai, chirurginis gydymas pašalinant nago plokštelę arba minėtų metodų kompleksas.

Bet reikia aptarti ir palyginti neseniai atsiradusį pažangų nagų grybelio gydymo būdą – tai nagų grybelio gydymas lazeriu. Ši nesudėtinga procedūra gali užtrukti iki valandos.

Kokie nagų grybelio gydymo lazeriu privalumai? Pirmiausia, verta paminėti saugumą – sunaikindamas grybelio micelę lazerio spindulys visiškai nepažeidžia sveikų audinių. Antra, ši procedūra efektyvumu lenkia visus kitus metodus – rezultatas juntamas jau po pirmosios procedūros. Trečia, gydymas lazeriu – neskausminga, diskomforto nekelianti procedūra. Ketvirta, gydymui paprastai prireikia tik trijų procedūrų. Ir, žinoma, patogumas – po trumpos procedūros pacientas nebūna praradęs darbingumo ir gali toliau gyventi įprastu dienos ritmu.

Jei gydytojas nustatys, kad nagas stipriai pažeistas, gali pasiūlyti derinti gydymą lazeriu su priešgrybeliniais medikamentais.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia