Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Lietuvos miestai – keičiasi, tobulėja. Ar pastebėjote?

Lietuvos miestai – keičiasi, tobulėja. Ar pastebėjote?

1652
0

Labai dažnai diskutuojama apie Lietuvos galimybes pasiekti Skandinavų šalis, taip pat sferas, kuriose mūsų valdžiai ir tuo pačiu gyventojams dar reikia pasitempti. Dažniausiai minimi didieji šalies miestai, kurie įvardijami kaip pavyzdiniai, kuriais turėtų sekti mažesni miesteliai. Visgi, skiriasi Savivaldybių finansinės galimybės, tuo pačiu skiriasi ir žmonės, kurie ne visada motyvuoti prisidėti prie geresnio gyvenimo.

Tačiau ar galime pamatyti skirtumą mažesniuose miesteliuose dabar lyginant su tais, kuriuose teko gyventi prieš 10 metų? Aptarsime pačius ryškiausius pokyčius kuriais tikrai gali pasidžiaugti kiekvienas.

Autobusų stotelių kokybės gerinimas

Autobusų stotelės nedideliuose miesteliuose yra vienas ryškiausių signalų apie pokyčius šalyje. Daugelio Savivaldybių dėka buvo ne tik renovuotos seno modelio stotelės, tačiau taip pat atsiranda vis daugiau naujų, kurios gerina susisiekimą tarp miestų. Tai susiję su skatinimu daugiau naudotis viešuoju transportu saugant gamtą. Džiaugiamasi, kad kaimelių autobusų stotelėse atsirado suoliukai, šiukšlinės, tvarkingi autobusų važiavimo grafikai, o vietiniai mielai palaiko tvarką, džiaugiasi inovacijomis. Juk dažnam kaimelio gyventojui autobusas vis dar išlieka pagrindine judėjimo galimybe.

Gamtinių grėsmių įtaką žmogui

Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslai orientuoti ne tik į didmiesčius, tačiau ir mažesnius miestelius. Europos Sąjungos skirtos lėšos plačiai paskirstytos stengiantis užtikrinti gamtinių pavojų grėsmių šalinimą. Pirmiausia rūpinimasis, kad net ir mažiausiuose kaimeliuose būti integruoti šulinėliai, kurie naudojami ugniagesių. Gaisrai yra vienas didžiausių mūsų šalyse vyruojančių pavojų, tad toks šulinėlių diegimas yra būtinas. Taip pat skatinama sušvelninti žmogaus poveikį gamtai taip remiant ne tik verslininkus, tačiau taip pat ir fizinius asmenis. Pavyzdžiui, galima pasinaudoti finansavimu, kuris skirtas senos šildymo sistemos keitimu naujesne. Galima gauti net trečdalį paramos apšildymo sistemos keitimui.

Parkai – atsinaujina

Miestelių gyventojai taip pat džiaugiasi atsinaujinančiais parkais, kurių tvarkymo lėšos taip pat dominuoja iš Europos ąjungos fondų. Miestelių parkuose diegiamos ne tik saugesnės, tačiau ir inovatyvios priemonės, labai pamėgti lauko treniruokliai, kurie skatina žmones daugiau judėti, gyventi sveikai. Greta funkcionalumo atnaujinama ir estetika, kuri suteikia seniems kaimeliams daugiau “šviesos”.

Maži miesteliai – Lietuvos ateitis

Lietuvos Statistikos Departamento duomenimis – vis daugiau jaunų šeimų susižavėjo gyvenimu mažesniuose miesteliuose, kurie auga, plečiasi ir tuo pačiu gražėja. Lietuvius ir užsienio gyventojus vilioja nuostabi gamta, galimybė išvengti kamščių ir tuo pačiu bendruomeniškumas, kuris aktyvus dažniausiai mažesnėse gyvenvietėse. Kadangi net ir nedideli miesteliai, kaimai vis labiau puoselėjami, gerinamos gyvenimo sąlygos, natūralu, kad ir poreikis gyventi juose tampa dar didesnis. Papildomai visada galima pasinaudoti subsidijomis, kurios siūlomos  pasirinkus gyvenimą regionuose, o ne didmiesčiuose. Subsidijų teikimas nepriklauso nuo pajamų, tad tai – ypač patogu.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia