Pradinis Lietuvos naujienos Ligonių kasos: kas žinotina apie gydytojo siuntimą

Ligonių kasos: kas žinotina apie gydytojo siuntimą

1056
0

0 ar 30 dienų galioja siuntimas pas gydytoją? Ar naujaisiais metais galioja metams baigiantis išrašytas siuntimas? Koks gydytojas gali išrašyti siuntimą? Tai – svarbūs klausimai, nes siuntimas – viena esminių sąlygų privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam pacientui gauti nemokamą gydytojo specialisto konsultaciją.

Siuntimas galioja ne ilgiau kaip 60 dienų. Per šį laikotarpį pacientas privalo užsiregistruoti į eilę sveikatos priežiūros paslaugoms gauti. Gavus siuntimą patariama iš karto užsirašyti pas pasirinktą specialistą. Naujaisiais metais galioja metams baigiantis išrašytas siuntimas, jei dar nepraėjo 60 dienų nuo jo išdavimo.

Siuntimą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamai gydytojo specialisto konsultacijai išduoda gydytojas ne pagal paciento pageidavimą, o pagal poreikį, atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę. Be siuntimo teikiama būtinoji (skubi) medicinos pagalba. Siuntimo nereikia kreipiantis į gydytoją dermatovenerologą, taip pat tuo atveju, jei į tą patį specialistą dėl tos pačios priežasties pacientas kreipiasi pakartotinai arba jis serga lėtine liga, dėl kurios jam taikoma ilgalaikė stebėsena.

Siuntimą gali išduoti ir šeimos gydytojas, ir gydytojas specialistas. Skirtingos kvalifikacijos gydytojai siuntimus gali išduoti skirtingais atvejais. Pavyzdžiui, šeimos gydytojas gali išduoti siuntimą pas gydytoją specialistą, jeigu reikia jo pagalbos vertinant paciento ligą ir skiriant tolesnį gydymą. Gydytojas specialistas siuntimą gali išduoti tuo atveju, kai nori gauti tos pačios profesinės kvalifikacijos gydytojo ar kitos profesinės kvalifikacijos gydytojo specialisto nuomonę, pavyzdžiui, pacientą konsultavęs kardiologas nusprendžia, kad reikalinga kraujagyslių chirurgo ar endokrinologo konsultacija ir pan. Be to, siuntimą brangiesiems tyrimams ar procedūroms turi teisę išduoti tik gydytojai specialistai, teikiantys antrinio arba tretinio lygio sveikatos priežiūros paslaugas.

Jei gydytojas siunčia gydytojo radiologo konsultacijai ir jam prireiks ne tik radiologinio tyrimo aprašymo, bet ir radiologinio tyrimo vaizdų, apie tai turi pažymėti siuntime.

Svarbu žinoti ir tai, jeigu pacientas turi siuntimą, pavyzdžiui, skydliaukės tyrimui, tai inkstų ar pilvo organų nemokamo tyrimo to paties apsilankymo metu pacientui atlikti negalės.

Po gydytojo apžiūros, pacientui paskirtų tyrimų, procedūrų, vaistų, jo atsakymas turi būti pateiktas siuntimą davusiam gydytojui, kuris rūpinsis tolesniu gydymu. Atsakyme turi būti nurodyti atliktų tyrimų ir procedūrų rezultatai.

Ar pacientui priklauso slaugos paslaugos namuose, nustato paciento šeimos gydytojas, kuris ir išduoda siuntimą. Su šiuo siuntimu kreipiantis į slaugos namuose paslaugas teikiančią įstaigą, į paciento namus atvyksta slaugos komanda, kurios specialistai įvertina, kokių slaugos paslaugų pacientui reikia, sudaro slaugos planą ir pagal jį teikia būtinas paslaugas. Tokiu atveju pakanka tik vieno šeimos gydytojo siuntimo visoms slaugos paslaugoms namuose gauti.

Tiek ta gydymo įstaiga, kuri išduoda pacientui siuntimą, tiek ir ta, kuri priima siunčiamą pacientą, turi būti sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK) dėl teikiamų paslaugų apmokėjimo iš PSDF.

Siunčiantieji gydytojai turi informuoti pacientą, kur teikiamos reikalingos pacientui paslaugos. Be to, informaciją apie įstaigas, sudariusias sutartis su TLK, galima rasti ligonių kasų interneto svetainėje.

Šiais ir kitais klausimais pasikonsultuoti galima kreiptis bendruoju ligonių kasų informacijos telefono numeriu (8 5) 232 2222 arba el. pašto adresu info@vlk.lt .

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia