Pradinis Švietimas Lietuvių kalbos savaitė „Ryto” specialiojoje mokykloje

Lietuvių kalbos savaitė „Ryto” specialiojoje mokykloje

2422
0

„Kalba, kuria kalbam ir kuria didžiuojamės, yra mūsų kalba. Joje užtenka žodžių meilei ir neapykantai, džiaugsmui ir liūdesiui. Ji niekam negrasina, ji nieko neatstumia. Kaip ir visos, ji nori gyventi.“

Justinas Marcinkevičius


Valstybinė lietuvių kalbos komisija trečią kartą rengia Lietuvių kalbos dienas – tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų Valstybės šimtmečiui paminėti, lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti.

Kovo 5-9 d. Ukmergės „Ryto” specialioje mokykloje mokytojos Nijolės Silevičienės iniciatyva buvo organizuota lietuvių kalbos savaitė. Šios savaitės metu buvo taisoma netaisyklinga mokinių kalba pamokų, pertraukų, popietinės veiklos metu. Organizuotas skaitovų konkursą, kuriame dalyvavo 7 mokiniai. Jie labai stengėsi taisyklingai , su intonacija perskaityti V. Kudirkos „Tautišką giesmę”. Išrinktas geriausias skaitovas. Juo tapo Rastislav Lukjanov.

Taip pat mokiniai, padedant mokytojoms gamino atvirukus, kuriuose rašė gražiausius žodžius, tekstus apie Lietuvą. Buvo organizuota jų paroda. Mokiniai, perskaitę Maironio eilėraštį „ Lietuva brangi”, jį iliustravo piešiniais. Buvo rašomas ir dailyraštis V. Kudirkos „Tautiška giesmė”. Be to, Akvilė Bulatovaitė, Aistė Kavaliauskaitė, Gytis Valdmonas, Ineta Monkevičiūtė, Gabrielė Kacilovič ir Ignas Vilys dalyvavo ir respublikiniame dailyraščio konkurse „ Su meile Lietuvai”. Jų dailiojo rašto darbai buvo eksponuoti Gelgaudiškio dvare Šakių rajone. Mokykloje organizuota atvirukų ir piešinių paroda papuošė įvairias mokyklos erdves. Renginio organizatoriai padėkojo mokiniams ir mokytojams už aktyvų dalyvavimą lietuvių kalbos savaitės renginiuose, direktorės pavaduotoja ugdymui l. v. direktoriaus pareigas Violeta Markevičienė įteikė mokytojams padėkas, o mokiniams padėkojo už gražius atvirukus ir spalvingus piešinius.

Mokytoja Nijolė Silevičienė
Nuotraukos mokytojų Linos Kaselienės, Virginijos Dupinienės

Ankstesnis straipsnisNe iš kiekvieno klevo galima leisti sulą
Sekantis straipsnisVyko tarptautinis greitųjų šachmatų turnyras ,,Open Rapid Panevėžys”

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia