Pradinis Lietuvos naujienos Ledinės maudynės tampa kultūros dalimi: naujas ekečių Lietuvoje žemėlapis atidarant žiemos sezoną

Ledinės maudynės tampa kultūros dalimi: naujas ekečių Lietuvoje žemėlapis atidarant žiemos sezoną

472
0

Vis daugiau savo sveikata besirūpinančių žmonių susidomi grūdinimosi ir imuniteto stiprinimo būdais, o žiema – pats tinkamiausias metas tam. Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS)  jau 34-rius metus organizuoja grūdinimąsi skatinančius renginius. Besiplečiančiame ledinių ekečių žemėlapyje galima rasti ir tolimiausius Lietuvos kampelius, o maudynėmis jose vis dažniau pažymimos svarbios datos: vasario 16-oji, kovo 11-oji, Valentino diena, gimtadieniai. Jau šį šeštadienį, gruodžio 2 d. atidaromas žiemos maudynių sezonas kviečia visus burtis ir grūdinti ne tik kūną, bet ir valią.

Grūdinimąsi rekomenduoja vis daugiau gydytojų

Nuo 16 metų prie sveikuolių prisijungusio dabartinio LSS prezidento Simono Dailidės šeimoje grūdinimąsis – neatsiejama kasdienybės dalis ir iššūkis neieškoti pasiteisinimų tinguliui. Mažamečiai Simono dvynukai kas rytą konkuruoja vienas su kitu, kuris galės važiuoti su tėčiu maudytis. O žmona Aistė ne tik palaiko tokį vaikų grūdinimo būdą, bet ir pati maudosi kartu.

Prieš septynerius metus vienas Žaliųjų ežerų eketėje pradėjęs sau duotą 30 dienų iššūkį maudytis kasdien, LSS prezidentas dabar gali pasidžiaugti stipriai išpopuliarėjusia tradicija visoje šalyje, kuri pamažu tampa lietuviškos sveikatinimosi kultūros dalimi. Iš TV ekranų ir radijo laidų prieš 30 metų skambėjusius gydytojų gąsdinimus susigadinti sveikatą tokiu ekstremaliu grūdinimosi būdu keičia gydytojų raginimai naudoti šaltą vandenį grūdinimuisi ir imunitetui stiprinti.

Pavyzdys užkrečia moksleivius

LSS prezidentas Simonas Dailidė savo YouTube kanale kuria ypatingai patrauklų turinį jaunimui ir moksleiviams apie sveiką gyvenimo būdą. Sausio viduryje prasidėsiančio 30 dienų ledinių maudynių iššūkio metu kasdieną bus transliuojamos iššūkio dalyvių nuotaikos ir patirtys.

„Daug kas tikrai gali rasti pasiteisinimų: darbas, toli važiuoti ir pan… Mes žmonės esame pasiteisinimų meistrai ir mums lengviau kažko nedaryt. Mesti sau iššūkį ir kasdien laikytis sau duoto pažado nėra paprasta, tačiau tai grūdina mūsų valią, augina ryžtą, kurio reikia ir kitose gyvenimo srityse: santykiuose, darbe, visuomenėje. Todėl imam ir darom“, – šypsosi Simonas.

Jaunas vyras prisimena 2018-uosius, kuomet lankėsi Šilalės mokykloje ir pasakojo apie savo veiklą moksleiviams. „Šiandien vienas iš tų moksleivių yra Facebook grupės „Eketė Šilalėje“ lyderis, savo grūdinimosi kelią pradėjęs būtent po mano apsilankymo mokykloje. Šiandien prie jo jau jungiasi daugiau moksleivių, pasiryžusių išbandyti tikrą, gyvą eketę“, – džiaugiasi S. Dailidė.

Bendrystė motyvuoja

Tadas Grimaila, ledinių maudynių Radviliškyje organizatorius, trijų vaikų tėtis maudynėmis lediniame vandenyje mėgaujasi daugiau nei 8 metus: nuo tada, kai kartu su sveikuoliais išsimaudė Baltijos jūroje. Patirtis ir bendrystė jį taip sužavėjo, kad jis liko sveikuolių šeimoje ir uoliai prisideda prie bendros veiklos. „Tarp vilkų būni, pats vilku tampi“, – juokiasi Tadas, užsikrėtęs pozityvumu bei motyvacija. „Kažkada buvo Prezidentės akcija „Švęsk Vasario 16-tąją linksmai ir išradingai“. Šioje akcijoje dalyvavo net 4000 dalyvių, iš kurių, tarp 16 geriausių, buvo ir mūsų Radviliškio šventė.“ – pasakoja Tadas ir prisimena, kaip malonu buvo vykti į Prezidentūrą atsiimti apdovanojimo. Radviliškyje vykstančios maudynės vasario 16-osios ir kovo 11-osios progomis yra didžiausios maudynės visoje Šiaurės Lietuvoje.

Prie eketės susitiko su būsima žmona

LSS viceprezidentas Arminas Mockevičius taip pat pirmenybę teikia ne kofeinui, o maudynėms šaltame vandenyje, dalyvauja iššūkiuose, ypač mėgsta maudytis su žmona: „Man maudynės šaltame vandenyje padeda pasijusti gyvu, lyg pabudina iš rutinos, tai laimės akimirkos. Būtent jų metu prieš 6 metus susipažinau su žmona, kuri taip pat rytais maudėsi šaltame upės vandenyje tame pačiame paplūdimyje“, – pasakoja Arminas.

Ir iš tiesų neįmanoma paneigti fakto, kad:

  • Rytinės maudynės šaltame vandenyje pažadina kur kas geriau nei kava;
  • Šaltas vanduo efektyviai veja šalin prastą nuotaiką;
  • Tamsiais rytais prie šalto vandens renkasi šviesūs, šilti žmonės.

Naujas naudingas įrankis – ekečių Lietuvoje žemėlapis

Jei visada svajojote, bet dar neišdrįsote išbandyti šalto vandens savo savijautai gerinti ir imunitetui stiprinti, nesijaučiate drąsiai, pasitikrinkite, ar ledinė eketė yra ir jūsų mieste:

https://www.google.com/maps/Eketes_Lietuvoje. Bendraminčių palaikymas ir žinios padės nugalėti bet kokias baimes!

2023/24 m. žiemos renginiai:

Gruodžio 2 d. Žiemos maudynių sezono atidarymas 

Gruodžio 1 – vasario 28 Ledinės nuotraukos konkursas 

Sausio 1 d. – Pasaulinė ruonių diena 

Sausio 18 d. – Naktinės maudynės

Sausio 18 d.- vasario 17 d.- 30 dienų iššūkis

Vasario 10 d. Palangos ruoniai 

Vasario 16d. Šventinis nėrimas
Kovo 2 d. 25 metrų plaukimas ekete

www.sveikuoliai.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia