Pradinis Aktualijos MES GALIME IR TURIME MYLĖTI VIENI KITUS

MES GALIME IR TURIME MYLĖTI VIENI KITUS

1437
0

Ukmergės kultūros centras pradeda jau 15-ąją labdaros ir gerumo akciją „Baltas angelas“. Vėl renkamos lėšos sergančiam vaikui, vėl ukmergiškiai galės parodyti savo gerumą ir nors truputėlį prisidėti prie tradicinės labdaros ir gerumo akcijos „Baltas angelas“.

Šiais metais lėšos renkamos šių metų birželio 22 dieną gimusiam Ajui. Lapkričio 22 d. Ajui bus tik penkeri mėnesiai, bet jam jau reikalinga sudėtinga operacija – kaulų čiulpų transplantacija. Pasak gydytojų, vaikai su tokiomis ligomis gimsta tik kartą per du-tris metus.

Jauna šeima, gyvenanti gražiame name, labai laukė pirmojo savo vaikelio. Vaikas gimė laiku, tačiau, jam gimus, gydytojai pastebėjo, kad kažkas negerai. Ką tik gimusį vaiką Santaros ligoninėje Vilniuje, apžiūrėjo gydytojai, išsikvietė pediatrą ir iš karto penkioms dienoms paguldė į reanimaciją.

Po penkių dienų vaikas atvežtas pas mamą, bet atkeliavo ir žinia – vaikas sunkiai serga. Gydytojai nuo pat pradžių buvo atsargūs – įtarė įvairias ligas. Per keturis mėnesius darytos kaulų čiulpų, kepenų biopsijos. Įtarta autoimuninės sistemos liga, infekcija. Atlikta daugybė tyrimų. Bet atsakymai vis būdavo neigiami. Todėl laukta kol vaikas paaugs.

Vis tik nustatyta leukemija. Rudeniop pradėtas chemoterapijos kursas, bet, įtarus infekciją, jis nutrauktas. Tačiau chemoterapija tik laikina priemonė – reikia kaulų čiulpų transplantacijos. Įprastai donoro sulaukiama po pusantro – dviejų mėnesių paieškos. „Tačiau gali paaiškėti, kad donoras netiks,“ – sako mama. Tada vėl teks laukti.

„Vaikas yra kovotojas,“ – tvirtina mama. Tik gimus Ajui iš karto perpiltas kraujas, kas antrą dieną buvo perpilami leukocitai. Taip buvo pašalinti antikūniai ir vaikas lengviau sveiko. Šiandien Ajus žvalus, gerai valgantis ir miegantis, bendraujantis vaikas. Atsižvelgiant į ligą, vaikas turėtų gulėti reanimacijoje, bet jis namuose. Tik reikia kas savaitę, o jeigu viskas gerai – kas dvi važinėti pas gydytojus į Vilnių, Santaros klinikas.

Akcija šiais metais kitokia. Ankstesniais metais didelė dalis lėšų būdavo surenkama koncerto Kultūros centre metu, šiais metais dėl pandemijos jo nebus. Tačiau, pasak Kultūros centro direktorės Rasos Graužinienės, „neeilinė situacija, bet niekas netrukdo daryti gerus darbus“. Ir tikisi, kad akcijos metu bus surinkta ne mažiau lėšų negu ankstesniais metais.

Kaip paaukoti lėšų, yra keletas būdų. Galima darbo dienomis nuo 10 iki 18 valandos atnešti pinigus į Kultūros centrą ir, pasirašius aukojimo lape, pinigus palikti budinčiajam. Privatūs asmenys, įstaigos gali pervesti lėšas į specialią Kultūros centro sąskaitą Nr. LT92 4010 0429 0053 0556, esančią AB Luminor banke, banko kodas 40100.

Galima aukoti ir savo darbovietėje, kuriai bus pasiūlyta rinkti lėšas. Kultūros centro darbuotojai jau surinko 200 eurų. Pinigų rinkimo akcija perduota savivaldybės Vl. Šlaito viešajai bibliotekai ir Ukmergės kraštotyros muziejui. Jie šią akciją perduos kitoms įmonėms.

Aukoti akcijoje ukmergiškiai kviečiami iki Trijų karalių, t. y. iki sekančių metų sausio 6 d. Informacija apie labdaros ir gerumo akciją „Baltas angelas“ tel. 8 646 90334.

Ačiū Jums už jūsų gerumą.

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia