Pradinis Aktualijos Metų taujėniškiai ir vėtrungės

Metų taujėniškiai ir vėtrungės

4868
0

Sekmadienio popietę taujėniškiai rinkosi į kultūros namus, kuriuose vyko Taujėnų miestelio bendruomenės pirmininko Vidmanto Krikštaponio metinė ataskaita, nominuoti metų taujėniškiai. Susirinkusieji išklausė paskaitą apie sveiką gyvenseną ir klausėsi nuotaikingo koncerto.

Pirmininkas pasidalino nuveiktais darbais, pristatė įgyvendintus projektus: „Taujėniškių šeimos 2018“ , „Būkite sveiki, taujėniškiai“, vykdant projektą išleista knyga „Taujėnų krašto žmonės. 1918-1940 m.“, teatrų festivalis „ Taujėnų „Žiedai“ Lietuvai!“,. V. Krikštaponis taip pat akcentavo vykdytas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas iniciatyvas, kultūros puoselėjimą, vystant Taujėnų mėgėjų teatro „Bičiuliai“ veiklą, ragino prisidėti prie ateities planų, stengiantis įtraukti kuo daugiau jaunimo, kad naudą pajustų visi bendruomenės nariai, atsakė į susirinkusiųjų klausimus.

Bendruomenės taryba po dviejų metų pertraukos vėl atgaivino Metų taujėniškių apdovanojimus. Šiais metais prizininkai gavo po vėtrungę, vaizduojančią Taujėnų simbolį – gandrą, padėką, magnetuką su Taujėnų bažnyčia, medinį Taujėnų herbą ir rožę.

Metų taujėniškiais tapo:
– Aldona Miliuvienė – už Taujėnų miestelio bendruomenės įkūrimą, jos veiklos organizavimą.
– Rolandas Janickas – už lyderystę, patriotizmą ir skatinantį pavyzdį visoms rajono bendruomenėms, siekiančioms kiek galima intensyvesnio savo krašto vystymosi.
– Loreta Zdanienė – už kūrybą, pozityvų rašytinio žodžio įtaigumą.
– Ona Krikštaponienė – už neišsenkančią energiją, pakilią nuotaiką ir Taujėnų reprezentavimą visoje Lietuvoje.
– Stasė Bagdonienė – už kruopštų, atsakingą ir ilgametį darbą vardan visų mūsų gerovės.
– Rokas Žeruolis – už Taujėnų vardo garsinimą, aktyvumą kultūriniame ir sportiniame gyvenime.
– Šeibokų šeima – už rūpestingą, aktyvią ir pavyzdinę šeimą.

Po apdovanojimų visi turėjo galimybę pasiklausyti gydomosios mitybos specialistės Laimutės Mizgirienės paskaitos „Įpročiai, formuojantys šeimos sveikatą“. Tai viena iš veiklų pagal projektą „Būkite sveiki, taujėniškai“, kurį vykdo miestelio bendruomenė. Buvome supažindinti su Lietuvos ligų statistika, ką reikia valgyti ir ko atsisakyti, norint būti sveikiems, ar verta ir kodėl vartoti maisto papildus, sužinojome, kodėl japonai ir Singapūro žmonės gyvena ilgiausiai pasaulyje bei kaip mes galėtume pasiilginti savo gyvenimo trukmę.

Renginio pabaigoje koncertavo Taujėnų kultūros namų meno mėgėjų kolektyvai (meno vadovės Aistė Brokertienė ir Nijolė Janulienė), kurie dovanojo linksmas, nors ir rudeniškas dainas.

Milda Auglytė
Taujėnų miestelio bendruomenės pirmininko pavaduotoja

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia